Qualcomm věří že 3G pobije WiFi.

Patrick Zandl · 20. březen 2003

Jak jste si všimli, byly včera problémy s dostupností Marigolda - na jednom ze serverů umřela síťovka nebo co, byla značková, server v záruce atd, chvíli to trvalo, než se to vyřešilo.

Na ZDNews vyšel včera článek Qualcomm: 3G will beat Wi-Fi. Výkoný ředitel Qualcommu Irwin Jacobs promlouval na konferenci CTIA a argumentoval, proč podle něj 3G nebude zájmem o WiFi dotčeno. Hlavními argumenty pro 3G je (resp bude) pokrytí. "As these high-speed cellular networks begin to spread across the country, they will become the preferred service," řekl přímo Jacobs.

Jsem trochu méně optimista. Především je třeba mít na paměti, že Qualcomm je jeden z hlavních intelektuálních vlastníků UMTS a množství jeho patentů mu v případě úspěchu této sítě zajistí solidní příjmy i v případě, když nebude nic dále vyrábět. Proto se těžko divit, že na veřejnosti je to 3Goptimistická firma. Dále je třeba si uvědomit, že důležitá je nejenom snadnost používání (ta je u 3G a WiFi prakticky stejná), ale i cena - a tam vede WiFi. Přiznejte se - kdo z vás se kdykoliv posadí na zadek kdekoliv a rozloží si tam počítač, aby mohl pracovat s internetem, když ví, že za dvěma rohy je místo, kde by mohl surfovat za desetinu ceny?

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook