Proč Telecom (=O2) nemůže nikdy nabídnout konkurenceschopnou službu

Z pondělního Broadband monday jsem si přinesl hluboké poznání o tom, proč Telecom nemůže nikdy nabídnout konkurenceschopnou službu. Proč říkám Telecom, když se to dnes jmenuje O2? Protože části, který se kdysi jmenovala Eurotel, se to zatím netýká. Snad.

Miroslaw Smyk mluvil o O2TV a z jeho presentace to čouhalo každým coulem. Bavil jsem se po presentaci o tom i s dalšíma lidma a všichni si toho všimli, takže nešlo o podprahové sdělení.

Hlavní problém Telecomu je skálopevné přesvědčení, že nová služba by neměla „kanibalizovat“ služby stávající. Pojmem „kanibalizovat“ se v newsspeaku powerpointových mágů rozumí ohrožovat. Chcete příklad klasický nad jiné? Zpoždění nástupu ADSL tu bylo proto, že se Telecom obával „kanibalizace“ ISDN.

Když Telecom připravuje nějakou službu, vedou se bezbřehé diskuse o tom, aby služba „nekanibalizovala“ stávající služby. A protože Telecom má služeb rozsáhlé portfolio, je to neřešitelný úkol. Představte si například možnost provozovat ADSL bez poplatku za hlasovou linku. Neprůchozí – kanibalizovalo by to telefonní linky! Však by si je lidi mohli odhlásit a používat je jen na ADSL a používat VoIP!

Co na tom, že by oddělení hlasového paušálu od ADSL zamezilo hromadnému rušení telefonních linek a přechodu na jiné typy přípojek nezávislé na Telecomu.

Politika „nekanibalizace“ jiných služeb je něco, co posílá trvale nové i stávající služby Telecomu mimo zájem trhu. A to, i když to na první pohled nevypadá.

Například masivní reklamní akce na O2TV podle Telecomu přinesla přes 3500 zákazníků této služby za ty tři týdny. To je ale zoufale málo. Kromě toho nelze zaměnit zákazníky s počtem objednávek, jak Telecom rád dělá – je pravděpodobné, že většina těchto zákazníků představuje nevyřízené a nerealizovatelné objednávky, které zákazníci nakonec zruší. Proč je zruší? Protože Telecom díky chaotickému systému vyřizování nových objednávek své služby prostě nestíhá instalovat dříve, než se zákazníci naštvou a najdou si někoho jiného.

V souvislosti s  tím stojí za pozornost, že poskytovatelé domácích přípojek mi hlásí vzrůst dotazů na to, zda budou poskytovat IPTV. Lidi tu službu chtějí, ale ne za podmínek Telecomu. Na co si pořizovat technicky horší službu, než je příjem z televizní antény a satelitu za více peněz? Jenom proto, že jste viděli reklamu? A navíc, když v té reklamě ani nebyl Kraus?

Telecom by se měl naučit, že služby je třeba tlačit i do vnitřní konkurence. Jinak ho ta vnější konkurence roznese na kopytech, což je přesně to, co se posledních pět let děje. Telecom ztrácí.

A žádný viditelný plán na reconquistu trhu zatím nepřišel.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

34 komentářů

 • To je naprosto přesné. Já bych například ADSL měl už dávno, kdybych k němu nemusel objednávat hlasové služby, o něž naprosto nestojím.

 • hlavně je třeba poznamenat, že z oněch 3500 zákazníků, je přes 2000 interních zaměstnanců telecomu. Tož tak

 • To je také důvod, proč wi-fi sítě mají stále tolik lidí, kteří touží po internetu. Chci internet, ale na volání mám mobil, tak proč bych měl platit za internet a volání které nevyužiji.

 • Myslím, že příznačný je rozhovor, který má TO2 ve svém časopise, kde ředitel ohledně VoIP říká: "..podle mě jen poměrně málo lidí skutečně ví, že VoIP je telefonování přes internet. … Je to specialita vhodná zvláště pro firemní klienty, která už není tolik atraktivní pro běžné domácí zákazníky – tedy ty, kteří zase tolik nevolají. … Přesto si nemyslím, že by to nějak zásadně ovlivnilo běžné hlasové služby."

  Docela příznačné, ne?

  Taky říká, že kvalita hovoru v mobilu není tak dobrá jako v pevném a je to prý dražší (asi zapomněl na paušální poplatek – on ho ale nejspíš neplatí). Prý: "Proč tedy doma volat z mobilu, když můžete použít pevný telefon a bude to levnější a kvalitnější?"

  Na to já bych odpověděl – že VoIP mám doma, ale mám ho s sebou i na cestách. Při stejné kvalitě jako linka TO (subjektivně – samozřejmě). Jenže za VoIP platím mnohem nižší sazby a ŽÁDNÝ paušál. Už to někdo řediteli prozradil? Proč tedy platit 400 Kč za to, abych platil vysoké sazby? Navíc většinu hovorů stejně realizuji přes mobil.
  Co se týče ADSL – budoucnost v něm vidím, ale zdá se mi, že nikoliv TO2. Kampaně jsou krásná věc, ale na venkově mi nabídne pouze 512 kbps (rychleji to neumí) a s nesmyslným limitem 1 GB. Jak je možné, že jiný operátor dokáže nabízet 1 Mbps včetně telefonní linky bez FUP za 649 Kč? Já bych řekl, že tady někdo zneužívá monopolní postavení.

 • [4] Tak tak. Před lety jsem doma zrušil pevnou s tím, že těch 300, co byl tenkrát paušál, raději provolám z mobilu a celkově to vyjde levněji. Dodnes nelituji. Po přechodu z Wi-Fi (nenažraná místní skupina CZ.Free) na UPC mám i kvalitní rychlou přípojku k netu, takže jsem si zavedl VoIP. Příští týden to budu zavádět u rodičů (mně se testovací provoz osvědčil) a když to bude OK, ruší svou telefonní linku také.
  A teď se ptám – je ten ředitel tak mimo, že si opravdu myslí, že mít pevnou je levnější než mobil nebo VoIP? Pak na takovém místě nemá co dělat.

 • Staci si spocitat priblizne 300 Kc hlasoveho pausalu mesicne (199 Mini + 100 priplatek ADSL) a vynasobit cca 400 000 ADSL pripojek. To dela 120 milionu mesicne…to neni o kanibalizovani, to je 120 mega mesicne, o ktere by se O2 dobrovolne pripravil. Takovy lidumilove tam nejsou.

 • [6] Ne kazdy kdo ma ADSL by zrusil i hlasove sluzby .. muj odhad je tak do 30 – 40% – ale tenhle pruzkum by si mel udelat telecom… Na druhou stranu – verim ze ted je minimalne 200 tisic uzivatelu obskurnich bezdratovych siti s problemy kolem propustnosti nebo zarusenim (a ze az pojede treba Marigolduv stream.cz tak to bude pro tyhle site dalsi darda, o IPTV ani nemluvim), kteri maji moznost jit na ADSL ale nejdou protoze nechteji jit do pausalu za telefon.. Drat je proste drat, ale ne za kazdou cenu. A zakaznika ktery uz na drate sedi presvedcim na dalsi sluzbu typu IPTV jednoduseji nez toho co tam neni.. Navic nic nepujde tak rychle a i kdyby telecom takovou moznost dal, nezrusi to vsichni najednou – takze propad z pausalu vyrovna narust ovecek v tabore ADSL. Jenze jak jsem pochopil to jsou dve konkurence uvnitr telecomu a ta co dela hlas asi umi lepe argumentovat (kricet) a tak udela se svou konkurenci v podobe ADSL to same co s konkurenci vnejsi – obstrukcemi na tema "to nejde", "narizeni", "smernice", "lobovani u CTU", "fixni naklady" apod. znemozni/maximalne oddali ADSL rozvoj bez hlasu. Hura smer peklo..

