PTT na Nokia 5140 v praxi

Patrick Zandl · 18. listopad 2003

Čtenář podepisující se jako A upozornil na zajímavou stránku věnovanou nové Nokia 5140, kde jsou i zkušenosti s PTT (resp PoC) na tomto telefonu.

Dovolím si to z části přeložit a sumarizovat, Rich Brome to zkoušel v síti AT&T Wireless: Sestavení hovoru trvalo zhruba jednu vteřinu, zpoždění bylo 1 až 2 vteřiny. Kvalita přenášeného zvuku je nižší, než při běžném hovoru, to je ale u PTT normální, stále je dost dobrá na porozumění. Zvuk je možno dát nahlas z reproduktoru, není to ale základní nastavení.

V klidovém stavu telefonu stačí stisknout vyhrazené PTT tlačítko na telefonu a hovoříte přímo se skupinou, kterou jste si nastavili jako aktivní. Shortcutem je možné se dostat na seznam skupin a zahájit přímou konverzaci one-to-one, ale nejpoužívanější a nejzajímavější asi bude komunikace one-to-many. Skupiny uživatelů nejsou ukládány v telefonu, ale na serveru, přístup k nim je ale velmi rychlý. Stažení seznamu trvá dvě vteřiny, řešení také podporuje zobrazení stavu, takže můžete rovnou vidět, který uživatel je aktivní a který není dostupný. Systém nepodporuje PTT call waiting, takže pokud spolu několik lidí hovoří via PTT, není možné, aby jim někdo vstoupil via PTT do hovoru.

Moje poznámka: Rich Brome asi neměl moc dobrý odhad na čas, protože čekat vteřinu na sestavení hovoru není zrovná málo (na PTT funkci), za tu dobu řeknete takových šest slov -tedy téměř celou větu. Takže buďto měl špatný odhad, nebo ho měl dobrý, pak si ale u PTT budete muset zvyknout na to, že to nefunguje tak flexibilně, jako u vysílaček.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook