Presentace čínského ZTE

Po delší chvíli věnované domluveným obchodním schůzkám přepínám zase na novinky. Jsem na presentaci čínzského výrobce telco technologií ZTE.

Presentace by byla lepší, kdyby před ní pořád dokola nehrál takový klip, na šestý poslech fakt protivný.

Začátek apro asijské firmy klasický: na minutu přesně. Aby vedení ZTE nekoukalo na z třetiny prázdný sál, na pokyn zaujali svá místa zaměstnanci společnosti. Po čtvrt hodině dorazili další novináři, kteří počítali s tradičním zpožděním. Další pokyn, zaměstnanci ZTE se poslušně zdvihli a uvolnili novinářům místa.

ZTE dnes představuje tři nové telefony pro 3G sítě: F868, F858, údajně nejmenší 3G telefon F808 a datovou kartu MF320.

Divize mobilů Z sídlí v Šanghaji, vede ji paní Zhou Linlin a divize má 3500 zaměstnanců a mají 6% podílu na Čínském trhu mobilů (PHS i CDM).

F808 má TFT displej s 265k barvami, přehrávač MP3 a mpeg4, kameru 300k pixelů.

F868 má 1,3 megapixelů a dva LCD displeje, F858 má jen jeden displej a 300k pixelů kameru, je také levnější. Všechny telefony podporují WCDMA. Datová karta MF320 umí 384 Kbps WCDMA a GPRS Class 10 jakož i hlas a SMS, po EDGE ani stopy.

Osobně mi ty telefony připadají čínsky nestřídmé a zdobné, samozřejmě jde o véčka.

Otázka: Jak je to s TD-S-CDMA? Prý se ukázalo, že není tak výkonné… Odpověď: my vyvýjíme kompletní řešení a věříme, že to bude to nejlepší řešení. Zatím to není tak jistá technologie, ale věříme, že se v brzku pozice této technologie zpevní. Blabla…

Naši technologii představíme prostřednictvím dvou kamionů, které budou ode dneška jezdit evropou. Telefony již v Evropě prodáváme prostřednictvím Telefonica ve Španělsku.

Ceny jsou zatím tajemstvím, už v Cannes měly být oznámeny první kontrakty. Zatím nebyl podepsán žádný 3G kontrakt pro ZTE v Evropě. ZTE podepsalo smlouvu o OEM spolupráci s Alcatelem, který mu pomůže prodávat jeho výrobky z části pod svojí značkou.

CDMA450 – sice říkají, že znají a vědí, evidentně ale nemají nic a pouze prohlásili, že si všímají vzrůstajícího zájmu…

Dobrý joke: mobil na konci tiskovky vyhrál Steve Eriksson, ale s Ericssonem prý není příbuzný 🙂

« | »

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

5 komentářů

  • To zaplňování a uvolňování míst je pro asijské firmy už celkem příznačné… Člověka to až děsí. 😉 Holt jiný kraj…

  • .. jiny kraj kde neuznavaji zakladni lidska prava a zerou psy

  • Ty psy bych jim ještě odpustil… Jiným se nelíbí, že my jíme vepřové, dalším zase hovězí… Ta lidská práva jsou méně odpustitelná – ba spíše neodpustitelná. ALe tady to s právy taky nebylo vždy v pořádku a snad se to i v Číně v dohledné době zlepší.

  • stale mam v tom dost chaos:

    cina moze byt ta velka komunisticka, moze to by ale aj Tajwan ale moze to byt aj Hong-Kong.

    A dost casto sa stava v mediach o technike, ze sa to moc nerozlisuje 😉 tym menej, ked Tajwan si lepi MADE IN CHINA, Hong-Kong je uz v CLR a CLR je CLR 🙂

  • kurva co se sem sereta nejaky ZTE sracky madi in china no ja to nechapu ja bych si nikdy nekoupila takouvou sracku ja bych nikdy ani nekoupiala sony ericsson ja mam uz treti nokii a sem snima mnoho spokojena a vzkaz pro ¨nokii ste nejlepsi vyrobce mobilu jen tak dal