 • Nejsem nacionalista, ale opravdu mě irituje ten nový název OUTU. Když i po vstupu cizího kapitálu mohla zůstat Česká spořitelna a Komerční banka u zavedené značky, proč museli Český telekom měnít?

  Umí mi to někdo vysvětlit? Nemám nic proti angličtině, ale amerikanizace češtiny mě štve.

 • [8] To je přeci jednoduché: dobrovolně se vzdávají pozice lídr trhu, chtějí být dvojkou. No, měli by ale začít něco dělat, aby ne nemuseli přejmenovat na OMG.

 • [8] …anebo jinak: víte jak se řekne španělsky "shit"? Přece tůůů.

 • [6] Já také nechápu to jejich, že se jim nevyplácí linka, z které mají méně než 500 Kč/měsíc…

  Podle mě je lepší 500 Kč/měsíc mít než nemít. Když už ta linka existuje. Tenhle jejich argument bych chápal, kdyby ty linky museli budovat, ale to mi neříkejte, že na pouhou správu linky mají náklady přesahující 500 Kč/měsíc.

  Proč tedy neudělají to, co České radiokomunikace? Za 649 Kč (bez daně – já vím) neomezený telefon (bez dalších sazeb) a k tomu inet (pomalý) zdarma. Anebo 1 Mbps inet včetně linky (s placením za hovory) a samozřejmě – bez FUP limitů.

 • neni duvod menit strategii, tech par odhlasenych linek se doplni dalsim zvysenim pausalu. Samozrejme se do vyssiho pausalu prida par sluzeb. Lidi budou chvily remcat, ale pak stejne zas zaplati.

 • Přesně jako ostatní jsem kvůli paušálu TC zrušil pevnou linku a oželil ADSL a přešel na wi-fi, neb platit 400sta paušál a mít hovory za 6 Kč se mi jevilo jako silně neekonomické. A ostatní nabidky mne zrovna nezaujali. Služby kyslíku nejsou pro lidi.

 • [5] Ten reditel neni mimo 🙂 … on proste jen spoleha na to ze jsou mimo vsichni jeho potencialni zakaznici. Vzdyt v tom rozhovoru ktery tu v komentarich nekdo citoval jasne prohlasil ze VoIP je rozhodne vyhodnejsi pro firemni zakazniky presto vsak dodal ze u domacich se to patrně neprojeví a ani celkově se to nedotkne jejich hlasových služeb … co z toho plyne? V podstatě jen zaobaleně prohlásil že i když se najde několik firem jejichž IT oddělení zaměstnává racionálně uvažující lidi, kteří dají přednost výhodnějšímu VoIP, domácím uživatelům to nikdy nedojde, protože jsou blbí jak houpací koník a celkově se to patrně taky neprojeví, protože ani mezi těmi firmami to s inteligencí není až tak horké a daleko lépe funguje stará dobrá setrvačnost 🙂 . Nenechte ze sebe dělt voly, oni totiž ve svých obchodních strategiích dosslova počítají s tím, že jimi jste.

 • Mozna by bylo zajimave vedet, kolik O2TV pripojek je opravdu komercnich za plnou cenu a kolik % je pripojek, zrizenych pro zamestnance a nebo marketingove aktivity. Muj odhad, opravdu jen spekulace je 50:50.

 • Názory k článku O2 Internet Komplet: příliš omezená volnost
  Datum: 10. 10. 15:09
  Vložil: Nejmenovaný (neregistrovaný)
  Titulek: z pohledu technika (Celé vlákno)

  Rád bych taky přispěl to tohoto tématu, a to z pohledu technika bývalého Českého Telecomu, u kterého pracuju 11 let, ale nevím jak dlouho ještě. Možná si teď budete myslet že kecám, ale bohužel je to úplná pravda.

  1. Práci u Telecomu plánuje počítač. Používá se software JEF (jednotná fronta). Systém technikovi rozplánuje pracovní dobu na tzv. časová okna. Tam se naskládají jednotlivé akce, zřizování, rušení, poruchy. Prostě v
  tolik a tolik sedneš do auta a pojedeš tam a tam. Opravíš nějakou poruchu, máš na to určitý čas (většinou 45 minut) a jeď jinam. Propoj někde něco na rozvodu. Máš na to čtvrt hodiny. Pak jeď jinam a udělej přeměnu telefonní linky na ISDN. Máš na to hodinu a jeď dál. Zřízení telefonní linky se často provádí tak, že na každém úkonu (propojení na hlavním rozvodě, propojení v síti, natažení přívodu, dodání koncového zařízení) pracuje někdo jiný. Že jedeš tam, pak o 50 km jinam a vracíš se zase zpátky na další práci v tom samém místě to je každému jedno.

  2. Opravy poruch nejdou časově normovat. Jednou zapojíš omylem vytaženou šňůru do zásuvky, jindy měníš 20m kabelu po fasádě, jindy lezeš po sloupech a hledáš přerušené vedení na trase. Jak dlouho ti to trvá na to
  nikdo nekouká. Máš na to 45 minut, maximálně hodinu a nazdar.

  3. Technici Telecomu mají doma sklady. Zrušili nám kanceláře, dostali jsme PDA, do kterého se ráno přihlásíme a vidíme, kam kdy máme jet. V tom se potvrzují jednotlivé akce. Materiál se objednává taky přes to. Chodí nám to na nádraží na balíkovou poštu, tam si to jezdíme vyzvednout (na nafasování balíku máme 5 minut). Doma si to dáme do sklepa (máme za to hmotnou odpovědnost). Věci si průběžně doplňujeme do takového kovového trezoru v autě.

  4. I my musíme volat na bezplatné linky. Opravuji třeba ADSL a potřebuji změřit na vedení odstup signál/šum. Zavolám tedy určité číslo, kde jsou operátoři, kteří by toto měli řešit. V lepším případě dostanu hlášku VŠICHNI NAŠI OPERÁTOŘI VYŘIZUJÍ DOTAZY ZÁKAZNÍKŮ, KTEŘÍ SE DOVOLALI PŘED VÁMI. ČEKEJTE PROSÍM…….. A hudba. Ještě že ji změnili. U té původní melodie už jsme si vymysleli i slova. "Fronta, fronta, fronta tam, fronta fronta, fronta. Fronta fronta fronta tam, dozadůůůůů, ona je tam fronta….". Připadalo mi to jako provokace. Čekání na volného operátora trvá 20 minut i déle. Časová norma na opravu je 45 minut, maximálně
  hodina. Na stejné lince nám jsou schopni oproti osobnímu číslu (evidenční číslo každého pracovníka firmy) říct i ty hesla. Většinou ale dostáváme hlášku VŠECHNA NAŠE PRACOVIŠTĚ JSOU OBSAZENA. ZAVOLEJTE PROSÍM POZDĚJI. A to trvá třeba půl dne. Prostě pomoz si jak umíš.

  5. Pokud zákazníkovi nejde nainstalovat ADSL, bývá často problém v paralelce. Linka musí nejdřív do splitteru, ve kterém je dolní propust. Přes tuto propust musí být napojeny všechny telefony. Pokud ne, vstupuje
  VF (ADSL) signál do telefonních přístrojů. To jim sice nevadí, ale impedance telefonního přístroje je (i v zavěšeném stavu) pro tyto frekvence (řádově stovky kHz) velmi malá. Tyto paralelní přístroje před
  splitterem představují pro ADSL signál téměř zkrat. ADSL modem tak vůbec nesynchronizuje, dokud se paralelky nepřepojí za splitter. Jemomže co má dělat člověk, který má doma víc zásuvek? Musí někdo přijet, dát splitter
  tam kam patří (do místa kde se rozbíhají paralelky) a propojit další vedení k modemu. Toto máme lidem účtovat jako MARNÝ VÝJEZD. Pokud zákazníkovi odejde např. po bouřce modem, čím to má vyzkoušet, jak
  zjistí kde je chyba? Zavolá tedy na poruchy. Než se to dostane k nám, trvá to 14 dní i déle! My tam přijedeme a připojíme jiný modem. Přípojka chodí. V tu chvíli máme zákazníkovi naúčtovat 590Kč za MARNÝ VÝJEZD a
  poslat ho do prodejny, aby s ním vyřídili reklamaci modemu. Ta trvá cca 14 dní. Pak mu zavolají že modem je zničen po bouřce a ať si koupí jiný. Takže já mu mám po 14 dnech čekání službu předvést, naúčtovat mu 590Kč a
  poslat ho ještě do prodejny.

 • 7. Na volný čas techniků nikdo nekouká. Práci řídí počítač, když je třeba, rozplánuje práci od 7 ráno až do večera a nikdo se nás na nic neptá. Že máte odpoledne něco v plánu, nezájem. Když to systém naplánuje, zůstanete v práci. Vedoucí nám vyčítá že po pracovní době vypínáme mobily. Řekl jsem mu to naplno, že pokud bude vyžadovat trvale zapnuté, že tímto porušuje zákon a ukázal mu ho v Zákoníku práce. A že na něj podám trestní oznámení. Pak byl teprve klid. Pokud budu na příjmu 24 hodin denně, mám úplnou jistotu, že mě budou pravidelně o víkendu
  posílat do práce.

  8. I přesto, že práci už nemá téměř kdo dělat, firma propouští další a další techniky. Už teď je nás pár a makáme od rána do večera. Některé práce zadávají externím firmám a platí jim za to plno peněz. Ale vlastní
  vyškolené techniky propouštějí.

  9. K tomu všemu nám ještě vyčítají, že ve volném čase máme chodit PRODÁVAT. Prostě nabízet lidem telefony. Jednou mi vedoucí řekl, že když jsem byl na tom koupališti, že jsem měl vzít s sebou telefonní přihlášky
  a začít je tam lidem rozdávat. Přitom stačí někde zaparkovat a lidi hned začnou chodit a ptát se, jak ZRUŠIT PEVNOU LINKU.

  10. Navíc nám chtějí dát GPS do aut, aby viděli, zda nekecáme a plníme plánované časy. Tedy jestli k zákazníkovi jezdíme včas. Jestli jsme byli přesně v tu dobu tam a tam. Že to s tím zákazníkem nikdo předem nedomluví, to je každému jedno, to je náš problém. Ti lidi na nás v lepším případě zůstanou koukat a v horším nejsou doma. Když se k nám chovají tak sprostě, mám v plánu sledování auta zamezit. Ať už odstíněním antény, nebo pomocí rušičky. Ať se staví třeba na hlavu. 11. Řeknu vám naplno, že většinou přijdu domů a nemám náladu na nic, a jdu si rovnou lehnout. A druhý den znova. Můj plat se pohybuje kolem 11-13 000Kč, podle plnění.

  12. Obchodníci Telecomu kudy chodí tudy lžou. Už zase začínají nabízet naprosto nepotřebné (kromě provoleb do ústředen) ISDN! Kupte si ISDN, budete mít ČTYŘI ČÍSLA! ČTYŘI ČÍSLA A DO 2 VTEŘIN NA INTERNETU! Že jde o trochu rychlejší dial-up, že dvě z těch čísel nejdou vyvést na analogový výstup, že výstupy neutáhnou více paralelek, že zařízení ISDN odchází po bouřkách a jsou velmi drahá (ISDN Fritz modem dodnes za 5000-no nekupte to!) o tom samozřejmě mlčí. Takhle oblbujou lidi a pak to dají nám. My to máme lidem vysvětlit a zapojit. Hodinu-a nazdar! Když to těm lidem (logicky!) rozmluvíme, obchodník na nás řve, že přišel o provizi.
  13. Teď máme začít instalovat IPTV. Na propojení vedení, instalaci splitteru, ADSL modemu, natažení vedení k TV, instalaci IPTV Set-top-boxu a předvedení služby nám dají 1 HODINU. Už nevím co si o tom
  všem myslet.

  14. Externí dodavatelské firmy jsou nuceny pracovat v JEFu, tedy taky podle těch časů. Výsledek je logický. Postupně spolupráci s Telefonem ukončují a práci na čas jim začínají pomalu ale jistě házet na hlavu.

  Tak takhle to u nás funguje. Radši nebudu psát dál. Už déle přemýšlím o tom, že odejdu od této zlodějské firmy a najdu si jinou práci. Mám kamaráda u jedné elektro firmy, možná by mě vzal, ale musel bych si
  rozšířit vyhlášku 50 na VN. Můj obor je sice úplně něco jiného, ale dá se postupně překvalifikovat. Nakonec, dělal jsem EZS, EPS, telefony, internet a nějaký čas jsem pracoval u jedné firmy jako elektrikář. Ale
  jen na NN. Oni dělají leccos, od VN až po slaboproud. Nakonec, čím víc toho člověk umí, tím lépe. Ale od té zlodějské firmy nejspíš odejdu. Technik je ten, kdo kouká zákazníkovi do očí, a koupí to od něj z první
  ruky. Nemám v plánu skončit v blázinci.

  12.9.2006,
  Autor si nepřeje být jmenován

 • Od znameho jsem slysel, ze kdyz zrusil pevnou linku, tak mu zustal telefon a muze dale prijimat prichozi hovory ale nemuze volat (na to ma mobil…). Ze by zpusob jak aspon vydelat na prichozich hovorech? V kazdem pripade, vsichni jsou spokojeni, cislo zustalo, znami se dovolaji na stare cislo a O2 se nic neplati.

 • Opravdu si myslíte, že Telecom je to nejhorší pod sluncem? Technická podpora nic moc, na zelenou linku se nedá dovolat, ale když už ji jednou zapojí, tak funguje na 100%.
  Tato země má regulátora, proč nařizuje minimální měsíční paušály (a ne maximální), proč ČTÚ nepovolí Telecomu nabízet pouze ADSL (víte, že původní návrh ČTÚ vyžadoval pro O2TV i ADSL internet s paušálem?) – zatímco má Telecom nařízené minimální ceny a předepsané poplatky, konkurence není regulovaná (a je to zdůvodněno ochranou trhu). Dejte si otázku, jak by vypadal trh s připojením, kdyby telecom nekoupil d-slamy do každé "prdele". Alternativní operátoři ADSL využívají pouze technologii koupenou telecomem!
  Myslím si, že třetí služba VoD tj. stream.cz (pokud za ty dvě považuji kinománii a starzone) přispěje ke snížení cen. Nezapoměňme, že tato technologie potřebuje k životu především d-slamy koupené telecomem.
  Závěr: došlápněte si na komouše na ČTÚ (pamatující s.p. spoje), nebo chtějte po ISP typu volny, aby k vám domů natáhl linku bez nutnosti platit paušál (jak to dělají ČRa).

