Příští sezóna nejistá

Říkám to předem a na rovinu, příští sezóna Marigolda v této podobě je velmi nejistá. Důvodů, které mne k tomu vedou, je vícero a následující soupis není nutně dle pořadí důležitosti.

Čím dál více se stává, že se svojí nevymáchanou webovou hubou narážím. Doba, kdy Marigolda nikdo nečetl, je pryč. Zmínka o podivně fungujícím bankovním systému vede k tomu, že mi pět zaměstnanců té banky nejrůznějších pozic nabídne osobní proškolení, to je ještě to nejmenší. Lehký povzdech nad službou operátora už má dramatičtější následky a zajímavé je, že dotčeni jsou všichni operátoři najednou, protože jednoho jsem „pomluvil“, druhý brblá, že jsem nepochválil jeho a třetí vrčí, že tahle věc konkurenta vůbec nestála za zmínku.

To by ještě šlo, prostě se člověk musí krotit a více u psaní myslet na důsledky. Horší jsou technické potíže v poslední. U Xhostu jsem poslední týdny na proskripčním seznamu, protože Marigold shazuje i ostatní servery. Se Špuntem jsme to intenzivněji řešili, odinstalovali jsme, co se dalo obětovat, ale zlepšení je pramalé. Redakční systém prostě uhnil do stádia těžko ukočírovatelného rozkladu. Myslel jsem, že hnijí jen živé systémy, ale chyba lávky. Blog:CMS po sobě vytváří řadu nejrůznějších odkladových souborů, které po sobě neuklízí. V poslední době zvládá zaplnit databází téměř desítkou vcelku nesmyslných MB dat za den (naštěstí se to dalo eliminovat), k tomu vytváří cache soubory ke každé navštívené stránce, hravě půl giga za den (naštěstí se to ustaluje na cca 1,2-1,5 GB, více stránek tu nemám). To by bylo jen o místě na disku, ale horší je, že se kouše na serveru z důvodu, který jsem nepochopil, zato jsem pochopil, že ho nevyřeším. Špuntovy stížnosti jsou vcelku oprávněné, protože když spadne Marigold, vezme s sebou i ostatní servery na virtuálu. Špunt sice nabízí východiska, protože chápe, že jako klient můžu odrzovat a tvrdit, že je to jejich problém a protože chápe, že je to třeba nějak vyřešit, jenže obě východiska jsou špatná. Mít vlastní fyzický server, do toho se mi nechce. Mám jich na internetu minimálně pět a vždycky mi ho někdo sebral s tím, že ho stejně neumím spravovat a že bude lepší, když k němu nebudu mít přístup 🙂 – s tím lze sice souhlasit, ale nic to neřeší. Jak mi bylo pregnantně vysvětleno, Marigold je pomsta – potřebuje více údržby, než kolik mu jsem schopen poskytnout a najímat administrátora, který bude odchytávat problémy, to mi přijde přeci jen na osobní weblog trochu luxus.

Možným řešením je tu přechod na jiný redakční systém, s čímž jsem velmi výhledově počítal, ale opravdu velmi výhledově. Špunt doporučil některé, které by měly být stabilnější a lépe naprogramované z hlediska zátěže databáze a zákusů, jenže přejít ze systému na systém není legrace, to nejsou dvě kliknutí myší. Nabídla se řada lidí ochotných s tím pomoci, ale spolu s prvním problémem a problémem třetím mi na to zachází chuť.

Třetím problémem je, že jsem se podíval na cíle, které jsem si pro Marigolda stanovil. Chtěl jsem alespoň mírně pomoci osvětě v telekomunikacích, v rámci skrovných znalostí a schopností. Chtěl jsem mít více času na témata, kterým se jiné servery nevěnují, protože pro ně nejsou obchodně zajímavé. Chtěl jsem dát do kupy obsáhlejší publikaci věnovanou historii telekomunikací zejména s přihlédnutím k lokálním podmínkám. Za ty tři roky, co tu Marigold je, jsem se ani nedostal do Klementina, abych si vypůjčil noviny a zjistil, co se psalo o Křižíkovi, o prvním telefonu atd. Rešerše mám jen z internetových zdrojů či zahraniční literatury a neponul jsem s tím ani o píď, která by stála za zmínku.

Chtěl jsem sepsat publikaci věnovanou UMTS jakožto technologii, která má přijít. O UMTS stejně jako o GSM v češtině vlastně nic není, o GSM jen pár článků a skripta. Za tří roky jsem postoupil na sto tisíc znaků, zhruba desetinu zamýšleného objemu, abych zjistil, že většina publikací, která vyšla, taktně přechází to, čemu jsem se chtěl věnovat nejvíce – základy. Nejnižší základy technologie WCDMA. Každý vám vysvětlí, co je jádro sítě, jenže při vysvětlování o tom, JAK skutečně funguje CDMA, OFDM atd, se vlastně žádná kniha nevymotá z nicneříkajících frází, nebo ve světlých výjimkách ze vzorečků, které už jsou asi nad moje síly. Je třeba sebekriticky uznat, kdy ujel vlak a že česká kniha vysvětlující pozadí CDMA čeká zřejmě na jiného autora, než jsem já. A bylo dobré připomenout si tento fakt takovýmhle článkem na VÚČAKO… Místo takových materiálů se tu vrtám v blbostech, jakých najdete všude kolem přehršle.

A nakonec, Marigold žere dost času, který by se dal věnovat něčemu jinému, smysluplnějšímu. Webů o telekomunikacích je tu hromada.

Sečteno a podtrženo je další sezóna Marigolda velmi nejistá, ačkoliv zatím nevím, v jaké formě. Od varianty nejdrsnější, že Marigolda zavřu zcela, web smažu aby mne to neotravovalo a neponoukalo jsou i mírnější varianty. Například velmi málo aktualizovaný web, o nějž se v poslední době pokouším, pravděpodobně s povinnou registrací a přihlášením, které mne zbaví řady návštěvníků, jež by to stejně nezajímalo a zároveň mi to umožní více sledovat, co a kdo čte a vystrnadit osoby nevhodné.

Jasno zatím nemám, uvidíme po svátcích.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

61 komentářů

 • Zbabelce!

  Ale vazne, pokud to tu zavres, bude me to fakt mrzet. Nic me vic nestve, nez mazani projektu… coz ty delas rad.

 • 🙁 sakra muj neoblibenejsi web.

 • tak si to dej na blogger.com a nemusis se o nic starat 🙂

 • Aj jaj, to zas bude na netu flame, že systém od "nejúžasnějšího programátora na světě" je šunt, co je schopný sejmout server 😉

 • Vecna skoda pokud to skutecne skoncis. Myslim ze by se naslo docela dost lidi ochotnych "tomu Patriku Zandlovi" spravovat CMS, ne? 😉

 • po tom co odešel P. z Mobil serveru, tak v doméně .cz opravdu není kromě Marigolda zajímavý informační zdroj z oblasti telekomunikací – mimo Lupa.cz a Mobilring.cz, na kterém se P. podílí – no flame prosím;-)

  po AkBlogu Petra Koubského, Petra Staníčka Pixylophonu i ty Patriku?
  proč už třetí blog, na kterém jsou pro mě a další čtenáře opravdu hodnotné názory i informace z oblasti telekomunikací bude zřejmě končit?

  NE NE NE
  já vím, že už jsi to tak trochu prorokoval, ale pokud už se budeš rozhodovat pro nějakou z těch pro nás pravidelné čtenáře nemilých variant, tak jsem jen pro snížení frekvence příspěvků

  Toť napsal pravidelný neznámý čtenář Patrika Zandla od roku 1998

 • patrick neni zbabelec, je to jeho valka, co bude delat ve svem pracovnim, resp. volnem case.
  Ale nejuprimneji jak dovedu, bych rad Patrickovi moc rad podekoval a pripojil se k nazoru, ze Marigold je jeden z mala sktecne zajimavych serveru.
  Pekny a uspesny den

 • Koukal jsem na odkaz navrcholu.cz a prekvapuje me, ze by mel myt server problemy s BLOG:CMS, kdyz v nejvetsi zatezi zobrati tak 7 stranek za minutu.
  Ale byla by to skoda, kdyby se Marigold ztratil z ceskeho Interneu.

 • Koukal jsem na odkaz navrcholu.cz a prekvapuje me, ze by mel myt server problemy s BLOG:CMS, kdyz v nejvetsi zatezi zobrati tak 7 stranek za minutu.
  Ale byla by to skoda, kdyby se Marigold ztratil z ceskeho Interneu.

 • no fuj, byla by to vazne skoda, pro lidi kteri sou radi informovani prostym jazykem o vecech pokrokovych 🙁

 • >Chtěl jsem dát do kupy obsáhlejší publikaci věnovanou >historii telekomunikací zejména s přihlédnutím k lokálním >podmínkám.

