Praha dotaci z EU na bezdrátový internet nedostane, ale …

**Noname píše:** pro ty z vás, kteří nepoužívají RSS čtečku, nebo v ní nemají „RSS kanál Internetu Pro Všechny“:http://internetprovsechny.cz/rss.xml mám „novinku na webu Internet Pro Všechny – Praha nedostane dotaci z fondů EU na jejich projekt Bezdrátová Praha“:http://internetprovsechny.cz/blesk.php?cbl=258. Ale nejásejte předčasně, Praha chce totiž celý projekt zafinancovat sama((čti z našich daní)) i přes všechna existující zamítavá stanoviska, a co více, **zvažuje jeho rožšíření na celou Prahu**. Více informací viz zmíněná bleskovka.

Update: jenom drobnost, dostal jsem dotaz ohledně té mapy zmíněné v bleskovce, takže pro představu, takhle nějak chci, aby vypadala „mapa WiFi pokrytí v Praze“:http://wifi.wia.cz/index.php?view=hslist&regi=5 ovšem se všemi poskytovateli a místo bublinek tam budou tak kilometrová poloprůhledná kolečka.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

3 komentáře

  • Muj komentar neni primo k tematu ale dost souvisi, nevi nekdo zda bude probihat nejaka kontrolni akce na udelene dotace podpory broadbandu. Ja se par projektu ktere dotace dostali, obsahova sekce, prosel a to jak to vypada neodpovida tomu co melo byt profinancovano, docela zajimava vec.

  • právě teď by měla probíhat, bude se tomu věnovat, už jsem chtěl a i některé firmy kontaktoval, ale tenhle průser to odsunul

  • Vyborne, proc nemit konkurenci placenou z nasich dani :o(