Marigold.cz » Prosím, jděte volit
    Kancelářská krysa běhá         LED svítilny         FotonMag.cz         Chronomag.cz         Energomonitor.cz    

Chcete dostávat emailem kompletní text nového článku z Marigolda, hned jak vyjde? Přihlašte se zde (žádný spam!):

Jméno
Email *

Noname píše: Právě to začíná, možná nejdůležitější okamžik v dějinách samostatného Česka. Podle posledních předvolebních prognóz agentury Factum by komunisté s ČSSD mohli utvořit většinu 101 křesel v poslanecké sněmovně. Dlouho jsem ve Factumu pracoval a jejich práci dlouhodobě sleduji a musím vám bohužel říct, že za posledních 8 let, kdy se tyto výzkumy dělají se Factum v odhadu od skutečnosti nelišil o více než 2%. Kdo nechápe co znamená většina ČSSD s komunisty, pak je třeba připomenout rok 1948, viz. následující obrázek.

KSČSSD a je to tu zas

Je třeba říct, že tyto dvě strany mají ve sněmovně většinu již nyní a od té doby, co se moci v ČSSD chopila levá klika, tak prosazují jeden nedemokratický zákon za druhým.

Jděte prosím volit, a volte rozumně. Hlas straně, která má < 3 % ve volebním výzkumu je v podstatě zahozením hlasu. Strana která získá méně než 5 % jenom bere hlasy ostatním stranám. Nejde o to zvolit toho, kdo je nejlepší. O tom nejsou volby nikde na světě. Jde o to volit cestu. Např. rozhodujete, jestli podporujete vyvlastňování či znehodnocování soukromého majetku, kdy např. i když jste 100% vlastník bytu, který vám komunisti s ČSSD ve ’48 zabavili, tak jej nemůžete využívat, protože tam komunisti mezitím ubytovali někoho jiného. Rozhodujete, jestli se mají zvýšit daně podnikatelům, kteří pak budou muset propustit zaměstnance. Regulované nájemné a vyšší daně pro podnikatele zde prosazují z velkých stran KSČM, ČSSD a Strana Zelených. Proti jsou KDU-ČSL a ODS. Volíte, jestli zde může policie mlátit lidi co neporušili žádný zákon, volíte, jestli se má na státní moci podílet strana, která za 40 let totálně odrovnala nejen českou ekonomiku, zavírala lidi do koncentráků, a celosvětově jich přes 100 milionů pozabíjela (mnohem více než nacisti, kteří zde přitom ani nesmí zvednout ruku, natož aby jich několik desítek sedělo ve sněmovně).

Jestliže volit nepůjdete, nebo budete dávat hlas některé z ostatních stran, pak většinu svého hlasu dáváte komunistům a ČSSD, která komunisty podporuje a většina z jejich kandidátů a poslanců jsou bývalí komunisté. Tyto strany nejvíce těží z nízké volební účasti, jejich voliči jsou důchodci s množstvím volného času, někteří si ani neuvědomují, že za hození něčeho jiného než rudého lístku už nehrozí persekuce ani jim, ani jejich dětem.

Můj kamarád, podnikatel, dal právě svým zaměstnancům, kteří jinak nestíhají jít volit, volno, případně jim půjčil i automobil (včetně svého vlaastního). Výsledky jsou tak vyrovnané, že může rozhodovat jen pár hlasů, třeba právě ten váš. Proto ještě jednou prosím, jděte volit. Vemte i svou maminku, tatínka, babičku, dědečka. Vysvětlete jim, jak jsou tyto volby důležité.

Chcete přispěv na provoz Marigolda?
Můžete přes systém PayPal (tlačítko Donate níže).

Noname @ 14:26 - Líbil se článek?

komentářů 26

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...


26 komentářů »

 1. Drzim palce. Nas to caka o dva tyzdne.

  Comment by Kozo — 2.6.2006 @ 15:38

 2. CSSD je jedina volba.

  Comment by Honza — 2.6.2006 @ 16:12

 3. Volit jdu,koho nepovím…Jen se mi hodně příčí srovnání roku 1948 s rokem 2006.Myslím,že jsme daleko dál a proto by se na to už dávno nemělo poukazovat

  Comment by Honza — 2.6.2006 @ 16:51

 4. ČSSD není jedinou volbou…Ale jako státní zaměstnanec se musím zeptat.Četli jste návrh služebního zákonu od Ivana Langra? Pro ten já tedy určitě hlasovat nebudu….

  Comment by Honza 2 — 2.6.2006 @ 16:54

 5. [2] naštěstí je už několik let doba jediné správné volby pryč, bohužel někteří rudí to ještě stále nepochopili
  [3][4] (spojuji, protože tito dva honzové jsou podle IP zřejmě jeden, narozdíl od toho předchozího) – no já si myslím, češi když šli ve '46 k volbám také nevěřili, že se může někdy opakovat diktatura, jeden rok po válce. A hle, jak to dopadlo. Zkuste si to na chvíli jenom představit, co by se dělo, kdyby volby vyhráli komunisté – vysoké daně, zábor soukromého vlastnictví, omezení svobody slova, buzerace bohatých – to jsou všechno věci, se kterými chodí do parlamentu už dnes, zatím ale neměli dostatečnou podporu, tedy až do příchodu paroubka. Po takto prohraných volbách by mohli cokoliv, senát ani prezident by je nesesadili, prezidenta si mohou zvolit vlastního, tím mohou navíc ovlivnit složení i ústavního soudu, takže by mohly v klidu procházet i protiústavní zákony. Myslíte si, že by je někdo zadržel? Kdo? EU, NATO, OSN, … ti všichni by akorát přerušili s námi obchodní styky, stejně jako se to stalo po různých jiných vítězstvích podobně úchyných uskupení, ať novofašistů či komunistů. A to je právě ta hrozba – dalších několik let úpadku a ztráta času. Na Slovensku se z toho vyhrabávali dost dlouho, přesto už letos budou mít podle posledních prognóz nižší nezaměstnanost (a to měli po měčiarovi 20%), schodek rozpočtů a mají už nyní lepší obchodní bilanci, bylo ale třeba provést spoustu bolestivých kroků, které vlády těžko přežívaly a bůhví jak to tam dopadne po volbách.
  Jinak jsem četl spoustu návrhů zákonů a všechny se výrazně liší od výsledků. Nehlasujete tady pro jeden zákon, hlasujete pro cestu.

  Comment by noname — 2.6.2006 @ 19:08

 6. BTW četl jsem dvě úžasné rady pro levicové voliče:

  Chcete-li vyjádřit svůj nesouhlas s možným vítězstvím ODS, vemte jejich volební lístek (tj. č. 9), napište na něj něco neslušného (např. "Nasrat") a vhoďte jej do volební urny.

  Chcete-li v parlamentu koalici ČSSD a KSČM vložte do obálky oba volební lístky, tj. č.10 + č.20!

  Comment by noname — 2.6.2006 @ 19:19

 7. Jedina volba v teto zemi je ODS!!

  Comment by basty — 2.6.2006 @ 21:57

 8. Volte si koho chcete, mno a JA si zvolim take koho budu chtit.
  JU?

  Comment by Svoboda — 2.6.2006 @ 23:37

 9. Zdá se, že nic nevíte o "sloučení" KSČ a ČSSD z roku 1948…. Používat jako argument Rudé právo jen svědčí o bolševickém způsobu myšlení.

  Comment by Pete — 2.6.2006 @ 23:57

 10. [9] Naopak, tento komentář přesně vypovídá o bolševické mentalitě….je vidět, že o historii nic nevíte.

  Comment by LBS — 3.6.2006 @ 0:51

 11. Mozna, ze komanci znicili za 40 let co se dalo, ale Kozeni , Mrazove a podobni za 10 let znicili i co se nedalo. 40 let jsme si vsechno kradli navzajem, ale po roce 1990 krade jenom novych hornich 10K vsem ostatnim. Komanci urcite kradli, ale i ti z vlady meli maximalne vilu ,chatu a auto nebo dve. Novi pani jsou na tom trochu jinak……jachticky, zamecky, letadelka….a vsichni tihle budou podporovat ODS protoze jim umoznila si nakrast mnohem vic nez kdy komanci.Krestani vladli 1000 let, upalilia umucili par kilo lidi(urcite za tu dobu vic nez komanci) a zabranili vlne arabskych vzdelancu rosirit vedomosti do v te dobe zaostale Evropy, jejich doba je nestesti pryc. Socialisti jsou jistota stagnace, proste se nic nezmeni, nikdo si nebude zit nejak extra spatne, ale zustaneme na miste, nebude zadny progres. Pokud jste pravoverni pravicaci volte raci unii, pokud levicaci volte zeleny (ti se sice tvari jako pravicaci, ale….. nebojte, vsude jinde ve svete jsou levicovi).

  Comment by MICI — 3.6.2006 @ 4:15

 12. [11] Akorat ze tech hornich 10K co kradlo byli vesmes dobre postaveni i za komunistu.