 • [20] bohužel, to je laický pohled s polovičatými informacemi založenými na pr masáži O2 jako té chudinky. Pravda je taková, že Telecom napadá každé rozhodnutí, každý krok, každé jednání na ČTÚ i s operátory. Ostatně v Telecomu ja na to celé velmi schopné oddělení, které kalkuluje to, jestli se vyplatí dodržet nějakou normu, nebo ji napadnout, zdržovat soudy, pak stejně nedodržet a po 8 letech zaplatit pokutu v řádu promile ze získané výhody. Věřte, účastnil jsem se jednání Fóra pro vytáčený internet a byl jsem členem oddělení, které pak u jednoho AO mělo na starosti vyjednávání podmínek a povolení a to si nedokážete ani představit co to bylo za opruz

 • [19] ano, to je nejúžasnější funkce u Českého Telecomu (a nyní tedy u O2). Funguje to tedy jen půl roku a nemůže to opakovat, ale dá se to krásně využít pro přechod k jinému operátorovi – typicky VoIP, třeba http://sipy.cz – prostě odhlásíte linku a když vám někdo v následujícím půlroce zavolá na tu starou, tak tam řeknete nové číslo. Za půl roku už nikdo na staré číslo volat nebude a vy ušetříte 2500 za migraci čísla

 • [18] To je hukot, kde to bylo? Jinak pravděpodobně jsem schopen dotyčnému člověku nabídnout lépe placenou a méně otravnou práci, vypadá, že má dostatečné zkušenosti a mozek. Takže jestli jej někdo znáte tak ať se ozve

 • [4] no domu sem si poridil VOIP cena 3,50 / min. po cely CR (bez DPH), pausal 1kc/mes, zapojil sem to i tchyni, protoze vychazi wifi internet(4Mbit – neomezeny data) + tohle volani lepe nez tarif standart od telekomu. Spojenim dobreho mobilniho operatora a spatneho operatora Telecom vznik chaoticky pakvil, jen cekam az si posledni zakaznik telecomu poridi VOIP

 • No eurotelu už se to týká také. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč se nerozšiřuje HSDPA internet. Asi dostali flastr od tecomáckých koumáků, protože by užírali zákazníky s cdma – je to cenově levnější, rychlejší a funguje to na 100% území, protože volně přejde na edge nebo gprs. zkrátka ideál.

 • jenze je to stale o tom ze TO2 baziruje na starych vecech ktere ji nesou "jiste" penize a ne, aby nabizely nove, financne zajimave sluzby, ktere by si lidi koupili misto toho, aby platili nesmyslny pausal za linku.
  toz pokud to spanele nepochopi, tak jim za chvili zustane jen par pevnych linek od lidi, kteri opravdu jinou moznost nemaji nebo je jim to jedno.

 • J[18]
  Info z druhé strany, Systém na měření kvality vedení (odstup signál/šum ) nefungoval témněř 2 týdny protože někdo v CTc šetřil na servisní smlouvě :o)
  <br>
  Vedení TO2 má v současné době jiné starosti než produktivita nebo integrace CTc a ET, snaží se urvat co nejvíce kompetencí vrámci skupiny TO2.

 • [28] To jen potvrzuje to co je v článku… asi to bude bohužel pravda…

 • [11] …přesněji TŮ TŮ (tů tů tů tů…)

 • ha,ha,ha ja cekam od zari na premenu na ISDN. Je to tragedie 3x jsem to urgovala, 3x mi slibili odpoved do 5 pracovnich dni a jeste maji tu drzost mi pri te prilezitosti nabidnout televizi nebo internet.

 • Na takovou práci bych se vykašlal. Já na tom byl podobně, od rána do večera v práci, žádná radost ze života. Před půl rokem jsem se rozhodl pro ten krok, našel jsem si novou práci (za víc peněz) a jsem maximálně spokojený. Tak vám přeji hodně štěstí.

 • No uz aby konecne prisli s tim, ze bude k ADSL stacit hlasovy pausal na mobilu kdyz uz jsou konecne oficialne jedna firma s eurotelem. 😉

 • Nikdy bych firmu O2 nebral, protože zkušenosti s nimi i bývalou firmou komunistické minulosti Telekomem , mám velmi špatné. Parazitování, paušalizace, okrádání zákazníka, velmi špatné jednání pracovníků O2 i Č.telek.úřadu je příznačné. Je to pořád pakáž kpohledání, vyvarujte se takových firem.