Poděkování úspěšným řešitelům matematické hádanky


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Děkuji všem, kdož se zúčastnili jednoduché matematické hádanky o zprávu níže. Ukazuje se, že nejsem sám, kdo si na učivo matematiky základní školy vzpomíná již jen matně 🙂 V každém případě přes týden zanesu výsledek našeho společného úsilí do obrázku a finální matematické rovnice, která nám umožní spočítat, kam strčit anténu, abychom pokryli i ulici před domem… právě jsem totiž byl na Smíchově a ne každému provozovateli nodu dochází, že anténa na střeše a nastavené DHCP ještě neznamená, že node můžete prohlásit za streetnode, přístupný z ulice. Málokdo se totiž na ulici dostane s anténou do výšky deseti metrů…


PS: Úspěšní luštitelé psali především do komentářů, od Jířího Císaře jsem dokonce dostal nákres emailem!

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

1 komentář

  • Ahojte všichni potřebovala bych poradit s jedním příkladem: Jak se dá zapsat 100 čtyřma sedmičkama a nesmíte použít žádná jiná čísla a můžete použít k tomu všechny operace, i mocniny a odmocniny???? Prosím kdyby na to někdo přišel tak mi dejte vědět!!!můj email: terka.ram@centrum.cz!!!předem vám všem děkuji!!!