Radek Hulán a Motyka nebo etika

Radkovi Hulánovi je to jedno, zda je to motyka nebo etika, hlavně když se tím dá kopnout do lidí, které nesnáší. A tak si na mne vyšlápl v článku, kde tvrdí, že Jagg je neetická záležitost. Prý proto, že jsem dostatečně neoslavil open source projekt Scuttle, ze kterého vzešel. A že článek vyzněl příliš bombasticky.

Pravda je, že jsem poplach z tohoto směru očekával. RH nevynechá příležitost dokazovat si na mně, o co je moc lepší. Dělá to tak často, že mám podezření, že jsem unií schválená měrná jednotka, bohužel si pak vždy vzpomenu, že to dělá z prozaičtějšího důvodu. Zastal jsem se kdysi lidí, které bezdůvodně napadal. Na můj vkus málo důsledně a zřídkavě, na jeho až příliš.

Proto existuje licence – aby bylo jasné, co se má a co nemá

Abych to zkrátil. Ano, Jagg je instalací Scuttle. Pročetl jsem si licenční podmínky a ty to přímo povolují. Na co by taky někdo dělal software jako OS, kdyby nepovolil jeho instalaci. Že jsem ani nezměnil design? Proč bych to dělal, tenhle se mi líbí. A je také OS. Pokud si projdete referenční projekty Scuttle, prakticky nikdo ho nezměnil, maximálně používá ten starší. Polovina instalací WordPressu používá nějakou free šablonu.

Že jsem to nezmínil ve článku? Stejně tak jsem nezmínil, že server běží na Linuxu. Licence to nevyžaduje a byl jsem zvědavý, kdo na to přijde. Jiný smysl to nemělo. V sekci o projektu je na software odkaz. RH opět bystře vyvodil moji neetičnost z toho, že jsem tam přímo nenapsal, jak se soft jmenuje a je na něj jen odkaz. Inu, to je ten „otrocký překlad“, jak jej nazval – mrkněte na http://scuttle.org/aboutjagg.cz/about dolů a zjistíte, že ani originál jméno nepoužívá. Prostě se jménem software pracuje jako s proměnou a když si server přejmenujete (k čemuž je to výslovně určeno), tak se změní všechna jména v textech. Jména hloupých na všech sloupích.

Povšimnout si též lze toho, že doména Jagg.cz existuje půl roku. Od té doby ji používám jako svůj soukromý bookmarkovník u záložek, které z nějakého důvodu nechci vystavovat na delicious – pro nějaké pracovní věci, ze kterých by se dalo uhádnout, co dělám, což nebylo vhodné. Nyní, krátce před startem, je to z větší části fuk a proč službu nenabídnout i jiným. Nota bene, když je to pro mne skvělé pokusné akvárium na ověřování několika teorií a tvrzení.

Naposledy se Radek do mne opírá, když tvrdím, že „pracujeme na tom“. Že já v článku hovořím o průvodci pro instalaci a nastavení, které jaksi vůbec není v projektu ani anglicky, natož česky, to přeci nevadí. Nikde jsem netvrdil, že budu něco instalovat nebo programovat a pochopit to z toho takhle, muselo dát dost práce. Jenže bohužel podle mne je pro úspěch projektu dobrá dokumentace a lokalizace důležitější, než inovativní naprogramování.

Ponechme prosím stranou, zda má projekt nějaký potenciál, o to teď vůbec nejde. To uvidíme časem, samotného mne to zajímá a i když bych k tomu rád napsal obsáhlejší komentář stejně jako ke skvělému článku na Jilm blogu Web 2.0 je bullshit (částečně nesouhlasný komentář ovšem – něco je bublina, něco je super), musím si nechat zajít chuť do podzima. Důvod: projekt. Pak se k tomu velmi rád vyjádřím a doprovodím to argumenty. Všichni, kdo byli na mé páteční presentaci vědí, co si o tom myslím (Járo, ještě jednou se omlouvám za ten příklad 🙂 ).

Bylo by laciné připomínat, že zatímco použití open source není ani nelegální, ani nemorální, tak neoprávněné používání magisterských titulů či mazání cizích copyrightů ze zdrojáků je zřejmě obojí. O tom to není.

Dělat z lidí blbce – to mi vadí

Horší je, že tenhle tón nesmyslné agrese se nese skrze všechny Radkovy články. Šíření výmyslů, netolerance, absolutní soběstřednost a neschopnost akceptovat jiná hlediska a potřeby – to je společný průvodní znak většiny Radkových článků. To mne štve. Že šířením něčeho, čemu nemůže ani sám věřit, dezorientuje ostatní.

Naprostá polarita, nesmyslné zobecňování. Apple je hrozný, iPod je pro dementy, kteří si neumí koupit Creative a podlehnou reklamní masáži. Blog CMS je nejlepší a všechno ostatní nedodělek. Jedině Siemens Sony Ericsson P990 je to pravé, to co vymyslí Nokia je šmejd. Svět je jen černý nebo bílý a kdo nemá stejné potřeby, jako já, je neúspěšný looser. Že se někomu nechce trávit život tuněním své grafické karty nebo pícháním kůzlátek, to Radka nenapadne.

Osobně si myslím, že to tak není. Několikrát jsem narazil na to, že ve článku proklamoval něco, o čem sám musel vědět, že to není pravda. Nebo to minimálně na venek nepřipouštěl.

Abych dal příklad: Radkovo oblíbené hate-téma, Apple a článek Apple umírá. Neříkal jsem to? Radek v něm bere výsek grafu ceny akcií Apple a z jeho poklesu říká mimo jiné: „Apple kolabuje, cena akcií se zhroutila z $88 na $65 za pouhý jeden měsíc, a otázkou je, zda je tento propad již ukončen.“

Radek se ale dříve presentoval jako odborník na akcie, takže jistě věděl, že jeho analýza je ve všech ohledech akciového trhu nesmyslná. Pokud si triviálně přiložil křivku vývoje indexu Nasdaqu, musel si všimnout, že akcie Apple ji kopírují, tedy že se Apple nepropadá vůči trhu, ale propadá se celý trh. Predikovat něco z vybrané výseče grafu je ptákovina. Za poslední rok se ceny akcií Apple pohybovaly v rozmezí 45 až 86 dolarů, takže o propadu mluvit nelze – natož v momentě, když se propadá celý trh. O korekci? O tom, že celé odvětví je turbulentní? To možná. Od člověka, který pracoval s akciemi jde o neznalost, nebo záměrnou lež a dezinformaci?

Když článek vyšel, probíral jsem to s kamarádem. Ten napsal do diskusí pod článkem velmi slušný příspěvek, kde celou věc rozebral. Bez invektiv a emocí, stručně a jasně napsal, proč si to nemyslí. Komentář se nikdy neobjevil. Zadal ho znovu, zase se neobjevil. Ukázalo se, že kritické komentáře se prostě neobjevují, Radek je smaže. Proto to pod jeho články vypadá jako na hlasování politbyra. Umělá umělá realita … A to nejde o jediný případ, další se mi akorát nechce vypisovat. Hodně lidí to pozná a bere to jako folklór českého internetu, jenže mnoho lidí to zřejmě zbaští i s navijákem.

Možná mi vadí jiné věci, než ostatním. Nevadí mi nějak zvláště smyšlené tituly nebo mazání copyrightů u open source. Jsou chvíle, kdy každý chceme vypadat o něco lépe a tahle kosmetika ega nic nestojí.

Ale dělat z ostatních záměrně blbce, to mi vadí.

Proto mám Radka plné zuby. A proto je také kromě italského spamu jediný, jehož komentáře mažu.

Šíření nenávisti se mi nechce podporovat alespoň tam, kde proti ní můžu účinně zasáhnout.

PS: A pro ty, kdo to nepochopili – Linkuj.czJagg.cz jsou dva hodně rozdílné projekty. Myslel jsem, že je to na první pohled poznat 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

100 komentářů

 • Súhlasím s názorom v článku. Keď niekto niečo na niečo ďalšie postaví, prečo to nevyužiť, všakže? Na čo robiť niečo dvakrát? To by bola zbytočná práca, keď sa človek chce venovať niečomu inému/podobnému (čo je obsiahnuté v danom projekte).

  Pán Hulán zrejme nepochopil zámer. Nechápem ľudí, ktorí nadávajú na niečo, čo nebolo naprogramované tým, čo to celé vymyslel. To najnáročnejšie je vymyslieť projekt a sledovať jeho vývoj, nie programátorská časť – to by vedela aj cvičená opica (bez urážky, narážam z časti aj na seba ;-).

 • Loser, ne looser.

 • "Jedině Siemens Ericsson P990 je to pravé"

  Mýliti se je, samozřejmě, lidské.

 • [2] Náhodou… Looser je ještě vtipnější :oD

 • Vážený pane – vystihl jste celou věc jak nejlépe to šlo.

  Děkuji.

 • Patricku, nedaj si preboha stratit chut. To je banalita, kazdy s hlavou v poriadku VIE VELMI dobre vsetko, co si teraz povysvetloval.

  Koniec koncov mohol si sa okrem blbych reci dozit napr. DoS utokov a inych zlomyselnosti namierenych len a len proti tomu, ze premyslas malicko inak.

 • Patricku, že se tim člověkem vůbec zabýváš. Já se zájmem čtu jeho blog je to děsná legrace zvlášť když mu třeba napíšu že ten jeho skvelý SE neumí ani EDGE a Nokia ho dělá už tři roky. Je to děsná psina. Holt někdo je černobílý. To mazání komentářů a tituli pravda vždy vybublá… slovy klasika tady v čechách se všechno hnet rozkecá. Takže krásný den Patricku a kašli na něj.

 • To je prece jednoduche, ctenari hledaji senzaci a zabavu, a p. RH umi psat takoveto "bulvarni" clanky.
  RH takto ziska pocetnou skupinu pravidelnych navstevniku, kteri radi tento druh zabavy a zvysuje se navstevnost a podvedomi o "znacce" Hulan. Kdo se denne na intenetu pohybuje, tak o tomto jmenu urcite slysel.
  Obcas bulvar proklada "hodnotnym" technickym clankem, aby toho bulvaru nebylo prilis.
  Perfektni marketing i za cenu obeti (viz reakce P. Zandla v tomto clanku) nebo jablecne tema.
  Nema cenu se o RH vice rozepisovat, mysli obchodne, bavi se tim a vychazi mu to.

 • [8] no ono prave o to jde – – – panu hulanovi evidentne dela dobre kdyz se o nem vi a je nepopiratelne ze tomu tak je, ovsem kruh jeho oblibencu je jako kruh v obili, ja znam desitky lidi, ktery se pohybuji na netu vesmes programatori, webari a takova sebranka a neznam byt jedineho kdo by na pana hulana mel pozitivni nazor … holt ono se neda cemu divit, jeden z dvaceti clanku je dobrej a celkem slusne zargumentovanej ale ten zbytek ? blesk naruby … je to chudak a nema cenu ho resit a prave proto to delame

 • [5] Mam uplne rovnaky nazor. Klobuk dolu pred autorom!

 • Myslím, že každý soudný člověk si už o panu Hulánovi udělal představu. Článek je výstižný, ale i tak – člověkem podobného ražení nemá smysl se zabývat.

 • Tak si začínám říkat, jetli nemáš křišťálovou kouli. Protože co si dnes napsal, mi leželo v hlavě už od rána. Chtěl jsem Radkovi na blogu zanechat vzkaz ve smyslu, že se zapojil do jím kritizovaného stáda krav, které jen závidí druhým. A připomněl jsem mu, jak smazal původní copy z BLOG:CMS a co se nestalo zajisté, že se můj příspěvek nezobrazil na jeho blogu. Nebál bych se říct, že Radek není tak 100% jak si myslí a možná, když byl malý, byl to prostý vesničan, který byl vykrmován chlebem se sádlem a cibulí což se projevilo na jeho postavě a byl, proto od svých vrstevníku tyranizován. A nyní pod domněnkou, že je hvězda světa si vylívá mindrák z mládí, na čem se dá.

 • Cenzura RH je myslím známa ve všech kruzích. Již několikrát jsem slušně upozorňoval na nějaké chyby v jeho "článcíh", ale nikdo ty komentaře již nikdy neviděl. A co hůř, ani ty chyby nebyly opraveny, takže šíření mylných informací pokračuje dodnes. Jenže RH je prostě dokonalý tvor a jeho web je jeho odrazem, tudíž mohou být přítomny pouze oslavné komentáře.
  A nejlepší jsou ty jeho narážky, že když jsem si ho dovolil zkritizovat tak to bylo jen proto, že mu závidím a sámjsem nula. 😀

  PS. ten spam filtr mi nechce povolit odkaz na můj web, škoda :o)

 • Navrhuji spojit své síly a v podobě malé finanční újmy Radkovi poslat dopis poštou na, kterém bude: Byl jste nominován na cenu vědátora roku. Co vy na to?

 • Patricku, nenech se tím "exotem" otrávit. Znají ho už téměř všichni. On napadá ty, kteří jsou známější, aby se na nich trochu přiživil. Jeho strategie mu někdy i vychází.

  Je mi jen líto, že člověk, který je evidentně inteligentní a technicky zdatný, je prakticky bez sociální inteligence.
  Evidentně má nějaký zásadní problém, možná by mu nějaký psycholog (možná spíš psychiatr) mohl pomoci, ale jeho ego mu nedovolí pomoc vyhledat.

 • Nejvíce křičí ten, kdo nemá pravdu, že obtloustlý Patricku 😉

  Update mého článku:

  Šíleně nenávistný a namyšlený Patrik Zandl začal křičet jako malý kluk a konečně na rovinu napsal, že ono „pracujeme na tom“ a velký marketingový humbuk je ve skutečnosti jen ona 10ti minutová instalace dříve „omylem“ nezmíněného open-source produktu. Ono mu nic jiného nezbývalo. Jsem opravdu moc rád, že si to dokázal na základě tohoto článku přiznat (i když, zase s desítkou nenávistných canců kolem, jak jinak) 🙂

  Zandl je nicméně dle mého mínění skutečně morálně nedobrý člověk, místo aby původní článek doplnil a omluvil se, zase jenom „kydá hnůj“. Nicméně, docela mu to trvalo, čekal jsem onu ubohou řvavou reakci už včera večer. Každopádně lituji jej, musí to být smutný člověk, mít v sobě tolik nenávisti a závisti je opravdu kruté…

  A zase máme v okurkové sezóně o čem psát 🙂

  PS: oprav si v článku lež o "vymazaných (c)", nic takového není pravda, jsi prostě prolhaný srandovní tlouštíček 🙂

  http://blogcms.cvs.sourceforge.net/blogcms/blogcms4/admin/libs/BLOG.php?revision=1.1.1.2&view=markup

  Je tam jasně napsáno:
  * Nucleus: PHP/MySQL Weblog CMS (http://nucleuscms.org/ )
  * Copyright (C) 2002-2003 The Nucleus Group

  PPS: měl bys konečně přestav používat BLOG:CMS, i v tom jsi lhal, že od něj odejdeš. Už ti to trvá 2 roky :-))

 • [16] Hele Rado nepicháš ty tvý jehňátka jen proto, že nemáš dost vykoné v tvém případě motovidlo na to abys uspokojil zralé ženy tvého věku, které už ví jak v tom chodit než ty tvoje šplašená kůzlátka?

 • Patricku, chápu že jsi byl při psaní naštvaný, ale rozmazávat takhle Hulána snad ani nemá cenu. Všichni rozumní lidi o něm už vědí, názor na něj mají, není třeba se opakovat.
  Hulán je stejná postavička jako Cendra, Slabý, bratři Šimonkové, Robert Němec a nový přírůstek Radovan Kaluža… Pěkně se jim zasmějeme a dál je nemusíme řešit.
  Že se na libovolné hovado a jakoukoliv zvěřejněnou kravinu na internetu nabalí hejno obdivovatelů je spíše námět na sociologický výzkum, než věc hodná našeho zájmu.

 • Rado, je dobře, že už máš asi rok v Opeře ten český slovník, i s možností kontroly zadávaného textu, protože přesto, jaký jsi velký FRAJER, tak jsi měl na svém webu dost hrůzostrašných češtinských hrubek a chyb. Kdybys náhodou někdy přispíval odněkud jinud, najmi si raději nějakého korektora. Tolik k formě.
  Étos tvého obsahu je ještě mnohem tristnější. Ten tvůj slovní průjem ani nelze komentovat.
  P.S: Jen na závěr dodám, že ty, který správně komunisticky cenzuruješ všechny komentáře ke svým článkům (každý, kdo už nemohl strávit tolik minel ve tvých článcích a pokusil se přispět mi dá za pravdu), nesaháš Patrickovi, ani po kotníky. Sám se divím, že zveřejnil tvůj příspěvěk. Aspoň, na druhou stranu, se každý může pokochat tvým slovním průjmem a můžeš sloužit jako odstrašující případ.

 • [18] Radovan Kaluža? Napiš o něm neco víc, ten mi nějak unikl z panoptika.

 • [20] no koukni na google co ti poví na banan hosting a sranda je taky tady http://www.radovan.bloger.cz text

  🙂

  Říkal jsem si že nad tím co Hulán kde napíše se nervovat nebudu, nemyslím si o něm fakt nic dobrého. Příjde mi docela k smíchu a nedivím se, že pan Zandl napsal to co napsal, protože udělal správně, i když na druhou stranu [19] má taky pravdu 😀

 • STFG, je toho dost

 • R. Ulhán má na svém blogu starší článek o tom, jak dosahovat vysoké návštěvnosti. Plivat na puberťáky a na úspěšné. Aby se puberťákům zavděčil, občas pro ně napíše o p/chání mladých kusů.

  Historka o tom, jak R. Ulhán copyrighty odstranil a po čase zase vrátil zpátky, a za jakých okolností se tak stalo, je poměrně dobže známá.

  Pane Zandl, jak víte, nejhorší je srážka s blbcem.

 • Patricku, ignoruj tohohle *censored* a proste na to nereaguj. A pokud se budes chtit pobavit, tak si precti thread primo v Nucleus foru:

  jak se rychle mezinarodne znemoznit a vyslouzit si opovrzeni – by RH

  (snad jsem ten link narval spravne… pokud ne, tak se omlouvam a jiste si ho zajemci vydoluji)

  Je hezke videt, ze se dokaze i mezinarodne znemoznit behem nekolika malo stranek a inteligentni lide si na nej udelaji takhle rychle spravny nazor.

  Za vse mluvi posledni veta:

  Now this thread is closed. Any other rude, offensive or pathological post by Radek Hulán in this forum should be ignored and will be soon deleted. We will eventually vote for a banishment if he insists to bring here his fool's behavior.

 • ja myslim ze RH sa riadi vetou ktoru vyslovil Adam Savage z Mythbusters: "I reject reality and replace it with my own"

 • Ja bych byl proto aby nejaky sikovny programator udelal forum treba na wz.cz a tam byl odkaz na kazdej Raduv clanek pod kterym by se mohlo svobodne diskutovat.

 • Radek Hulán nás zase baví… On je taková ukázková "vyžírka"(kdo si pamatuje ten ví), divím se, že na to jeho kydání hnoje vůbec reaguješ. Já osobně ani na ten jeho blog nechodím, protože návštěvnost je to, o co mu jde, když ho budou všichni ignorovat, tak přestane(ale on nepřestane, Blesk lidi stále čtou, jeho blog bude mít vysokou návštěvnost taky. Ovšem o takové čtenáře není co stát).

 • čekal jsem, že když napíšeš o tom jak Radek Hulán plive na Apple tak upozorníš i na to jak na něj 2 roky plival říkal jak je špatný a pak jsi koupil Ipoda….na kterého také plival.

 • Články ako tento sa musia na nete objaviť, nie každý je zorientovaný a vie o čo ide… Bohužiaľ je net ideálne miesto pre osoby typu "ja a nikto iný" alebo podvodníčkov (viď [18])
  Patrik: Good work

 • Wow. Dneska se sestra probudila a pravila, že pan bývalý premiér by potřeboval psychologickou supervizi… Mínila tím, že by ho měl občas někdo upozornit, že je taky člověk, co chodí na záchod… A obecně že by takové lidi měl vždy někdo odvést a utišit, když začnou blouznit…

  Tak to by mne zajímalo, kdy někoho takového najde pan Hulán…

 • [16] To je legrační, Radku, jak se snažíte měnit historii. Tu kauzu s vymazanými (c) si – bohužel pro vás – mnozí dobře pamatují, také jsem se argumentace s vámi okolo toho účastnil a nejsem jediný. Už tenkrát jsem DGX říkal, že by celou diskusi neměl mazat, že by měla zůstat na očích jako usvědčující memento, bránící RH v tom, aby si zase skoušel přiohýbat realitu k obrazu svému. No, a je to tady, nezklamal jste 😉

  A na zmínku o morálně podobně pochybné kauzy s neoprávněným přivlastněním si Mgr. titulu (uvedenou v článku hned vedle té copyrightové), jste už raději ani nereagoval, jak tak vidím. Magisterské máslo už se vám rozteklo po hlavě už příliš na to, abyste se to snažil zatlouct, že? Chápu, že se to znažíte promlčet, ostudu jste si tím uřízl obrovskou (nejvíce pak tím ubohým obhajováním se a vykrucováním), ale myslím, že je dost lidí, kteří si to budou ještě dlouho pamatovat. To zamrzí, co? 😉

  [12] Ano, RH je opravdu původem z vesnice, což by samo o sobě nebylo nic špatného. Ovšem v jeho případě za tím cítím, podobně jako vy, nějaký obrovský, nepřiznaný a vší silou potlačovaný komplex. Rozhodně zajímavý případ pro psychiatra.

 • Z vesnice … tak mne napadlo, na čem asi Radek Hulán přijel do Prahy … Babeta Cabrio (?) :o)

 • jj, ale to jsou nářky pořád dokola a nic se s tím nedá dělat, je to neuvěřitelné jak umí lidi nasrat, ale přitom je tak jednoduchý…

  Každopádně mě udivuje kolik lidí jeho lži žere, myslím ale, že na něj taky dojde…

  ps: Siemens Ericsson P990 neexistuje; je to Sony Ericsson P990

 • ([33])-> Pokud jde o psychiatrii, pak tyto případy jsou již dávno známy a zřejmě se jedná o typicky učebnicový příklad… Poměrně nezajímavé…

  Na druhou stranu, stížnosti na cenzuru na Radově webu bych ponechal stranou. V jednom má Radek pravdu – ten web (potažmo blog) je jen jeho a on si tam může dělat/psát/malovat/mazat co chce. Taková je dnes situace a je nezbytné toto elementární právo plně respektovat.

  Jste-li skutečně se současným stavem (a potenciální mystifikací) nespokojeni a máte-li skutečně zájem na tom, aby došlo k nápravě rozličných chyb, "nepravd", atd. (ev. motivaci Radka podávat lepší výkon), pak na jeho web např. nechoďte, případně založte vlastní odborný kvalitní weblog a věnujte se dané problematice ("tydlifony", PC, software, CMS, atd. atd.) a ukažte, že jste lepší, "dokonalejší" a že necenzurujete.

  Patrickův příspěvek beru, aspoň v tom mám jasno 🙂

 • Přimlouvám se za nemazání komentářů RH, např. primitivní provokace s tlouštíčkovi na úrovni 1. třídy ZŠ hovoří jasně!! 🙂 Takový jedinci ve společnosti vždycky budou, takže na co nějaká pravidla boje? Kopnout nečekaně do koulí! Co jinýho? 🙂

 • ([35])-> To je sice pravda, ale nikdo na tom nikdy nemůže nic změnit. Je to stejné jako s tzv. Ústavou. V současnosti se jedná pouze o jakýsi cár bezvýznamného papíru a to proto, protože nás stát (resp. systém státu) učí "kopat nečekaně do koulí". Pokud se k věcem bude přistupovat takto, pak se samozřejmě jedná o anarchii bez jakýchkoli pravidel – o tom svědčí koneckonců "volební výsledky", že. Pak si může stěžovat kdokoli na cokoli, ale bez valného výsledku. 🙁

 • [36] "Pokud se k věcem bude přistupovat takto.." samozřejmě ne vždycky!! Chtěl jsem jen říct, že někdy se prostě jinak jednat nedá. Když jsem jinak slušný neznamená, že výjimkou nepotvrdím pravidlo. 😉

 • [34] Ano mas pravdu. Moze mazat a cenzurovat co chce. Rovnako to robili komunisti do roku 1989 🙂

 • Take jsem cetl nektere Radkovi clanky a na ty ktere me velice "pobavily" jsem i reagoval. Nikdy ne vulgarne, jen kratce a vecne. Vzdy ale kriticky k tomu co napsal. Nikdy muj komentar nevisel. Ne ze by mi to vadilo, ale urcite to vypovida o autorovi.

 • Nesympaticky pózéři jste oba, ale u RH blogu se alespon zasmeju…

 • ([38])-> To není pravda – cenzura s komunismem nemá lautr nic společného! Ta je stará málem jako lidstvo samo… Něco jsem zahlédl už v historii Egypta (jak to bylo ve skutečnosti nikdo samozřejmě neví), cenzurou jako takovou je odjakživa proslulá naše slavná církev, že. Co měl asi říkat Jan Hus?! No, tak asi tak.
  Nicméně, máme jiný režim (někdo se odvažuje jej nazývat demokratickým), takže nechť každému co jeho jest…
  Radkův postup je v jakémsi zvláštním souladu s principy lidské společnosti (opět, prosím, viz historie), takže jej nelze takto jednoznačně odsuzovat ani kategorizovat. Jak jsem již zmínil v [34], každý má možnost založit si svůj vlastní web/weblog a tam prezentovat svou osobu, názory, profesionalitu, apod. To je velký rozdíl oproti minulosti. Dále pak, jestli toho je někdo schopen a jestli se mu podaří dosáhnout např. Radkova věhlasu, to je věc jiná. Možnosti jsou 🙂

 • Nechápu význam tohoto článku. Jako programátor moc dobře vím, co chci od svých těžce vydřených projektů; aby lidé věděli, že jsem je napsal já.

  Radek Hulán má v tomto pravdu a 100% se s ním ztotožňuji; reklama je to jediné, z čeho open-source žije a upírat mu tuto drobnost je jednoduše hyenismus.

  To je vše, dostal jsem se tu náhodou.

  Peace.

 • [15] Presne tohle jsem chtel pridat do diskuse: Pan Radek Hulan je fakt technicky zdatny a inteligentni, na jeho webu/blogu lze najit hodne dobrych informaci a navodu z IT, v technickych znalostech patri k ceske spicce, ale socialne bohuzel jeste nevyzral a jeho prispevek v teto diskusi to potvrzuje. Nevim kolik je mu let, ale pokud ma vic nez 18, tak ma urcite problemy v mezilidskych vztazich a pomoci by mohl psycholog nebo knez.

 • Jo jo, ukázková vyžírka 🙂 Je skvělé být geniální, chytrý, charismatický a krásný.

 • [44] Hezky receno. Smutne je ze lide radka za tuto jeho nebetycnou genialitu a cistou proziravost vsehomira nemaji tak radi jak by si predstavoval :-), snad proto ze je to ve skutecnosti jen nafoukanej vul – kdo vi 🙂

 • Hulan má co nejméně povídat, já si pamatuji, že svého času používal nelegální software a vydělal na tom prachy. On, který z CMS odstranil cizí copyrigthy… On, který se chvlubil titulem Mgr, byt nebyl schopen dostudovat. To chce klid, takovy namyšlený magor nemůže soudné lidi rozhodit.

 • [43]
  No, jestli zde nějací programátoři viděli kód Radka Hulána, tak mi jistě dají za pravdu, že nic zázračného na něm není. O technické zdatnosti snad ani nehovořit. RH nejen že nemá technické vzdělání, ale technice ani přinejmenším nerozumí(možná z pohledu uživatele). Ale dovnitř nevidí ani v nejmenším. Jeho články a hlavně komentáře (např. na pctuning) o této věci mnohé odhalují. Takže můj závěr je, že je průměrným php programátorem a technicky nedotčeným člověkem. Relativní, samozřejmě je, kdo hodnotí jeho znalosti, je li je to laik a běžný uživatel internetu, tak má i pravdu, když řekne, že RH je technicky zdatný. Když ho hodnotí odborník vidí velké mezery. btw:jak také může být člověk technicky zdatný, když nemá šajnu o tom, jak funguje tranzistor…

 • [42] Zveřejnit informace o pozadí projektu je čistě svobodná věc, pokud se řídí dle licence. Nerozumím, proč lezete lidem, jako je RH, do prdele.

 • Je pravda, že RH jako člověk nestojí za moc. Jeho schopnosti a znalosti bych ale zas tak nepodceňoval…
  Každopádně si taky myslím, že jsi měl, Patriku, v tom článku dát zřetelně najevo, že to není tvoje práce a přidat link. Takhle to není moc fér. Sám jako programátor open source to tak rozhodně cítím.

 • [50] LOL! Geniální!!!

 • [47] dal jsem si tu praci projit ten blog:cms a teda vypada to jako silne prumerny php kod, nevim – kolik toho je puvodniho z nuclea (podle nekterych clanku tipuju, ze moc ne)

  fascinujici je to uzasne prolinani se logiky a prezentacni vrstvy v jednotlivych objektech. v jedne metode zaroven akce, sql dotazy a k tomu ty echa! umelecky zazitek na urovni. nevim jestli se tak v php programuje i nadale, jiz nejaky rok sem v php nic nepsal… (ale kdo delal neco vetsiho v php/perlu vi, ze takto programovat moc nejde, teda jde ale brzo si rozbije hubu — obzvlast, kdyz denne produkuje tisice radku kodu)

  teda kazdopadne chlubit se necim takovym a tvarit se jako mistr sveta, chce hodne silne ego a malo znalosti.

 • Plně souhlasím s tím co tu bylo řečeno.
  http://hawran.bloguje.cz/186096-radek-hulan-egoista-number-one.php

 • Ale tak prece vsichni vi, ze RH je magor. Psat o tom furt dokola je zbytecne, a myslim ze nejlepsi co se da udelat je ignorovat.

  Sam mam s timhle pablbem zkusenosti, kdyz se zaslouzil, aby nas webzine byl premisten z #1 mista toplistu do erotiky (copak bdsm magazin nevadi?)..

  Je to jako boj s vetrnym mlynem. Jinak mam dojem ze zrovna looser je neco jineho nez-li loser, coz bych od cloveka ktery pry zil v New Yorku jako Rh necekal..

  Jinak s temi komentari je to znama vec, proto se nema cenu ani necim jako je diskuse pod clankem zabyvat. To je jiz mnohem prihodnejsi si udelat vlastni stranku, se svou reakci :-).

 • Ja by som rad len Plavackovi odkazal, ze som rad ze konecne zaujal k Radkovi jasny postoj. Dik.

 • [31] Tu diskusiu mam samozrejme odzalohanu. Teda ak ju bracho nezamazal ;-)) Mam odzalohovane aj ine pikosky ktore Rado obcas vyplodi. A inak je celkom sranda, ze akurat vcera som Derovi hovoril(teda nie ze by sme sa niekedy poznali ale akurat sme riesili nejaky rozkol na jakpsatweb ktoreho som bol ucastnikom) ze nie je dobre ingorovat problemy ale na ne reagovat. Tak ako DGX v pripade Radka Hulana. A bum.. Radek ma zasa ruju.. ale tentokrat vydrzal byt kludny velmi dlho.. nuz vtedy si ten svoj noz narazil velmi tvrdo..

 • Velmi dobrý článek a inteligentní stěr Hulána 😉

 • Takhle ti to žeru ….

 • (reakce na radkuv post, zahadne to tento bulletin ignoroval )

 • ako som uz raz niekde napisal, on predava a nato aby predaval potrebuje byt na ociach. kazda causa, link, ci debata mu opakovane prinasa ludi a peniaze. snaha pochopit je v tomto pripade zbytocna, snad len ak si chce niekto zobrat priklad, potom ale pozor na nervy.

 • kdyby se melo vypsat v cem lzete vy – snad jen posledni lez vypichnu – rikals te, ze jste znechucen tak volbami, ze emigrujete do nemecka…? proc tam jeste nejste?

 • jo, ted koukam, ze to neni prilis zrejme, muj komentar reagoval na komentar cislo 16 od RH…

 • [61] uz som myslel ze sa to tyka mna 🙂

 • Hulan je proste magor, lhar, kreten a debil. Co k tomu dodat? Ze je takovy uz 33 let…

 • Pokud tyto trapné osobní "přestřelky" obou bloggerů neskončí, přestanu číst a navštěvovat oba blogy. Budete si pak moci škrtnou bezvýznamnou jednotku ve Vašich statistikách 😉

 • Prestrelky? Nerekl bych, ten dement jen rad provokuje a chapu Patrika, ze se chce branit.

 • Ty přestřelky na jednu stranu degradují fajn blog o tehc. věcech, na druhou stranu se člověk doví další informace (a dezinformace). Osobně bych byl radši, kdyby se tu ty urážky moc nevyskytovaly, aby se to tu pak nerozmohlo. Držím palce Marigoldovi.

 • [48] Protože má z toho reklamu 😛 Mu leze do prdele furt (Onecar) 😀 Někdy to přehaní tak, že se divím proč si nepřipadá trapně LOL

 • Asi založím nový obor. 😀 Budu internetový psychiatr 😛 Kdo bude mů nový zakázník ? 😛 Lečení syndromu Radek Hulán ZDARMA 😛

 • Radek Hulán prostě Patricku Zandlovi závidí mládí.

 • [65] Trosku naivna poziadavka.

 • Radek Hulan – to je clovek, ktery privedl nekolik firem do konkursu (likvidace) a veritelum zbyly jen oci pro plac – dejte si ho vyhledat na http://www.justice.cz

  Navic misto toho aby se k tomu postavil ferove (jde to vubec u tohdle typu "podnikatele" ?) tak vysvetluje lidem rozdily, kdyz si udela dluhy FO a PO. Opravdu nejsme tak hloupi Radku, vime v jake kapse ty penize skoncily.

 • http://www.jobs.cz/pdjd/9328590… LOL /// Jen tak dál… tvrdě do něho 😀

 • Asi takhle proti hulánovi nic nemám,protože ho beru s nadhledem,ale uznávám že to občas trochu přepískne a někoho se to mlže i dotknout.
  Myslím si že když tady v diskuzích radkovi nadáváte a píšete pořád to samé,chápu že vás možná radek naštval,ale pochopte takhle z vás má akorád bžundu,pokud vás hodně naštval,tak ho prostě ignorujte,tím ho myslím vytrestáte nejvíc,protože mu jako asi většině bloggerů jde o násvštěvnost a je poznat že je rád že na odkaz na který odkázal on i patrick od radka klikne víc lidí.
  Zase na druhou stranu poslední dobou mi vadí na internetu vadí "absolutní antihulánismus"-chování lidí co nesouhlasí s radkem už jenom proto že je to on a nesouhlasí s ním at napíše cokoliv a když se ho někdo zastane tak je at říká cokoliv označen za kdovíco.

 • Jistě
  každý článek Hulána má nějakou zajímavou myšlenku a proto dost stojí za přečtení. Ale jeho jediné, správné tvrzení a naprosto jednostranné, neobjektivní recenze spolu s tvrdou cenzurou kdy do jeho fóra pod článek připisuje jen ty komentáře, které uvažují stejně (omezeně) mi připadá otřesný ! Proto se jeho fór neúčasním a proto taky ještě nikdy neotiskl veřejně můj komentář. Tolik můj názor.

 • Souhlasím. Jen s tím drobným detailem, že RH když uvádí některé technické zajímavosti kde se člověk něco dozví – obvykle to není z jeho hlavy, ale z nějakého linku.

 • [76] Jasne ze to neni z jeho hlavy. Ty delas jako by jsi se narodil a vedel vsechny moudra lidstva :)) Se ani nedivim ze tvoje komentare nedava na web…

 • Musím říct, že sebereklamy dosáhl RH dokonalé… Přišel jsem na marigold hledat něco úplně jiného, ale RH v titulku článku mne stáhlo neomylně sem 🙂 A o to mu jde, ne? Spoléhá na to, že žádný z jím napadených lidí nepoužije stejné zbraně jako on (urážky, lži, demagogii) a tudíž dál kráčí jako rytíř na bílém koni… Takhle nějak se rodí diktátoři.

 • pravdou vsak i pres veskerou nevrazivot zustava, ze tento web je postaven na reseni, ktere vyvinula, nebo upravila, rozhodne vsak propaguje druha strana sporu – Radek Hulan, btw. uvadi Marigold jako jednu ze svych referenci.
  Neco mi rika, ze pokud mam k nekomu az takovou nenavist, ze jeho jmeno uvadim i do inzeratu na jobs.cz, mel bych se mozna pokusit alespon nevyuzivat jeho reseni bez ohledu na takove pragmaticke veci, jako je nedostatek casu, atd…
  Nerad bych ale rozpoutal diskusi o tom, jak se oddeluje business a osobni antipatie, protoze toto uz tu bylo davno prekroceno…

 • Přesně tak. Každá zmínka o RH mu dělá dobře. Vše postavil na provokaci a to mu dokonale vychází už pěknou dobu. Tento článek je toho důkazem.
  Nejlépe je ho ignorovat a vzít si z jeho článků to užitečné – třeba jak oskinovat Wokna 😀

 • on napsal nekdy neco uzitecnyho? dyt je to totalni chudacek. vetsiho psychickyho mrzacka sem fakt jste nevidel… co kdyby jsme zalozili sbirku aby jsme mu za to koupili dozivotni dovolenou u pana chocholouska? 😉

 • Hahaha,
  vy ještě řešíte tu socku a narcistu mgr. hulána :-), se vám divim, pánové. Shodou okolností jsem byl svědkem jeho lovu na jedno "jeho" kůzlátko, no slizák je to výbornej, akorát trochu přeťal a "kůzlátko" jej poslalo docela slušne do prde1e. Ale předpokládám, že z toho byl další orgastický článek. Huááááááá. Už dlouho jsem se tak nebavil.

 • Brilantní, výborně. Již několikrát jsem si ríkal, že si založím web, kde budu rozebírat hulánovy články o Apple.. Nemá to smysl, mám lepší nápad 🙂 A píši Vám mail 🙂

 • Jak by se Vám, přispěvatelům této diskuse líbilo, kdyby při hledání spojeni "Radek Hulán" v googlu by první vyjela stránka s nadpisem: "Proč je Radek Hulán lhář?" a textem o zhodnocení jeho článků? Jsem si jistý, že je to realizovatelné, pakliže nalezneme dostatek kvalitních webů, které budou na tuto stránku odkazovat.

 • Radek Hulán je normální debil a nechápu že někomu stojí za to aby se zabýval chorobnými výplody na jeho webu.

 • Radek Hulan tod hvezdna star ceskeho internetu….
  Nejvice se pobavim kdyz ze svymi prihlouplimy argumenty otravuje na PCTUNING foru a mysli si jaky je genius na IT, behem chvile ho No-X vyvede z omylu a on to ani neprizna :-). Ted uz tam moc nepise musim rict ze me tam docela chybi, prizpevky pana Hulana meli v sobe urcite kouzlo zkratka to byla takova ctena country estrada.

 • Už jen podle hrubky v první větě si myslím, že článek je silně nevalné úrovně!

 • Tak jsem včera večer zas navštívil RH web, čekal jsem, jak bude nenávistně psát o wordpressu, aby jeho hovadské obecenstvo nepřišlo na to, že ten „jeho“ systém je odsouzen k zániku a samozřejmě jsem se nezklamal. Tak jsem napsal příspěvek a čekal jsem, jestli se objeví (na RH webu je to asi tak každý desátý který pošlu, i když jsou jen nesouhlasné). Samozřejmě se opět neobjevil, takže jej postnu sem:

  Tak jsem se zas pro změnu nasmál já. To s tím pomalým apple bych ještě jak tak bral, i když i ten nejpomalejší apple by dokázal utáhnout v pohodě několik podobných webů, takže od Patricka to prostě bude jen utilizace zdrojů.
  Ale ty kecy okolo, to je úžasná ukázka demagogie. Nejdřív nazvat založení ve své době zdaleka největšího technického magazínu „opisováním manuálů“. Potom dát více než dva roky starý link na „zaostalý wordpress“, tedy z doby, kdy wordpress začínal a shodou okolností z doby, kdy se nucleus/blog:cms prakticky přestal vyvíjet. Potom přirovnání návštěvnosti úzce tematicky zaměřeného osobního blogu s webem, na kterém si autor neustále zvedá návštěvnost populárními a kontroverzními tématy. Pak přidání screenshotu chyby z okamžiku převodu ze starého systému na nový, která tam byla asi tak půl minuty. No a na závěr perlička o cenzoringu od člověka, který nejen že otiskuje jen na něj oslavné komentáře, ale ještě si je sám vymýšlí či upravuje, když jich náhodou moc není. Pro tvou informaci – to co Patrick provedl s tvým komentářem nebyla cenzura, ale antispamové opatření a tvé ego může hřát, že jsi vždy byl a velmi pravděpodobně i nadále budeš jediným českým přispěvovatelem, který má na Marigoldu ban za neustálé spamování komentářů a nedodržování netiquette.

 • Každý sociolog amatér ví, že negativní jednání vzbudí více pozornosti než pozitivní. Zprávy typu, vše je vpořádku a ten a ten je dobrý člověk, etický a ještě k tomu profesionál, takové nikdo nečte. Prazákladní, nejednodušíí a nejsilnější emoce jsou negativní. Z toho těží jak blog pána jehož jméno se nevyslovuje, tak i standardní koláčová média. Vůbec tu nejde o fakta, jestli je Apple lepší než něco jiného, nebo jestli pan Zandl píše pravdu. Jde spíš o destruktivní proces, něco zničit, pohanit. Tedy klasický vandalismus. Doporučuji tedy postup pozitivní. Tedy dotyčný napíše, že jsem hubený uhrovitý mladík, hloupý, má matka neumí vařit, nic neumím a tak podobně.. A já napíši: Ten jehož jméno se nevyslovuje měl opět záchvat vzteku, to není zdravé, dávám vám jeho reakci k přečtení, snad se mu uleví. A ještě pro dlouhé zimní večery u klávesnice seznam antidepresiv: Třezalka tečkovaná, …..

 • je to magor

 • mne sere, ze proste byt umyslne, nebo neumyslne pise agresivni clanky, ktery samozrejme budi zajem -> navstevnost. nepokryte pak priznava jak z toho vari vatu. nic proti to muze preci delat kazdej. jen me sere, ze pak tluce lidem do hlavy naprosty blbosti, upada do klientelismu a uchyluje se (z me strany) k naproste cenzure. proste takovyho dementa je treba ignorovat. peace st

 • Pojďte se podělit o své dojmy na hulanuncensored.blog.com . Jste vítáni 🙂

 • Radek Hulán je největší krypl co kdy chodil po tomto světě. A

 • A kdo to je Radek Hulan ?

 • Čéče, z toho si nedělej hlavu – to, že Hulán je Hulán, je dávno profláklý – však už taky udělali novej web, kterej jeho samochválu a jájínkovství perfektně paroduje:

  http://radek-hulan.osoba.cz/

  :)))))))

 • Vesmír potřebuje svého hrdinu, který by byl odvážný, inteligentní a zároveň pohledný.

 • Jeho Ego je něco jako bulvár – lidi to čtou právě proto, že je to senzace. Seriózních blogů je spousta, ale někdy se prostě potřebujeme zasmát nad snůškou blábolů a jednostranných názorů.
  Domnívám se, že stejně jako já se tam většina lidí chodí spíše pobavit, než hledat články k zamyšlení, či nedejbože relevantní informace 🙂