Prosba – hlavolam pro CSS guru

Noname píše: omlouvám se, že takhle zas po dlouhé době zneužiji Marigolda, snad mi odpustíte. Má prosba se týká problému s CSS a IE, jistě tu je nějaký guru, kdo na rozdíl ode mě v posledních 48 hodinách spal a tak mu to ještě myslí. Předem díky, dotaz následuje.

Potřebuji asap dodělat jeden IP telefonní web (odkaz vede na tu pracovní verzi), protože je to něco, co mám v úterý prezentovat na Invexu, jenže jako na potvoru IE zase předvádí co dovede. Nejsou tam žádné hacky ani podivné konstrukce, web je víceméně validní (pár imputů nemá selfclosing lomítko, ale ty vkládá java struts a já nevím jak se jich zbavit, ale v těch problém není). Opera i FF naprosto v pohodě, nemusel jsem nic přizpůsobovat jednomu či druhému. IE 7 ovšem kamsi skrývá přihlašovací pole a IE 6 to mrví naprosto totálně, zjevně klasický box model problém.

Jestli máte někdo nějaký nápad v čem by to mohlo být, budu velmi vděčen. Pokud možno nějaké validní řešení bez matrjošek a podobných obskurností.

P.S.: až tenhle blázinec skončí, tak vám o tom něco napíšu, je to myslím hodně zajímavá hračka (informace tam zatím žádné nenajdete, právě je smolím)

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

23 komentářů

 • to noname: U #page nastav z-index:-1

 • resp. jako hack pro IE6: _z-index:-1

  Víc se mi v tom hrabat nechce, ale u mě to pomohlo pro zobrazení skrytých dvou panelů.

 • Mělo by postačit pro #page nastavit width: 100%. Vypadá to na Peekaboo.

 • Jo, trochu zabralo 🙂 Teď máš někde chybičku v pozicování formuláře. Jestli můžeš, pošli mi zdroják i s obrázky na můj email, ať to nemusím složitě stahovat. Juknu na to.

 • [2] díky moc, už to vypadá téměř použitelně. Ještě mám nějaký problém u #panel form, má také position: relative, když se odstraní, tak to zobrazuje správně, bohužel tam potřebuji.
  A pak je občas něco posunutý (třeba nahoře ten obrázek), to už jsou asi klasický chyby v počítání okrajů, blbější je to po přihlášení (můžete mimochodem zkusit "test" a "123456")
  Ještě někdo má nějaký nápad? 😉
  P.S.: celé CSS, úpravu 60 jsp stránek, nařezání designu a vytvoření designu pro podstránky jsem dělat od včerejších 17:00 do dnešních 8:30, takže prosím omluvte někde možná školácké chyby.

 • [3] wow, to bylo ono. Z-index nakonec nebyl dobrý – nešlo pak vyplňovat přihlašovacím formulář, tohle ale výrazně pomohlo, zapomněl jsem na to jako na smrt, díky. Jdu zkusit doplnit ještě jinam, kde to dělá neplechu

 • Tak jsme si to prosel a podle me je chyba v selctorech v CSS,
  doporucoval bych prepsat CSS.

  Nejasne je napriklad: "#obsah #firma.type h3".

  Koukam, ze uz to opravujete. 🙂

 • [7] Jeste zlobi ten okraj u Domacnosti.
  Moc me neoslovuji ani ty "bezpuntikove" LI v boxem Domacnosti a Firmy

 • mimochodem, když jsou tu tací znalci – nikde jsem to nezaznamenal a dost mě to mate – IE (včetně sedmičkové verze) chybně (odlišně) zobrazuje barvu některých obrázků, které jsou v PNG. Když to samé uložím do gifu, tak je to OK. Rozdíl je patrný na první pohled, třeba tenhle obrázek: http://test.sipy.cz/img/top-usernav.png… má pozadí #505050 a takto se i zobrazuje ve všech prohlížečích i editorech, explorery to ale zobrazí jako #454545. Vyzkoušeny různé editory, různé počítače, různé explorery.

 • [7] to je naprosto správně
  [8] jo, to tam bude punkt, ale tyhle drobnosti si nechávám až na konec, díky moc za každý report

 • [7] teda abych to upřesnil, to #obsah tam být nemusí (ale afaik to není proti ničemu), jen si tak pro přehlednost sděluji, v jakém prvku jej mám umístěn.

 • Mimochodem, matrjoska je prave zcela validni reseni (vzdyt je to jen nejaky ten div navic). Chtelo by si to o tom priste vubec neco precist "co to je" nez zacnete bludit, ze je to nevalidni.

 • [12] to jsme si nerozuměli, věta zněla "validní řešení bez matrjošek a podobných obskurností" mezi tím vším byl myšlen vztah slučovací. Matrjoška, ač validní je imho dosti značná obskurnost a téměř vždy existuje validní řešení bez ní. Snažím se prostě nesemantických prvkům vyhýbat (p.s.: btw několik let se tím živím a čtu o tom každý den)

 • [9] Doporucuju vsechny PNG prohnat programkem http://pmt.sourceforge.net/pngcrush/, konkretne pngcrush -rem alla cimz se umaznou vselijaky hlavicky a FF i IE zobrazuje PNG stejne

 • Jen drobnost: Je špatně nastavený atribut for u elementu label pro Heslo. Tak pozor na to 🙂

 • [15] děkuji, opraveno, už jsem to opravoval ale pak jsem si to přepsal :-/
  [14] díky, to je úžasný nástroj, funguje jako po másle! Navíc to ty soubory výrazně zmenšuje
  Jinak díky všem za pomoc, jste zlatí, podařilo se mi najít jádro pudla a vzpomněl jsem si, že už jsem to kdysi věděl, jen jsem to zapomněl. Takže to sem raději napíšu, i když už to jistě taky víte – floating elementy nemají rádi boční margin. Řešení jsou dvě, buď obskurdní typu matrjoška ;), a nebo prostě třeba místo margin-right: 5px; použijete position: relative; right: 5px;
  Ale hlavní problém jsem měl v chybějící width 100%, díky moc plaváčkovi (ale i ostatním). Když budete chtíť ip telefonii, tak se ozvěte 😉

 • Jako buď umíš dělat kódera nebo ne. Jestli jo, živ se tím. Jestli ne, nechej to jiným a neber jim prací (ne, nemyslím tím sebe).

  Možná zbytečná poznámka, ale k zamyšlení dobrá ne?

  p.s. Jestli se kódeřinou neživíš a tohle je "tvůj" projekt, omlouvám se.
  (Tenhle komentář snad ani nemá cenu publikovat, je to informace pro tebe.)

 • Sakra, já nevěděl, že se tady komentáře hned publikují. Omlouvám se.

 • [18] není třeba, jestli to byl komentář na mě, tak jsem jej stejně nepochopil. živím se tím, jako milionem dalších věcí, jestli to byla narázka na to, že něco nevím, tak to já zas klidně přiznám, i když je pravda, že kdybych za posledních 60 hodin naspal dohromady více než dvě hodiny, že by mi to taky docvaklo. Já se ale raději zeptám, ušetřili jste mi tak hodinu času a třeba ten problém s PNGama je pro mě úplně nevý a ještě jsem se s ním setetkal, i když to dělám pěkných pár let.

 • PNG – diky za tip, o problemu jsem vedel, o resitelnosti ne 🙂

 • selfclosing lomitka by melo ve struts zajistit <html:html xhtml=true>

 • [18]

  btw poznamka ke kodovani … kuprikladu ja mam svoji praci z 50% zalozenou na tom, ze hledam jiz existujici reseni pro "sve" problemy a vetsinou je naleznu v ruznych forech, blozich, atd … ano, vitam tedy pocin Nonama, ze timto obohatil nejen nas, ale i ostatni, kteri se sem v prubehu casu progoogluji 🙂 a najdou reseni problemu, ktery je prave tizi

 • [22] Já bych tento dotaz ale raději viděl v nějakém fóru :-). Ne proto že by nemusel být užitečný, ale nechci z Marigolda dělat něco jiného než je.