RadioMobil má už první hotspoty T-Mobile WiFi v provozu

Patrick Zandl · 1. březen 2003

Přišlo se na to docela náhodou při testování analyzeru WiFi sítí, když s ním marigoldi jezdili po Praze a měli zapnuté scanování a připojenou GPSku. Ale přišlo se na to a je to tak. RadioMobil spustil na pankráckém BB centru několik (zjistili jsme zatím šest) WiFi hotspotů a testují svoji komerční WiFi síť. Další jsme následně našli v Londýnské, k dalším budovám nebyl čas se zatím dostat.

T-Mobile hotspotPodstatné je, že to vypadá skutečně na testování komerčních hotspotů, nikoliv firemní infrastrukturu pro vnitřní použití. Hotspoty nevysílají ESSID, takže na jejich zjištění přijde šikovný analyzer vhod.

Stojí za to připomenout, že T-Mobile rozjíždí WiFi sítě ve všech zemích, kde je přítomen - největší roll-out měl samozřejmě v USA, kde WiFi horečka propukla už na plno, ale T-Mobile s WiFi se chytá i v Německu a samozřejmě se čekalo, že v Čechách nepřenechá místo Eurotelu. Eurotel ale nelení a pilně pokrývá hotely po republice. Jak se ale zjistilo, také RadioMobil jedná s hotely. Německé stránky T-Mobile HotSpot najdete zde.

Jakou to má vadu? RadioMobil nenabízí možnost používat v roamingu WiFi sítě své mateřské společnosti. Snad se to postupně zlepší, hodilo by se to...

 

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook