Přidáno posílání zpráv emailem…


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Tak jsem přidal jednu věc, kterou osobně považuji za docela praktickou a to posílání zpráv emailem. Pokud vás nějaká zprávička na Marigoldovi zaujala, stačí kliknout na link pod ní poslat emailem a můžete ji někomu poslat.


Zpráva se posílá s vaší email adresou, takže ji musíte vyplnit správně. SMTP server je mrcha a tak ověřuje, jestli vaše email adresa je skutečná (musí existovat doména) a samozřejmě musí existovat i adresa příjemce. Ke zpráve jest možno přidat i komentář, ten se modře a dosti viditelně zařadí před samotnou zprávu. Součástí zprávy je link na zprávu. Pokud jste někdy používali komentáře na Marigoldovi, asi vás potěší (že Lahvoni…) využití vašeho jména a emailu z cookies. Pokud je máte vypnuté, nic se nestane, jen své jméno a email musíte vyplnit ručně.


Jediné, co jsem nedořešil a nechápu, je znovunahrátí titulní stránky při odkliku linku poslat emailem. Bohužel nemám čas nad tím příliš bádat, asi to souvisí s CSS čemuž mnoho nerozumím. Kdybyste na to někdo přišel, klidně napište 🙂

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.