  Navic pochybuji, ze voli ODS… To jsou lide, kvuli kterym u nas stoji kilometr dalnice 2x tolik co na zapade. A ty predrazene zakazky jim dava CSSD, ne ODS. ODS prosazuje mensi stat – tedy mene penez pro ne.

  Comment by Michal Kára — 3.6.2006 @ 10:06

 13. Mám takovej dojem, že KSČM+ČSSD má v současné sněmovně většinu 111 hlasů. Tak co tady trapíš takovejhlema obrázkama. Fakt mě děsí, jak jsou někteří voliči ODS zfanatizovaný a ještě to šířej dál. (BTW volil jsem ODS.)

  Comment by Kníže Ignor — 3.6.2006 @ 10:36

 14. Jedina volba v teto zemi je ODS, teda aspon pro me …

  Comment by Berkoff — 3.6.2006 @ 11:26

 15. Uz jsem odvolil – a verim, ze nejmensi zlo. Co se tyce tech (zrejme mladiku), kteri poukazuji na nesrovnatelnou situaci mezi rokem 48 a dneskem: Hrozne se mi libi citat, ze "historie je moudra ucitelka s nejblbejsimi zaky". Coz, jak vidno v teto diskuzi, plati do puntiku.

  Comment by Jarda — 3.6.2006 @ 12:42

 16. Jeste ze uz jsou volby za nami, aspon ze sebe libi zase na chvili prestanou podobnymi clanky delat blbce.

  Comment by sinuhet — 3.6.2006 @ 19:25

 17. [13] A po volbach bude mit vetsinu 101 hlasu…

  Comment by totojepast — 3.6.2006 @ 20:19

 18. ODS neni vylozene spatna strana, ale jestli se podari zavest rovnout dan tak se nase zem vic priblizi zapadakovum typu Ukrajina, Srbsko ci Rusko…

  Comment by Tib — 3.6.2006 @ 20:29

 19. [13] Nojo. Ale to byl u kormidla Spidla, ktery zadnou domluvu s komunisty nepripustil. Ted je idealni predstavou CSSD mensinova vlada podporovana komunisty.

  [18] A co takove Irsko? To je taky zapadakov?

  Comment by Michal Kára — 3.6.2006 @ 20:41

 20. [19] Irsko? Bohuzel, nevsiml jsem si, ze by ODS tady chtela zavadet to, co maji v Irsku.

  Comment by sinuhet — 3.6.2006 @ 20:55

 21. [20] Ja jen reagoval na vycet statu, kde maji rovnou dan. A ta v Irsku je, ne?

  Jinak vysledek 100:100 je sice lepsi nez kdyby meli KSC + CSSD > 100 hlasu, ale ne o moc, protoze znamena de-fakto pat.

  Comment by Michal Kára — 4.6.2006 @ 0:27

 22. [21]

  Rovna dan v Irsku? Nic takoveho tam neni. Nejzapadnejsi zemi s rovnou dani je Slovensko.

  Comment by jk — 4.6.2006 @ 4:22

 23. [22] Irsko sice rovnou dan nema. Ale o tom tahle reforma neni – efektivni sazba dane v CR je podobna jako je dnes na Slovensku, protoze na Slovensku maji sirsi danovy zaklad. Podstatne je, ze je system rovne dane jednodussi…

  Comment by brk — 4.6.2006 @ 7:44

 24. [23] Tak tedy sorry, ale slozitost algoritmu od jiste castky vynasob 0,15, od jiste 0,20 atd. neni na vypoctu dane to hlavni. Protoze rozhodujici je, co si kdo uplatni jako vydaj (OSVC), a tohle ovsem rovna dan neresi. A lidem v zamestnani to pocita danova uctarna a ta na to dneska ma zpravidla program, cili taky zadne zjednoduseni.

  Cely ten napad s rovnou dani jenom ODS ubira hlasy.

  Comment by Karel Kocourek — 4.6.2006 @ 11:33

 25. [24] Rovna dan je o tom odstranit metodu "uspech se tresta" (cim vic vydelavas, tim vic ti to zdanime – mysleno percentualne)

  Comment by Abraxis — 4.6.2006 @ 19:21

 26. Jeste komentar pro vsechny, kdo rikali, ze tangero strasi se slucovanim CSSD a KSC – jen si pripomenme sobotni vyrok pana Paroubka "V tuto chvili maji levicove strany 101 hlasu"…

  Comment by Abraxis — 5.6.2006 @ 0:11

Přidejte komentář