Průzkum využívání bezdrátových sítí

Pokud máte chvíli času, můžete jej věnovat Průzkumu využívání bezdrátových sítí. Průzkum bádá nad využití bezdrátových sítí a datových přenosů v nich, jejich klientely, potenciálu rozvoje služeb na základě této technologie, dostupnost informací o základně přístupových bodů atd.

K průzkumu pokračujte zde…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

12 komentářů

 • Lidi, taky máte ten průzkum tak strašně pomalý? Kdyby mě nezajímalo, jak jsou dotazy položené, tak bych se po druhé otázce vzdal…

 • já to podstoupil ráno a v pohodě.
  Jenom některé dotazy byly neúplné (třeba jak se nejčastěji připojujete k internetu s vaším notebookem a chybělo tam drátově), také jestli to má zjistit cenovou citlivost, pak tam měly být spíše nějaká rozmezí. A vůbec mi přijde, že na to kolik je tam otázek se z toho moc nezjistí (ale záleží na tom, co bylo cílem).
  Holt výzkumnictví je věda, já dělal rok a půl ve výzkumu trhu a veřejného mínění a furt vím prdlajz 😉

 • [2]
  Čím myslíš, že ten dotazník mohl být přesnější?

 • no já nevím, ale tam se ptá na wi-fi a automaticky předpokládá, že se myslí hotspoty. Co vnitřní sítě?
  Ptá se na notebook, co když mám připojený desktop bezdrátově?
  Také určité chyby procedurální – bývá zvykem, že dotazy na osobní údaje jsou až na konci (pakliže nejsou výběrovým kritériem).
  Důležité ale je, že fakt netuším k čemu ten výzkum slouží, podle toho kde je odkaz, je to prostě dotazník čtenářů marigolda, který možná ukáže něco málo o čtenářích marigolda. Nic víc.
  Rozhodně se nejedná o Průzkum využívání bezdrátových sítí

 • [4]
  S tím souhlasím. Taky mě překvapilo, že to není zrovna dvakrát promyšlený průzkum – a to jsem rok a půl ve výzkumu trhu nedělal. Pár průzkumů jsem si ale promýšlel a zjistil, že to není záležitost sednout a napsat – tedy je, ale napřed se musí dost důkladně promyslet a pak vyzkoušet na pár lidech, pak doladit a pak s tím teprve vyrazit ven. Upřímně – tohle mi přijde dosti amatérské… 🙁 Moc nevidím praktický přínos – a to by asi každý průzkum měl mít, nebo se mýlím?

 • tak si myslim, ze tvurce dotazniku to tak trochu nedomyslel. uz jen to, ze automaticky predpoklada, ze vsichni pochazeji pouze z mest je pomerne podivne. o dalsim ani nemluvim. no mozna ze za to muze ta "americka" skola, tam je kazda dira hned mesto :o)

  priste se zkuste alepon poradit s nekym kdo to dela…

 • Jo, par vad na krase to melo.
  Napriklad GPRS a BT se navzajem nevylucuji, i kdyz tam slo vyplnit oboji. Ale rozdeleni na otazky cim se muzete pripojit a cim se nejcasteji pripojujete pak v mem pripade bylo jedno a totez.
  Dale se predpokladalo, ze notebook (uz se neuvazovalo PDA), pripojuji pres WiFi rovnou.
  Ale co reseni notebook, kabel, routrik a pres WiFi do sveta? Ne ze bych to tak pouzival, ale stejne. 🙂
  Treba ja mam doma WiFi zasitovane, pripojuju tim spolubydlici kamaradky, ale sebe mam do ASUSe kabelem. Nemluve o tom, ze CDMA do sveta … to zmineno v pruzkumu nebylo. Pritom GPRS ano …

  No, bylo to opravdu nedotazene. Sel by udelat stejne rozsahly pruzkum na stejne tema … a  pritom by to mohlo pokryt uplne jinou oblast otazek. Moc ucelene to nebylo.

  ALe co, je to studentsky projekt. 🙂

 • Dekuji vsem co prispeli jak vyplnenim dotazniku, tak nazorem do diskuze. Mnoho vasich nazoru je opravdu k veci – priznavam, ze dotaznik byl usity dost na rychlo. Nicmene myslenka v nem, alespon pro me. Chtel bych zduraznit ze takova ta niterni myslenka, ta vize dotazniku a pruzkumu je autorova. Myslim ze respondent te vizi nemusi rozumnet – dotazniky nejsou delane tak aby respondent vedel PROC je na danou otazku tazan – to proste neni smysl pruzkumu. Spoustu veci o kterych jste mluvili jsme vynechal schvalne. Ano priznavam, pruzkum je studentskou zalezitosti a rozhodne neni bez chyb. Nechme se ale prekvapit jeho vysledky.

 • [8] Trochu mi to tam ujelo 🙂
  "Nicmene myslenka v nem, alespon pro me. Chtel bych zduraznit ze takova ta niterni myslenka, ta vize dotazniku a pruzkumu je autorova." – >
  Myslenka v pruzkumu, alespon pro me, je. Takova ta niterni myslenka, vize, idea pruzkumu je navic autorova. Myslim, ze respondent….. Dal uz to snad dava smysl 🙂

 • jsem si mysle, ze to je mysleno jako pruzkum staleho bezdratoveho pripojeni k Internetu. Tepr z otazek mne vyslo ze jde mobilni internet.

  Hned na zacatku mohla byt otazka. Pouzivate nebo uvazujete o pouzivani wi-fi hotspotu? A po ne to mohlo skoncit 🙂

 • klidne mohli byt vsechny otazky na jedne strane (pouze se nesmi spolehat na session, kdyz to uzivatel vyplnuje moc dlouho).

 • Promiň Tome, ale z blbě splácaného výzkumu prostě dobré výsledky neuděláš. Myslím, že jsem výzkumů viděl docela dost a na docela dost jsem dělal, abych poznal k čemu výzkum slouží a co všeho se z něj dá vyzobat. Tenhle byl opravdu postižen spoustou procedurálních chyb, složité rozepisovat, ovšem byl bych velice překvapen, kdyby výsledek daného výzkumu měl tento výsledek "z 5% čtenářů marigolda, kteří se účastnili ankety, mělo tolik a tolik takový a takový věk, tolik a tolik mělo notebook a pro tolik a tolik je šedesát korun za hodinu moc". Jestli je to takto myšleno, pak v pořádku, jen to nemělo být takto honosně nazváno a klidně to může být nějaký časově neomezený odkaz někde na marigoldu v sekci "kdo jsou mí čtenáři" a případně jeho vyplnění svázat s nějakou výhodou. Případně to může sloužit jako školní práce "vytvořte výzkum v oblíbeném interpretru s využitím cookies". Ovšem jestli by to měl být (a já to tak pochopil podle vzletného nadpisu) nějaký regulérní výzkum, který by měl poskytnout nějaké obecně platné údaje pak je to nepoužitelné. Marigoldí čtenáři v podstatě všichni vědí docela detailně co je wi-fi, řádově se bude lišit i v penetraci notebooků atd. A při tak malém počtu dotazníků, který se tu dá nazbírat ani nemůže pomoct nějaké vážení dat.