Překvapivé chvíle s vlastním serverem…

Včera jsem pozdě do noci psal článek a když jsem ráno vstal a podíval se na Marigolda, nějak jsem ho nepoznával. Ukázalo se, že Radek Hulán nervově nevydržel stav, kdy Marigold používá tři měsíce starou verzi redakčního systému a upgradoval ho. Vypadá to teď lépe a hlavně je tu WAP, po kterém jsem tak prahnul…

Má to ovšem své problémy a “radoviny”. Tou první byla samozřejmě administrace přepnutá do ruštiny, nicméně my gavarím charašó pa růsky (tolko něznájeme, kak instalírovať ruskyj kejboárd), takže s tím jsem si poradil. Další šok je, že když přecházíte někam z Marigolda, tak na vás vybafne okno, že nemáte používat MSIE – zruším to, jen co zjistím, kde se to dělá. A takové drobnosti, jako menu vpravo, dám také postupem času do pořádku 🙂 Jo, dalším problémem se jeví být kódování UTF-8, které místy (při posílání emailů příkladmo) zlobí…

Také jsem chtěl upozornit na jedu věc, které jste si pravděpodobně všimli: v poslední době semo tamo nějakým zajímavým článkem přispěli další lidé – jmenovitě Oook (modří vědí) články o budování sousedské sítě, případně Noname. Pod článkem je vždy napsáno, kdo je autorem (Tangero = já)…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

23 komentářů

 • a obcas sa okienko textarea pre komentare zmensi na postovu znamku. e-maily by mali byt kodovane v iso 8859-2 – na tom sa nic nemeni.

 • Vývojáři mají většinou představu, že uživatelé se nemohou bez absolutně poslední verze obejít.
  Uživatelé su zase myslí, že každá změna je vždycky změnou k horšímu….
  Pravda je tam někde venku a uprostřed [nejdůležitější je přidaná hodnota pro byznys :o) ].

 • Nevím, jak moc otravná je ta hláška o tom, že používáte MSIE, ale já se přikláním čistě z bezpečnostních důvodů k tomu, aby nás servery naváděly k používání bezpečnějších prohlížečů.

 • A to Ti nevadí, že někdo bez Tvého vědomí změní Tvůj web? Byť by to bylo k lepšímu? To mě překvapuje…

 • [4] nevadí, já jsem u radka zvyklý 🙂
  jen je potřeba pečlivě ohlídat, co se snaží sem propašovat a rázně se postavit nejrůznějším podivnůstkám jako je to okénko, že nemáte používat MSIE :)))

 • Radoviny 🙂 dobrý 🙂

 • Já jsem si nevšim, že "Sousedské sítě" nepíše Tangero. Takže jsem obdivolal, že Tangero není jen suchý teoretik, ale i zručný praktik. 😉

 • [7] já vám dám suchý teoretik 🙂

  večer hrábnu do svého archivu vlastních zážitků s výstavbou sítí a také je zvěčním 🙂

 • [8] A pak byste s Ookem mohli podniknout zápasy v bahně. 🙂

 • [9]
  ja nemuzu podnikat zapasy v bahne. Ja bych je mohl vysilat do Internetu 🙂 Urcite by to byltsi sukcess nez starzone.cz

 • Neslo by udelat i verzi webu, ktera by nebyla v UTF8? Spousta webu hostovanych na Apache ma napr. neco jako http://www.marigold.cz/iso/ ci http://www.marigold.cz/win/. Moc prosim…

 • [11] a čemu UTF-8 vadí??? UTF-8 umí každý browser mladší 5 let 😉

 • To je napinave. Mam to opravdu chapat, jako ze Ten Jehoz Jmeno se Nevyslovuje bez Marigoldovic vedomi proste zasahl do JEHO systemu?

  No, ani me to neprekvapuje.

 • [13] ano, zasáhl jsem to JEHO systému, ke kterému mám práva admina a heslo na FTP, systému který jsem stvořil, systému, který jsem zde Patrickovi rozběhnul, a zdarma jsem mu během 2 hodin podstatně zlepšil nový redakční systém (na kterém pracuji tak 1.000 hodin), doplnil WAP, back-end, a mraky dalších věcí. Proč? Baví mě to..

  Někteří lidé jsou kokoti a nesnášenlivci na věky věků… 🙂 Jiní lidé (ze 100% zahraniční, žádný malý nízký Čecháček) moji práci ocení a posílají děkovné emaily a drobné úplatky typu DVD či kniha (z Amazon Wishlist)..

 • [13] tady se musím Lorda rADomortha zastat 😉

  Hesla jsem mu dal už kdysi, když mne tak dlouho ponoukal, abych si přeinstalova něco, kvůli čehož staré verzi se dala na webu vypsat moje hesla do systému, až jsem mu promptně sdělil, že když je tak chytrý a tak tomu rozumí, ať si to dělá sám…

  Navíc to opravdu vypadá k lepšímu, alespon podle mne, jen je mi líto, že ten pravý sloupec už na konci nepřechází zase do článků, ale chápu, že to je technický problém, se kterým nic nenaděláme… (leda by se to v html napsalo jinak, než chceme).

  alespon mně se tedy inovovaná verze více líbí… a hlavně jsem prahl po wapu… 🙂

 • Ja mam taky par vyhrad:

  Blbe se mi to cte – ma to nejak rozhazeny kerning. Opravdu to musi byt zarovnane do bloku (myslim odstavce)?

  Komentare – Fakt tam musi byt, kdo je kym inspirovan a tak? Je to strasne neprehledne – a jednovety komentar se hleda dost dlouho…

  K obsahu – byl jsem rad, ze se tady objevovaly clanky pouze Marigolda. Ted, co sem zacina psat nekolik dalsich lidi, si RSS asi zrusim. Nemam na to proste cas…

 • [15] Lord rADomorth 🙂

 • Souhlas, písmena jsou srašně blízko u sebe, takže se to hodně špatně čte.

 • [18] písmo je normální Tahoma, a není nijak upravovaná, pokud to nějaký browser blbě zobrazuje, tak… doporučuji změnit browser.

 • [14] Může to být jak chce, děkovné dopisy neděkovné dopisy. Prostě mě to překvapuje. I kdyby NĚKDO můj server zlepšil o 1000%, pokud by to udělal bez mého vědomí, tak… pá pá.
  Ovšem jestli Marigold oprávnil někoho jako admina, pak je to jiná situace.

 • [12] Ja mam treba prohlizec Web Pro 3.5, nejnovejsi verzi, ktera je rozhodne mladsi nez 5 let, a ta UTF-8 neumi. On totiz Internet nejsou jen PCcka.

 • Ve WAP verzi neni bohuzel uveden autor "clanku", a protoze uz sem nepise jen Tangero, je to docela pruda. 🙁
  Dalsi problem, na ktery jsem narazil, je, ze se napriklad konkretne tato diskuze nezobrazi ve WAPu na SE Z600, napise to jen "Unable to show the seleted page". Je i Z600 moc stary mobil se zastaralym WAPem? (… no offense)

 • Nazdar vsem!!!
  Mám prosbu, zhanim ISO technicke písmo pro Word na PC pre rysovani tech. vykresu pro zaka/studenta – technicke skoly, skola ma pozadavek na praci z domu jen v technickem pismu! ….
  dekuji/dakujem za akoukolvek radu ci typ ohledem mujho problemu!
  Roman
  roman.t@zmail.sk