Reklama na titulce Seznamu a anketní otázka o zapnutý zvuk na homepage

Když reklama na internetový projekt, tak musí běžet jak offline, tak online. Aby se připomenula. Toliko naše přesvědčení. Takže polepené dveře metra, k tomu přibyla dneska online reklama těžkého kalibru: titulní stránka Seznamu a serveru Lidé:

Reklama na Seznamu:

A na Lidé.cz po zatažení flash banneru:

Když jsme u toho Seznamu, máme i videoreportáž ze slavného vítězství Seznamu nad Centrem a Atlasem ve fotbálku … 🙂

Má být na titulce Streamu zapnutý zvuk?

A teď tu anketní otázku. Máme problém s rozhodnutím, zda má být na titulní stránce Stream.cz zapnutý nebo vypnutý zvuk. Argumenty pro obojí jsou logické. Zapnutý zvuk: lidi to vyleká versus lidi jsou zvyklí a zvuk od TV webu očekávají. Co myslíte vy, má mít titulní stránka Streamu zvuk zapnutý nebo vypnutý?

{democracy:3}

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

16 komentářů

 • Hlasuju pro vypnutý zvuk, protože v práci to nedělá dobrý dojem. 😉
  Když ho budu chtít tak si ho zapnu sám.

 • Podľa mňa by mohol byť zvuk zapnutý ale s podmienkou, že dokážem okamžite nájsť ovládač hlasitosti a zvuk v prípade potreby vypnúť. Preto by mal mať ovládač hlasitosti dominantnú pozíciu na titulke. Som v práci, otvorím si Stream.cz a ak do pár sekúnd nenájdem ovládač hlasitosti tak stránku zatvorím.

  Stránky s defaultne zapnutým zvukom zvyčajne hneď zatváram, ale u internetovej televízie sa zapnutý zvuk dá pochopiť.

 • šmarja pano, copak když jdu na stránku ct24.cz tak budu někde zjišťovat proč tam ten reportér otvírá tlamu a já nic neslyším? IMHO byste tím spíše mátli méně zdatné uživatele. Moje odpověď je tedy ještě jiná (ale už jsem klikl, takže ji nemohu přidat) – Zvuk standardně zapnutý (s nějakou normální hlasitostí a žádné prasárny na titulce), ovšem s dostupným tlačítkem pro vypnutí zvuku, a pamatující si nastavení z minula. Tím se vyřeší všechny problémy – začínající uživatel nebude hledat jak zvuk zapnout, každý komu to vadí bude mít problém maximálně několik vteřin při první návštěvě.

 • no zvuk na strankach byt muze… ALE ne na homepage, nerad kdz na me bafn zvuk hned po zadani adresy (kliknuti na odkaz) kdyz bude nekde dal tak to nevadi

 • Určitě primárně zvuk vypnutý, případně aktivovaný pokud budu „na banneru“ …

 • udělejte zvuk podle toho jakou cílovku chcete oslovit. 😉

  mimochodem, banner na webtv se vůbec nemusí hýbat ani zvučet, lidi by si třeba mohli myslet, že začnete vysílat na homepage seznamu 😉

 • Mimochodem patricku – řekni vývojářům, ať napíšou do html tagu style=“background:#222″

  Já jsem to teď zkoušel u sebe na lokále a vypadá to, že se tím opravdu vyřeší to nepříjemné přeblikávání z tmavé na bílou a nazpátek, prohlížeč nemusí čekat na načtení stylopisu

 • Obvykle mam neco pustenyho, takze jakykoli defaultni zvuk me jenom otravuje a pak musim zjistovat, ktery okno (v Opere) se rozkecalo, abych to vypnul.

  Spis bych se ale zeptal, v jakem stylu ma byt kampan vedena. Jestli agresivni, tak zvuk zapnout (nemyslim si, ze bezny uzivatel seznam.cz, si ten zvuk zapne). Pokud neagresivni, pak zvuk vypnout.

 • Jestliže má být stream.cz internetovou televizí, měl by zvuk běžet. Když zapnu televizi, taky zvuk běží. Řešení pro ty, co místo práce lauzrují po internetu je nějaké šikovně umístěné tlačítko „mute“. I když to dost dobře nechápu – chcete koukat na internetovou televizi a netoužíte po zvuku 🙂

 • Rozhodne vypnout, kdyz budu chtit, zapnout si ho umim, ale stranky, ktere na me krici, aniz bych to cekal, okamzite vypinam a vyhybam se obloukem

 • Pokud jdu na stranky internetove televize, tak snad predpokladam, ze to na mne bude mluvit, ne? 🙂

  Pokud jsem v situaci, ze si hlasity zvuk do prostoru nemuzu dovolit, tak do notebooku pichnu sluchatka a sluchatka pichnu do usi.
  A nebo si dopredu zvuk v nastaveni OS vypnu, nebo ztlumim.

  Idealni je ale uz navrhovana verze.
  Pamatovani si posledniho nastaveni. A je jen o tom rozhodnout, jestli m abyt zvuk defaltne vypnuty, nebo zapnuty. Osobne bych byl asi pro prvni spusteni, pokud jde o titulku, aby byl zvuk vypnuty.
  A pres obraz byl vodoznakem (polopruhledne) napano MUTE, nebo nejaka obdoba v cestine.
  A viditelne tlacitko pro zapnuti zvuku.

  Obecne stranky se zvukem na pozadi nesnasim. A obecne se tam uz nevracim.
  Ale to se logicky netyka stranek, kde zvuk ocekavam. Tj. internetove televize, nebo radia. Ale i tak mne trochu dozere, pokud vlezu na stranky s internetovymi audio streamy. A rovnou to na mne hraje. Radeji mam variantu, kdy to zacne hrat audio stream az ve chvili, kdyz zvolim ten spravny. A stejne bych to asi udelal i u internetove televize.

 • no jestli opravdu někomu vadí, že to při prvním puštění bude puštěné, tak já přesto trvám na svém argumentu, že pro normální gumáky to tak prostě být musí, protože ti by nevěděli jak to vypnout, takže přidávám ještě jeden vylepšovák – tj. defautně zapnuto, pamatovák na to, co si člověk kliknul minule, ovšem prvních pět vteřin tam poběží takové malé intro „Stream – vaše nová televize, za pět vteřin začínáme – 5, 4, 3, 2, 1 (třeba takové to klasické míhání čísel na starém filmovém pásu) – a pak to spustit. Přitom se ještě může bufrovat ten stream, takže to bude mít pak i pozitivní efekt na plynulost. A jestli někdo nepochopí, že když má na obrazovce takovýhle nápis a odpočet, tak že za pět vteřin se asi pustí televize (tj. obraz se zvukem) a nestačí během té doby vypnout zvuk, pakliže to nepotřebuje, tak nemá u počítače co dělat, na stavbách berou i lidi z pomocné školy.

  Jinak když jsem navrhl to volbu s pamatováčkem, tak měla ta odpověď ne 80 hlasů, takže teď už ta moje varianta vítězí 😉 Co dostanu? 😉

 • btw patricku – není na streamu místo, kam se házej bug reporty? Já to teda píšu do svého blogu ale přijde mi to jako blbost ;), chtělo by to nějakou vyhrazenou diskusi.

  Mám dva malé. 1. odkaz http://stream.cz/?search_text=karkulka&a=search – klikni na první video – vede to někam do dža. BTW je zajímavé, že se u něj liší odkaz u title a u „celý příspěvek“ – do dža ale vedou oba

  2. kefalín, čo si představujete pod takým pojmom „nejživější diskuse“ (menu diskuse/nejživější diskuse). Já jen že tam jsou příspěvky s jedním či dokonce nulou příspěvků v diskusi na prvních místech. Asi by to chtělo řazení něco jako „největší počet příspěvků“, nebo „největší počet příspěvků za posledních třeba 24 hodin“

 • Tý reklamy na seznamu i na lidech jsem si vůbec nevšiml. Respektive teď si trochu vybavuju nějakej zelenej pruh, když jsem to tady viděl na obrázku, ale rozhodně jsem vůbec netušil co se tam psalo a čem to bylo.

 • Z hlediska použitelnosti doporučuji zvuk vypnutý – uživatel může třeba poslouchat MP3, sedí u počítače v open space kanceláři (a netuší, že mu zlomyslný kolega nastavil hlasitost reproduktorů na max apod.).

  Video na titulce je navíc příliš drobné, takže nikdo nečeká, že začne hrát. Pokud chcete, přidejte tam viditelné tlačítko pro zapnutí.

  Zapínat zvuk bez vědomí a akce uživatele je krajně nevhodné, byť se jedná o web internetové televize.

 • Gratuluji k te reklame na Seznamu, vypada fain a jiste nebyla zadaco. Coz mi privadi k dotazu. Jak se Patriku divas na spor Viacom vs Youtube? Vim, ze se snazite mit vse legalni na Stream.cz, ale nikdy se to neda 100proc. uhlidat, zvlast kdyz uzivatele uploaduji ve velkem. Ja si osobne myslim , ze tento pripad by se mozna mohl stat vzorovy pro spousty dalsich zalob. Jinak ac Stream.cz aktivne neuzivam tak vam fandim a semtam o Vas napisu par radek u sebe 🙂