Produkty s WPA2 procházejí certifikací a očekává se multimediální rozšíření WiFi

Patrick Zandl · 3. září 2004

WiFi aliance oznámila, že první produkty vybavené rozšířeným standardem pro WPA2 prošly certifikačním kolečkem. Jedná se o produkty Atheros, Broadcom, Cisco, Instant802 Networks, Intel a Realtek. Tisková zpráva uvádí i konkrétní označení produktů.

WPA2 je založeno na 802.11i standardu a používá AES místo dočasného klíče TKIP.

Broadcom přímo uvádí, že jeho stávající produkty jsou dodávány s čipovou sadou podporující AES, takže bude stačit softwarový upgrade pro podporu certifikovaného WPA2.

WiFi také očekává v průběhu tohoto měsíce další rozšíření zvané WiFi MultiMedia (WMM), což je jakýsi přechodný, částečný a dočasný standard k vytvářenému standardu 802.11e. Tento standard by měl zvýšit kvalitu multimédií transportovaných WiFi sítí a to na bázi QoS. Administrátoři sítí tak budou moci upřednostnit hlasový a obrazový provoz před ostatním. WMM bude podporovat méně funkcí, než 802.11e, bude vlastně jeho podmnožinou, ale bude umožňovat výrobcům, aby přišli s interoperabilními řešeními pro multimédia a VoIP ve WiFi sítích.

Na WMM a 802.11e se čeká jako na smilování. Existující WiFi telefony si priorizaci provozu řeší zpravidla po svém, v horším případě vůbec a uživatelé z toho moc šťastní nejsou. Většina asijských výrobců prostě počítá s tím, že WiFi síť nemá velký či má nulový load a priorizaci hlasu neřeší, což funguje na domácí základnovce, v zatížené firemní síti rozhodně ne. Standardizace QoS na WiFi přinese větší nabídku WiFi techniky s VoIP podporou a lepší výkony této…

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook