První WiMAX produkty, D-Link USB s 802.11g a další WiFi drobky


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Upgrade na novou verzi firmware pro WiFi směrovač Linksys WRT54G najdete na těchto stránkách. Jde o verzi 1.41.7 určenou pro Evropu, novinkou je Cisco design a především možnost blokování přístupu k nevhodnému obsahu.


Také D-Link představil svůj USB2.0 adaptér s WiFi 802.11g. Jmenuje se DWL-G120 a podporuje Win, do budoucna i MacOS X. Cena kolem 89 USD, zařízení rovněž nemám oddělitelnou anténu a dodávat se bude zřejmě koncem října.


Na těchto stránkách probíhá překlad Knihy o mikrovlnných anténách, bohužel zatím se daleko nedostal, ale snad se to zlepší.


Kanadská společnost Redline Communications ohlásila, že má první produkty plně odpovídající specifikaci 802.16a, tedy WiMAX. Tento standard by měl zvládat dosah až 30 km při sdílené rychlosti 70 Mb/s. Produkty budou na ITU v Ženevě příští týden, podívám se na ně, zatím nejsou známy ani cenové odhady…


Společnost WSC představila zajímavou službu: autorizaci proti jejíjmu 802.1x serveru. Chcete mít WiFi síť se silnou bezpečností dle tohoto standardu, ale nechce se vám instalovat si na to server? Za 8 USD na uživatele měsíčně můžete používat služby WSC pro vzdálenou autorizaci.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.