První 3G Sony Ericsson zase odložen


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tento týden vyplulo na povrch, že dlouho očekávaný první 3G telefon Sony Ericsson Z1010 se zase odkládá. Původně měl být ve třetím čtvrtletí 2003, pak v prosinci, pak bylo zbytečné honit ho do vánoc a odložil se na leden. No a nyní se chystá na trh v prvním čtvrtletí 2004. Zda je to poslední posun, nikdo samozřejmě netuší. Zdroj: ZDNews.


Dlužno podotknout, že evropští výrobci s 3G telefony dost zápasí, což ale také hodně znervozňuje evropské provozovatele UMTS sítí. Pro ně je totiž málo mobilů a ty, které jsou, dodávají zejména japonské firmy. Jenže v malém počtu a tak například provozovatelé britské sítě 3 si stěžují na to, že často se klepou strachy, zda jim mobily pro zákazníky dojdou. Navíc japonské mobily většinou nenabízejí GSM/UMTS režim, takže použití pro roaming v GSM sítích v Evropě u nich nepřipadá v úvahu.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.