První marigoldí spot je konečně on air :)

Patrick Zandl · 1. březen 2003

Tak se konečně podařilo. Sice je hodina před půlnocí a těsně po obědě jsem to odhadoval na dvě hodiny práce, ale Takhle vypadá nainstalovaný access point s anténoupodařilo se. Na panelák jsem namontoval anténu, protahal veškerou kabeláž, udělal dva metry anténního kabelu a zapojit celý hotspot.

Po čtvrthodině zoufalého konfigurování jsem zjistil, že jsem blbě nakrimpoval ethernet kabel a protože kleště jsem nechal v práci a tak dlouhý kabel jsem už doma hotový neměl, aby vystačil až do routeru, musel jsem si pomáhat přes jeden hub - to je tedy zase veledílo síťové architektury :) V neděli jsem dojel do práce pro kleště a kabel jsem předělal, odstranil jsem vykotlaný konektor a APčko se hezky propojilo.

Na snímečku vpravo vidíte, jak to vypadá na paneláku - jde o sektorovou anténu 180 stupňů, protože vertikálně vyzařuje jen v 35 stupních, je vykloněná více do ulice, aby pokryla i ulici. Detail pak najdete na fotce pod zprávou...  

Takže pokud bydlíte v okolí metra Luka, můžete si vyzkoušet jestli náhodou na kanálu 1 nechytíte SSID Marigold. Nebojte: zatím vás to pustí bez čehokoliv na internet, jen loguji kdo se připojuje. Na testy filtrování a shapování pásma je asi už trochu pozdě v noci, s tím si ještě pohraju. Chtěl jsem taky notebookem změřit dosah, jenže jsem samozřejmě v práci nechal i nabíječku, takže mi notebook exnul zrovna když jsem vylezl před dům. Tož v neděli připojím nějakou tu fotku a přesnější údaje. Pokud někdo na metru Luka bydlí, nechť se ozve za účelem testování na marigold@marigold.cz - ostatní si musí počkat, jestli Marigoldí distribuce roztáhne křídla :)

A takto vypadá v detailu hotspot...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook