První mezicloudový sraz CzFree.net proběhl v sobotu

Patrick Zandl · 28. únor 2005

V sobotu proběhl první mezicloudový straz CzFree.Net, pořádal ho Edoras a musím říci, že se mu (a ostatním kolem) to povedlo. I když jsem mohl být jen na dopolední části.

Záběr hlediště ...

Sraz byl v kinu Aero na Žižkově a kino bylo prakticky narvané. Sraz byl nejdříve řešený formou přednášek, program najdete zde - jak vidno, jednu přednášku o WiMax a BWA jsem měl i já, všichni ji v klidu prospali, tak to má být :) (největší potlesk jsem sklidil v okamžiku, kdy jsme si mírně vjížděli do vlasů s Ookem, vypadalo to, že nám je prnví řada ochotna rozdat zbraně :)

Podle hlasování na CzFree.Net (zatím pár hlasů) měl nejlepší přednášku Láďa o optických spojích, tu jsem bohužel už neviděl, škoda přeškoda. Ale natáčelo se video, snad se to dohledá.

Odpoledne se šlo na hlasování a diskuse o záležitostech CzFree, já jakožto nečlen jsem vypadl, maje ještě práci.

Přednáška o stavu CzFree byla osvěžující. Z webu si totiž o CzFree.net moc představu neuděláte, jakožto o síti a moje mapky a plánky, které si kreslím pro své analýzy nenahradí to, když někdo ze vnitř na slide hezky napíše, co kde a kam sahá. A v takovém momentě to fakt vypadá jako funkční síť :)

Pár fotek ze srazu udělal Maxinoha a Freenky, jsou v galerii zde (tamtéž jsem si půjčil fotku), pokud máte další, dejte link do komentářů. Video z odpolední části setkání je zde. Zápis ze srazu zde na Czfree.net (hromada scannutých dokumentů)

Poslední postřeh: vládci jednotlivých cloudů se už zcela legitimně jmenují gubernátoři. Zdůrazňuji to pro své nefanoušky z řad CzFree, kteří tvrdí, že jsem do CzFree ničím nepřispěl ;)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook