Marigold.cz » Qualcomm představil čipset 3G/EDGE
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Hlavní slabinou UMTS telefonů postavených na čipsetech Qualcommu pro evropské operátory byla absence podpory EDGE. Mobilní operátoři měli dojem, že zákaznící by se měly z rychlého WCDMA dostat do EDGE tam, kde WCDMA není a teprve ani když tam není EDGE, spadnout na GPRS. Jenže značná část telefonů pro UMTS měla smůlu, protože Qualcomm podporoval pouze GPRS. To bude pryč. Čipset Qualcomm MSM6255 podporuje jak WCDMA a GPRS, tak EDGE. Zdroj: TZ Qualcomm.

Smůla je, že tato nová čipová sada bude v omezeném množství dostupná teprve koncem roku 2005, takže běžné dodávky EDGE mobilů na Qualcomm čipsetu můžeme očekávat až v roce 2006. Podíl prodeje čipových sad pro WCDMA mobilky u Qualcommu trvale klesá (je to logické, jistou chvíli byl jediným dodavatelem), na paty mu šlapou další čipové sady zejména Ericsson platform, trochu už i Nokia a největším smutkem bude antiqualcomm politika v Koreii, kdy korejské firmy přistoupily k vývoji vlastní čipové sady, aby se “vymanily z vazalství Qualcommu”.

Qualcomm bude v Cannes presentovat své BREW řešení pro WCDMA. Prý to má být zajímavá podívaná. Tož budu reportovat, protože v letošním roce se BREW aplikace začaly zajímavě rozvíjet.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Patrick Zandl @ 11:14 - Líbil se článek?

Je tu první komentář

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


1 komentář »

  1. Pri tejto prilezitosti si neodpustim otazku. Vraj SonyEricsson V800 podporuje aj EDGE. Je to pravda?

    Comment by Matchke — 6.12.2004 @ 15:26

Přidejte komentář