Qualcomm zastavil UMB (píše Reuters)


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Se zajímavou zprávou z mobilního ranku přišel Reuters. Qualcomm podle ní zastaví vývoj technologie Ultra Mobile Broadband (UMB), která měla být konkurencí pro LTE a dalším vývojovým stupněm CDMA sítí. Soustředit se bude v dalším vývoji právě na LTE.

Důvodem k ukončení vývoje má být snaha o snížení nákladů v souvislosti se snížením odbytu mobilních telefonů a snižováním investic do infrastruktury vyvolaných krizí na trhu. Dalším (a podstatným důvodem bude), že Verizon Wireless, významný klient Qualcommu, se k LTE přiklání rovněž.

Pro mobilní sítě čtvrté generace by takovéto kontumační vítězství LTE bylo zajímavou zprávou, nalilo by mírného optimismu do žil, že svět nebude rozdělen na tři soupeřící technologie, ale jen na dvě, z nichž WiMax zatím stále tahá za kratší konec. Jak se změna dotkne samotného Qualcommu, ještě uvidíme.

Jen tak na okraj, je to pár dní, co Qualcomm ohlásil, že by rád dal světu další alternativu k přenosným počítačům, platformu Kayak. Ta vypadá jako zajímavý hybrid notebooku a žaluzií, podrobněji referuje třeba CD-R server.

AEDE9AEB-0F80-4B20-88D3-0B952F6551FC.jpg

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář