První český podcast – Český Rozhlas

Patrick Zandl · 24. duben 2005

Český Rozhlas má první český podcast, pokud nepočítám ten pokus, co jsem měl na Lupě. Abych byl přesnější tak fakt, že jde o podcast, je zásluhou Daniela Pedéra, nikoliv samotného ČRo, tomu ale patří obsah vytvářený v MP3.

Abyste si mohli jako podcast stahovat pořady Českého Rozhlasu, musíte do své podcast-ready čtečky zadat toto RSS.

Proč je potřeba zvláštní podcast RSS čtečka?
Normální RSS čtečka by soubory MP3 nestáhla automaticky, ale museli byste na ně kliknout. Kromě toho podcast RSS čtečka vám umožní uložit je do adresáře, který se synchronizuje s vaším iPodem (nebo jiným podobným zařízením). Podcast RSS čtečka umožní i další drobná kouzla, která normální RSS čtečka neumí, což ale neznamená, že by se postupně nemohli programátoři klasických RSS čteček přizpůsobit a nabízet v nich i podporu podcastu. Není to nic složitého, v základu jde jen o možnost stahovat MP3 a ukládat je to uživatelem zvoleného adresáře. Odtud si je již vyzdvihne software pro synchornizaci hudby s přehrávačem, jako je iTunes (a další).

Já osobně používám čtečku Doppler, další často používaný je iPodder. Na obou těchto webech najdete nepřeberně materiálů jak o podcastu, tak podcast zdrojů.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook