Podzimní VoIP smršť v Zemích koruny České

Ještě jsme se nestihli řádně pomodlit za svatého Václava (současníky přezdívaného Ptáčníkův poskok) a už tu máme další záplavu novinek v české internetové telefonii. Předpokládám, že smršť souvisí s chystáním na Invex a s tím, že dneska VoIP představuje každý, povzbuzen úspěchem Skype, coby investici do budoucna.

Ponejprv MůjTelefon.cz – hezky navržená služba VoIP, bohužel s paušálem 50 Kč měsíčně za příchozí číslo (nemusíte si ho objednávat), což je už dneska přeci jen trochu out. Jinak má velmi příjemné ceny a hlasovou schránku. Volání ve vlastní síti zdarma (zatím žádný peering s jinými VoIP)a nabídku adaptérů a telefonů. Provozuje společnost Canistec.

Podruhé ha-vel se svojí službou ha-loo. Pokud si nejste jisti tím, jaká je kvalita služby na vaší lince, máte možnost si zdarma aktivovat testovací příchozí číslo na patnáct minut a nechat si volat nebo volat na Zelené linky zdarma. Vyzkoušet a testovat můžete zde – ovšem pozor, klikem na zelené sluchátko už si tu linku rezervujete, omylem jsem takhle zablokoval linku na čtvrt hodinu… Připomínám, že pokud byste si službu ha-loo potom chtěli objednat, uveďte jako kód dealera Marigold a dostanete slevu na volání, výsledky tohoto „dealerství“ budou publikovány někdy v říjnu. Kromě toho ha-vel potěšil zavedením kodeku G.729.

Třetí zprávou je EriVoIP, internetová telefonie v podání Českého bezdrátu. Služba bude dostupná od 1.10., ale už si můžete prohlídnout web a nabídku.

Ve fázi finiše také má být internetová telefonie u UPC, ta by měla být nabízena i samostatně, bez internetové přípojky. UPC už má i přidělená čísla.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

7 komentářů

 • Jen poznámka:
  chybka v titulku, správně je: země Koruny české.

 • To UPC bude pro kabelovkáře jistě zajímavé… Jsem zvědav.

  Netušíte, jestli se také někdo chystá k podpoře protokolu IAX? Na VoIP magazínu nedávno vyšel rozhovor s autorem Asterisku a ten protokol vypadá velmi zajímavě oproti komplexnosti SIPu. Z drátových přístrojů mě nejvíce oslovily ty od Interbellu, protože (a za příznivou cenu) zvládají všechny hlavní protokoly včetně IAXu. Ale protože se mi kabel domů nehodí, čekám na ten WiFi od Siemense.

  BTW: Vzhledem k titulku si neodpustím patřičný odkaz: http://www.korunaceska.org 🙂

 • MujTelefon ma podivny design webu – svetly sedy text je spatne citelny a hledat ceny za volani v ramci CR v dlouhem seznamu nekde za Kyprem. Navic mesicni pausal – to je opravdu out.

  Zatim jsem si registroval a vyzkousel ha-loo – dobry a planuji vox.802.cz (ale az navysim up-stream na 128 kbps – kodek g711 je sice zravy, ale kvalita je pak uspokojiva).

 • [2] IAX bude behem mesice na mujtelefon.cz

 • [2] taky jsem docela nedočkavý a tak jsem se UPC zeptal, jak to vypadá s VOiP v jejich síti a tady je jejich odpověď: …Touto cestou bychom Vás chtěli informovat, že spuštění této služby je v plánu na začátek roku 2006. …

 • podle současného ceníku "mujtelefon" je aktivace příchozích hovorů nepovinná a 50Kč jednorázově, nikoliv měsíčně.

 • Nevím, jak jste přišli na ten paušál, mám mujtelefon v práci (1 číslo) a doma (2 čísla) a o žádném paušálu nic nevím ani neplatím. Tahle částka je jednorázová, za každé číslo. 1 číslo = 50 Kč, 2 číslac = 100 Kč. Ale jen jednou.