První Oskaří problém: nejde mi aktivovat GPRS


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Narazil jsem na svůj první problém u Oskara. Chtěl jsem, aby mi bylo aktivováno GPRS ve verzi Standard, to jest dvoustovkový paušálek, nižší ceny. Když mi karta přišla, GPRS na ní aktivní nebylo. Inu, jsou to lidé, zapoměli, není problém, řekl jsem si. Aktivuji si to sám. Nejprve z vrozené lenosti na Oskarově Samoobsluže přes webové rozhraní. Tam stisknete čudlík, příjde SMS a služba je aktivní. Stiskl jsem čudlík, přišla SMS a co myslíte? Služba nebyla aktivní 🙂


Tož jsem zavolal na infolinku, z té mi nepřišla ani ta SMS a co hůř, služba není aktivní pořád, ačkoliv říkali, že půl hodinka bude stačit.


Večer jsem to říkal Ditě. Podívala se na mne a zeptala se, na co GPRS potřebuji. Znejistěl jsem a pravil jsem, že samozřejmě na přenos dat. Opáčila, že to pochopila, ale na co na mobilu potřebuji přenášet data. „Hochu, tenký led,“ signalizovala soustava řízení komunikace se ženou – ale přesto jsem statečně konstatoval, že abych si mohl číst emaily. Dál už komunikace s Ditou pokračovala beze slov, protože já vím, co mi na to odpoví, ona ví, co jí na to odpovím a já, co ona.. a tak dále… Výsledek je ten, že jsem si GPRS ještě neaktivoval a utěšuji se tím, že alespoň ušetřím.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.