Prohrávám boj s routery a s UPC Mistralem…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Po nocích se snažím otestovat pro vás broadband routery, které jsem si moudře zapůjčil, abych vám mohl poradit, jak skvěle jich používat. Jenže mám drobný problém – na svoji přípojku UPC Mistralu je zaboha nemohu připojit. Ne snad, že bych se netrefil ethernet konektorem do modemu, zase tolik jsem o víkendu nepil. Jenže i když je všechno propojené řádně, tak jak router od Linksysu, tak Vigor odmítají přijmout DHCP konfiguraci Mistralu, tedy chovají se stejně jako před časem podobný router D-Link.


Začínám z toho mít mírnou depresi. Můj stařičký router SMC Barricade totiž šlape jak hodinky a vždy se k němu pokorně navracím v okamžiku, kdy se potřebuju dostat na internet. I jdem pro jistotu naklonoval jeho MAC adresu – stejně na ty nové hračky Mistral kašle. Oba routery chcípnou dříve, než přijmou DHCP. Proč? Fakt nevím. Ale zdá se, že Mistral se routerům brání velmi zdatně. Máte někdo nějaké podobné zkušenosti? Víte co s tím kromě koupení pevné IP adresy? Nu, asi se dám do update firmware a uvidíme. Samozřejmě celé hrátky s routery mají i svůj lidský rozměr – nebude trvat dlouho a dostanu po hlavě od Dity, které se tedy zrovna moc nelíbí, že jí rozeberu internet pod rukama v okamžiku, kdy s ním potřebuje něco dělat. No, nebudu první obětí vědy… takže prosím o trpělivost s testem routerů, fakt to nevázne na mně 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.