  Něco takového mám také v plánu a mám už nějaké materiály připraveny. Co takhle spojit síly Patricku?

 • [7] nebudu opakovat jiz recene, btw psat nekoncite, my si ty clanky od vas nekde najdeme 🙂

 • Hlasuji a prosim za pokracovani existence Marigolda 🙂

 • o co zalozit Marigold2 a tento server nechat dozit. Ctenari si bezproblemu zmeni bookmark a udelaji si nouvou registraci. Nebylo by to nejjednodussi reseni?

 • Jako většina se přikláním k možnosti, aby jsi psal dále, třeba méně, ale hlavně neskončil.

 • Marigoldi, Pixyové a aKB-ové končí, Huláni zůstávají… Není v podstatě blogů někde problém?
  Přimlouvám se za registrace, snížení frekvence komentářů či jiné opatření. Ať tak a nebo tak – díky.

 • Hmm, také myslím, že by to byla škoda, já s tím mám ještě jeden problém – jsem tu částečný spoluautor a jednou za 3 měsíce mám něco, co si myslím je přínosné pro cílovou skupinu, která to tu čte, ale info z broadbandového fóra, nebo info o článku na hodnocení telekomunikačních úřadů. A je zde přímo kruciální otázka kam s tím – je to blogovací zápis, tedy mé osobní názory, vesměs je to na pár řádek, to nepatří na servery typu Lupa, kde by mi to ani neotiskli. Vlastní blog pro jeden článek za 3 měsíce? Vždyť to by si nikdo neprohlížel, a i ti co používají čtečky by mě po dvou měsících odstranili, že jim tam zabírám místo. Nějaký vopruz server ala pooh – to by zapadlo mezi blbostma typu sexuální příhody 15ti leté školačky a cílová skupina to nečte.
  Předpokládám, že podobný problém má ook.
  Takže bych prosil nezavírat, ale nazval bych to
  "výběrové řízení na dodavatele informačního systému" a součástí by bylo:
  a) dodat IS s popsanými funkcemi + design
  b) přetáhnout současná data
  c) starat se o webhosting, databázi atd. a vůbec veškerý technický chod
  d) to vše "zdarma"
  protislužbou by byla ikona směrující na jeho stránky, která by přidávala dost vysoký pagerank, případně i třeba jedna permanentní pozice pro reklamu dle vlastního výběru.
  Musel by to být někdo dostatečně kvalifikovaný, důvěryhodný a spolehlivý, aby to nebyl nějaký franta vomáčka.
  Já věřím, že se někdo takový najde.

  To by ubralo patrickovy všechny starosti, vyjma té, že holt jednou za týden/dva něco sesmolí, takže prostě daný web nebude třeba tak čtený, ale myslím, že to že by patrick neměl jeden týden co říct a přímo by ho "svrběly prsty" nehrozí. To že by třeba nechal věci typu pražské wifi zdarma bez povšimnutí, tomu prostě nevěřím, jinak když se kouknu na články z posledního týdne, tak je tam
  1x zásadní článek od Patricka
  1x oddechový článek od Patricka, který může vydat, nemusí a nemá žádnou platnost, že by byl za týden neaktuální
  1x tento článek, který by nebyl
  1x inzerát, hledám PHPčkaře od Patricka
  4 krátké noticky od OOKa
  2 krátké noticky ode mě

 • Moc neverim tom, ze by se "nevymachana huba" uplne zavrela 🙂 Doufam, ze o nic neprideme i kdyz ta podoba muze byt jina.

 • Tohle me skoro sundalo. Zavrit marigolda ? Jen to ne… co by na tom ceském internetu zůstalo … Patriku přeju ti pevné nervy !

 • Bylo by ho skoda jako mobilserveru…

  btw:Existuje jeste nekdo kdo se neposadi pred CEO WT-Skara?

  akth:Patricku vydrz, to je jen vanocni deprese 😉

 • Zavřít Marigold – NESMYSL!!!!!Vždyť to je značka kterou tady chceme mít a každý den ji číst 🙂

 • [17]
  Pokud zmizí Marigold, bude to velká škoda, jsem "neodborník" ale velice mě články pana Zandla zajímají a jsou pro mě poučné. Tímto mu také děkuji za tento web. Byl bych ochoten klidně zaplatit poplatek za registraci a vstup jak jsem již zde i v minulosti uvedl
  Články od uživatele noname alias T.Kaplera by mi naopak vůbec nechyběly :-(. Bylo by vhodné pokud by své "skvělé" myšlenky o dotacích v BBF umístil na nějaký jiný web. Nicméně respektuji právo majitele a autora umožnit publikaci i těcho paskvilů.

