Přednášky o WiFi na Invexu

Už jsem psal o tom, že WideNet spunktoval na letošním Invexu WiFi pavilon. A teď bych se rád zmínil přednáškách v onom pavilonu Y probíhajících.


Přednášky, musím předeslat, jsou určeny především pro začínající zájemce o WiFi. Nečekejte hardcore pařbu na téma stanovení EIRP pod FreeBSD nebo Letujeme anténu z deklu od popelnice. Přednášky jsou zaměřené na to, aby se začínající uživatel seznámil s tím, co je to WiFi, k čemu by mu mohlo být, co umí a kolik stojí.


Celkem jde o šest přednáškových bloků, rozdělených do dopolední a odpolední směny.


1. Fenomén Wi-Fi (Co to je? kde se to vzalo?)
2. Začínáme s Wi-Fi (jaké jsou standardy, technologie, možnosti..)
3. Budoucnost Wi-Fi (výhledy technologií příštích let..)
4. Kde se připojit k Wi-Fi (co nabízí WideNet a ostatní hráči na trhu)
5. Jak zabezpečit Wi-Fi (zkušenosti zkušených hacekrů)
6. Chci nabízet Wi-Fi (jak se stát partnerem a provozovat vlastní HotSpot)


První tři přednášky jsem připravoval já, přednášet je ale naštěstí bude sličná dívčina (pozor, rozumí tomu!), další tři přednášky mají na starosti lidé z WideNetu, to už bych nestíhal. Informace o časech přednášek jsou zde.


Na WiFi pavilonu bude kromě toho také možnost připojit se skrze WiFi a to jak díky vlastní technice, tak si zde zapůjčit notebooky IBM s čipovou sadou Centrino. A aby toho nebylo málo, měly by tu vystavovat i pár firem zabývajících se  WiFi:
WideNet, Intel Czech, Globe Internet, TSGCom, wifishop.cz – VanCo.net a WiFiROAM – WIA spol. s r.o. Další společnosti distribuující WiFi techniku budou vystavovat v dalších pavilonech.