 • Šokující zjištění, že ten redakční systém od Radka Huláne dokáže shodit server. To značí, že je asi velmi amatérsky naprogramovaný…

 • Myslim, ze by byla skoda, aby Marigold zmizel. Neznam pocet ctenaru, verim ale, ze pokud by by Marigold rozumne zpoplatnen, najde se tolik ctenaru, kteri by Patrika dokazali nejak namotivovat (i kdyz o penezich to cele asi uplne neni). Ja za sebe bych do toho sel – co udelat nejakou anketku ?

 • Marigold mi dava jiny (=neoficialni) pohled na vec a castokrat mne nasmeruje zajimavym smerem, nekdy mi ukaze skryte souvislosti a to se mi velmi libi. Jsem ne-telco clovek, ale rad si o tom neco prectu.

  Jsem ochoten zaplatit nejaky rozumny pausal. Vim ze to neni otazka penez, spise to myslim jako takove "osobni ohodnoceni".

  Navic si myslim, tak jak si predstavuji osobu p. Zandla, ze jeho talent by stejne nekde nakonec prosaknul a historie by se opakovala.

  Kazdopadne moc dekuji za Vasi praci.

 • [23] Zanodlové odhcázejí Hulváti zůstávají – něco je špatně

 • [23] no ja nevim, zkusenosti ukazuji, ze kazdy system se dynamicky vyviji, ja jsem podilel na vyvoji jednoho z nejvestich serveru na ceskem internetu, ktery v te dobe fungoval uz asi 5 let a o ten system se musel neustale nekdo starat, oprasovat, kontrolovat, chodit po spickach okolo serveru a analyzovat jakoukoliv podezrelou hlasku.
  Pokud to nikdo na profesionalni urovni nedela u blog:cms, nutne se musi projevit alespon 1 chyba, ktera neustale opakovana mesice po sobe muze narust do obludnych rozmeru…
  Bylo by dobre, kdybychom meli genialni programatory a adminy, ale bohuzel je to vetsinou tak, jak jsem napsal 🙂

 • Hele Patricku – neblbni – co budem cist? Vzdyt to ber tak ze ty PR vejzblechty z casopisu velkejch vydavatelstvi se nedaj cist.

  A kdyz clovek vezme par skutecnych osob ceskeho internetu tak to je Patrick Zandl, Ivo Lukacovic – samozrejme taky ja :)) – ale az nekde na konci … vazne … hele skutecny osobnosti maj psat pro lid aby lid mel vzor a nepodlehl tem zabomysim valkam a PR nesmyslum ktery si pisou sami operatori do draze placenych casopisu.

  Ja potrebuju kurna informace a nazory osob kterejch si vazim a ke kterejm vzhlizim s respektem a ne nejaky srance ktery pisou v redakci kde se redaktori menej kazdej tejden protoze jim dak 15 hrubyho a jsou to vesmes totalne neznali lide veci. Umej akurat jazyk cesky a o cem a jak psat jim uz rad nadiktuje kdekdo jinej.

  Jestli se na to vyprdnes tak se pak na to vyprdne treba i Ivo Lukacovic a dalsi stejne tak jako Koubsky a vis co? Skoncime jako za komunismu – akorat nas nebude ovladat/krmit informacema UVKSCM ale ruzny proprdeny dedkove z asociasi, spolecnosti, spolku, sdruzeni – aneb par papalasu si zalozi institut – lobing – spolek a budou nejchytrejsi.

  A my ctenari si pak muzem jit tak akorat vysrat voko.

  🙁

 • [17] Nechavam to rozhodnuti na Patrickovi. Je to jeho hracka.

  Ukonceni provozu by mi zpusobilo potrebu najit azyl jinde, ale nepovazuju svoje postrehy na tolik dulezite, aby mely vlastni blog nebo dokonce, ze by mely nejaky zasadnejsi vyznam 🙂

 • No ja Patrika dost chapu. Urcite je lepsi venovat volny cas rodine a detem nez marit cas psanim clanku na jedno pouziti.

 • Jo a jeste jeden napad – kdyz nechces investovat do tehle vsech veci – co takhle blog dat na nejakej profi blog hosting jako je napr. od google apod.?

  Vim ze clovek tak ztrati celkem kontrolu nad dalsima vecma ale jako publikovani textu to je vklidu – ale to uz asi nema ten punc te zabavy to delat vid?

 • Prdlajs rodine 😉
  My jsme jeho rodina tak jakypak copak.
  Z nas ma stejnou radost jako z deti kdyz rostou – a deti odrostou a zlobej a my sme tu porad.

  Sakrbleee.

  [30]

 • Můj dědeček si vždycky přál být hospodským a tak si otevřel hospodu u silnice na písek, ale chodili mu tam lidi…

 • [33] … a tak si postavil hospodu Na mýtince.

 • Patricku, nenech se predvanocni depresi zmast a otravit 🙂

  Uprav si cetnost clanku podle sebe, nalady a klidne zmen tema. Pokud je telco zdroju hodne (nejak mi unikly), pis o necem jinem.

  Ale jak te znam, psat prestanes az te zastreli :-). Jen by mne mrzelo, kdyz by jsi psal tam, kde si to ja nebudu moci precist…

 • Dobrý den.Mně to připadá podivný.Ta logika.Psát přece můžu kdy chci a kdekoli.Když mi nejde o peníze, mohu blogovat na čemkoli cizím, serverovnu neřeším, redakční systémy ad taktéž.Prostě říkám, že mám pocit, že Patrick balancuje nad původní myšlenkou ´´třeba se to rozjede jako mobilserver…..´´.Nevím.Existuje blog jednoho podivného kluka, kterýho jsem mimochodem nakopl do toho, ať si prodává knihy a textovou reklamu, a ten kluk bloguje hodně lacině účelově na http://www.ostravak.bloguje.cz… .Je to děsně laciný, ale světe div se, mezi oblíbenýma ho má i Ivo Lukačovič http://www.ilblog.cz .Takže tím říkám, že komerce se dá dělat kdekoli a http://www.zandl.bloguje.cz může být klidně marigold2. Ale já vím, že Patrick je sólo hráč a toto neeee 🙂 .Já vím…Je to těžký..

 • Ještě bych rád dodal, že Patrick Znadl je poslední mohykán, a tím už je 4 roky.Jsem dodnes přesvědčen, že lidi jako bratři Krausové z 4web.cz a Zandl a spol. z mobil.cz neměli prodávat…Iinfo.cz prostě root.cz a nv.cz pohřbilo.Komunita byla rozprášena…Totéž u mobil.cz.Tam byly neuvěřitelně věrný, vzdělaný a obchodně silný uživatelé.Volba – rychlý prachy , nebyla šťastná.Zrovna včera jsem nostalgicky vyťukal http://www.uzdroje.cz , což byl první český vyhledávač s takovým banánem v logu 🙂 a bylo mi smutno…Kde jsou ty časy… Kde je první Invex, kde seděl boss Lukačovič jako král v maturitním saku ,O.Neff se podepisoval jako nekoneční IT ikona , kluci Krausové postávali před stánečkem Navrcholu taky v bezva kvádrech…Prostě, jsou,budou..vánoce a sentiment kraluje:( .Kdo obstál jako vizionář ? Myslím, že Ivo Lukačovič v tomto směru je bezkonkurenční…Jeho konzervativnost, neuvěřitelná v jeho věku….A že technologie a peníze byly potřeba? Že bez nich by růst nekopírovat IT růst? Blbost.Co vlastně MAFRA dala Mobil.cz ? Hmm. Ach jo.

 • Ještě bych rád dodal, že Patrick Zandl je poslední mohykán, a tím už je 4 roky.Jsem dodnes přesvědčen, že lidi jako bratři Krausové z 4web.cz a Zandl a spol. z mobil.cz neměli prodávat…Iinfo.cz prostě root.cz a nv.cz pohřbilo.Komunita byla rozprášena…Totéž u mobil.cz.Tam byli neuvěřitelně věrný, vzdělaný a obchodně silný uživatelé.Volba – rychlý prachy , nebyla šťastná.Zrovna včera jsem nostalgicky vyťukal http://www.uzdroje.cz , což byl první český vyhledávač s takovým banánem v logu a bylo mi smutno…Kde jsou ty časy… Kde je první Invex, kde seděl boss Lukačovič jako král v maturitním saku ,O.Neff se podepisoval jako nekoneční IT ikona , kluci Krausové postávali před stánečkem Navrcholu, taky v bezva kvádrech…Prostě, jsou,budou..vánoce a sentiment kraluje .Kdo obstál jako vizionář ? Myslím, že Ivo Lukačovič v tomto směru je bezkonkurenční…Jeho konzervativnost, neuvěřitelná v jeho věku….A že technologie a peníze byly potřeba? Že bez nich by růst nekopírovat IT růst? Blbost.Co vlastně MAFRA dala Mobil.cz ? Hmm. Ach jo.

  P.S.

  A když už jsem se do toho zavrtal, myslím, že je třeba,aby měl Patrick šéfredaktora, ten by mu zdarma dodal technické zázemí a webdesign, redakční systém a Patricka požádal o příspěvek jen občas.Vážení kolegové, obnovte s Patrickem Mobil server…Jste jeho družina věrných…Nikoli na přísně komerčním nastavení, ale jako projekt nostalgie.Patricka úkolujte, sami přispívejte, diskutejte ve fórech a někdo ať to spravuje..Tak jo, hezký vánoce.

  A Yupíí jsem proto, že když jsme včera s kolegou pracovali přes icq, tak on mi píše — jo, a budu až v něděli…A já na to –to by Vám hodilo, co? Šukat a nemakat..A jelikož je o 10 let mladší, napsal mi – yuhuuuuuuu, a já mu napsal — spíš yupííííííí, ne? A on – yupííííí. Takže yupíí bude buď on, nebo mu ten nick čórnu 🙂

 • Néé,takto..

  Patricku, pokračuj dál.Vyřeš železo, správu a pokračuj!

 • [38] Patrick už přece obnovuje, viz. http://www.mobilring.cz 🙂

 • Ahhhhh, no vida.Člověk na pár měsíců zmizí a Mobilserver 2 je zde 🙂 Tak potom tedy nevím , proč a nad čím ty nářky 🙁 .Patricka najdeme na Mobilringu, který má jistě technické a know how zázemí, stejně tak jako redakční systém(nechápu tedy ,proč nemůže Marigold šlapat na jeho železe pod subdoménou, a toto, když to nesype peníze a je to žrout času, zavřít… To je život.Říká se – devatero řemesel, desátá bída.Takže Marigolda zavřít, máme Mobilring.A na Mobilringu stačí, když pojede patrickuv velmi občasný blog.Stejně, čtu li ILBlog ad webblogy, mám pocit, že to nejsou webblogy, ale samý self promo na služby autorů těch takzvaných webblogů.Je to sranda.Ale možná ten takzvaný ´´žrout času a nevýdělečná charita´´ jako to self promo, až tak charitativní není.A takto můžu psát stále dokola , už nechci nasírat, takže – Patrick ví a nepotřebuje radit, bude to asi jen vánoční melancholie 🙁 P.S.Sledujme Patricka, jak nám to počátkem roku naservíruje…

 • Vím, o čem Patrik mluví a držím mu palce, aby se mu dařilo, ať už se rozhodne jakkoli.

 • udelej to jednoduse. aby jsi mel trochu motivaci k psani, zaved placenou registraci (trebas na pul roku) cimz odfiltrujeps spoustu (jak pises nezadoucich lidi)a zaroven z toho budes mit nejaky konkretni efekt. pro ty ostatni nech viditelny napr. perex clanku a na zbytek zaved sms klic. potom bude i zaplati na toho administratora:)

 • Marigold je muj nejoblibenejsi blog a budu moc rad kdyz bude dal existovat. 🙂

 • Re: BLOG:CMS. Osobně mám na vlastním webu http://hulan.cz/ pronajatý prostor jen o velikosti 200MB, a z toho nyní obsazeno 150MB, včetně cache. Mám také 2x větší návštěvnost než Patrick a více článků než Patrick.

  Pokud je nějaký Patrickův admin amatér, a namastil do této prastaré verze BLOG:CMS svoje skripty, je to jeho problém, ale ne BLOG:CMS. Růst na několik GB je problém nějakého externího prasáckého skriptu.

  Jinak BLOG:CMS zvládá generovat statické HTML s nulovou zátěží pro server a desítky tisíc UIP denně.

  Ale chápu, že přiznat si vlastní chybu je mnohem těžší než na někoho kydat špínu. Už jsem Patricka několikrát vyzýval, aby přešel na jiný CMS, ale je na to příliš lenošný.. Tak si aspoň zanadává, náš morální odpad, co má něco zadarmo, a pořvává.. Skoro bych chtěl říci "typický maločech", kdyby to nebyl poloviční rakušan.

 • [45] No neprekvapils 🙂

 • [45] Blog:CMS je tu ve stavu, v jakém jsi ho nainstaloval. To, že se nemažou soubory z cache, jsem ti mimochodem říkal. Ale ano, není sporu o tom, že jsem příliš lenošný a morální odpad. Tím to všechno je.

 • Kdyz Marigold skonci, bude mi to lito.
  Pokud by byl s placenou registraci, sel bych do toho.

 • [47] ne tak docela, je zde hafo pluginů, které sis odkudsi stáhnul a další hafo věcí, které sis sám "programoval" (spíš tedy dobastlil), navíc je to 2 roky stará verze, kterou bys měl upgradovat…

  Pokud na tisíci webech běží BLOG:CMS zcela v pohodě, a to včetně webů, co mají stovek tisíc UIP denně, či mého webu, co je 2x větší než tvůj, bude problém nikoliv v BLOG:CMS, ale v tvém "dobastlení" kódu.

  Když tomu nerozumíš, neměl bys to dělat 😉

 • [49] Není v Blog:CMS žádný kod, který bych tam přidal sám. Všechno je tvoje instalace. Nic jsem si nestáhnul ani nedoprogramoval. Instalace je stará necelý rok a proč bych ji upgradoval, když jsi to programoval ty. Jestli jsi tak dobrý programátor, jak tvrdíš, díru jsi tam nenechal a nové funkce já nepotřebuju.

 • co rici..

  bude to skoda, ale duvody chapu, rozhodne se to takhle neda delat do nekonecna… existuje i "jiny zivot" 🙂

  F

 • Byla by to škoda, podobně odborných blogů je u nás strašlivě málo. Mně pomohl už i tento "loučící" článek třeba tím, že mi někdo popíše problémy s navštěvovanými stránkami. BTW doufám, že ten balast nejsou Hulanovo selfpromo 🙂

 • Hmm, hmm tak až to tady zabalíš, nech mi tady doménu, běž se věnovat CDMA. Já si tady zatím zařídím internetový obchod. Pak se ještě sejdem a dojednáme detaily, teď už natebe bohužel nemám čas.

 • [50] Souhlasím s Patrickem, toto není od p.Hulána ale vůbec korektní.Hmm, osobně už nějaký ten ´´2x více navštěvovaný HULÁN ´´ nikdy nenavštívím.Mimochodem- jeho návštěvnosti dle toplist.cz ani příliš nevěřím.Zásada přátelská je tato – pokud něco někomu něco nainstaluci–tedy dodám— je v mém zájmu se o to sám zajímat a pokud jsou nějaké nejasnosti, osobním plným nasazením vyjasnit.Nebo se nikam necpat, nehrát si na experta seo a kdovíčeho ještě… Pánové – všimli jste si, jak se s experty na různé placené analýzy seo, webů, balastů apod , roztrhl pytel?? Nejlepší je si založit nějakého hulána, pokec o všem a o ničem, a pasovat se za experta s hodinovou sazbou jako top obchodní advokát..Pokud to ovšem někdo platí, proč ne…..

 • A co Patricku celý to stáhnout wgetem, udělat z toho statický stránky, DB zazálohovat a začít znovu na něčem jiném, než přijdeš na to, co s archivem?

 • ja len zasnem nad tym ako sa kazdy stazuje nad HW problemami hostingu ..

  nam bezi z jedneho niekolko rocneho servera (vlastna skladacka) par webov ktore robia tak 20tis UV a asi do 1 mil PW denne (plus kopec obrazkov, js, css atd)

  nie je problem v tom ze sa ako "server" kupi pocitac v alzasofte ktory sa sice "tvari ako server" ???

  jeden byvaly klient sa rozhodol setrit na prevadzke a odisiel od nas niekam .. a potom mu aplikacia namiesto milisekund generuje stranky sekundy .. a vrcholom je report ktory zoptimalizovali namiesto 40 sekund na 7 a tym sa chvalia 🙂 hoci u nas to robilo 0.5 sek

 • No a je to tady 🙁

 • [37] Tak to uzdroje.cz vyťukej znova 😉

 • to jsou problemy, omg :-/