Poděkování

Noname píše: nejdříve jsem neměl čas a pak jsme na to ve spěchu zapomněl – předně děkuji velice nethostingu Nethost za skvělý, rychlý a bezproblémový přechod na jejich servery, který probíhal při změně CMS na Marigoldu. Nebyla to vůbec prkotina – na jednom serveru bylo zároveň provázáno 9 dalších webů a služeb a některé musely zůstat, všechny ostatní bylo nutné překódovat na utf-8, protože původní databáze byla blbě kódována, na začátku jsem potřeboval udělat dočasnou doménu, aby byl přechod co nejplynulejší atd.

Vše probíhalo naprosto perfektně, jejich support linka fungovala okamžitě, na e-maily i na zavolání, jmenovitě pan Vladimír Helešic (doufám že mám dobře háčky a čárky, píše bez diakritiky), omlouvám se, jestli jsem zapomněl na někoho dalšího. Navíc znal WordPress, věděl co a kde je třeba udělat, kde by mohly být problémy, no prostě lepší to být nemohlo. Jako perličku a příklad perfektního přístupu – shodou okolností (nebo možná něčím? záměrem) se den po přechodu někdo pokusil udělat DDOS na marigold – ani bych si toho nevšiml, kdyby mi nepřišla zpráva, co se stalo, že během pár chvil bylo 38 tisíc požadavků atd., a že zablokovali příslušné IP adresy – prostě ukázkové proaktivní jednání.

Dále děkuji Accimu za jeho dopočeštění WordPressu a myslím i nějaké rady, stejně tak ostatním, kteří mi poradili ať už ve fóru či jinde.

No a poslední aktuální poděkování – někteří si zde stěžovali na nějaké zvláštní zobrazování ve Firefoxu 2.0, neměl jsem čas to řešit, a Petr Halas mě nasměroval správným směrem, takže už pár dní by to mělo správně fungovat i tam – díky Petře.

No a samozřejmě děkuji Vám všem, za to, že jste ten přechod ve zdraví přežili a nebili jste nás virtuálními holemi, a Patrickovi, že se do téhle pěrestrojky pustil. Myslím, že nový systém se velmi osvědčil – pro zajímavost – nyní je zde 14021 normálních komentářů za 4 roky provozu necelých 21 tisíc spamů za pár týdnů, z toho ale ani jeden neprošel (když nepočítám debilní příspěvky typu „hovno“, které nejsou klasickým spamem a nějaký vtipálek si tu zde za ně vysloužil doživotní ban, takže se nezkoušejte opičit), zaregistroval jsem jen jeden příklad, kdy byl validní příspěvek neodeslán (asi měl adresu nějakého spammera a obsah byl nějaký zvláštní či nějaká jiná souhra náhod). A nemusíme přitom trávit hodiny času neustálým moderováním (cenzoringem) všech diskusí a nemusíme znemožňovat komentování u starších článků, tak jak se to dělá jinde.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

7 komentářů

 • Taky jsem si teď nechal přestěhovat své weby z původního serveru Xhostu na nový server Nethostu a rovněž musím vyzdvihnout velmi profesionální a ochotný přístup a to i při řešení problémů během pozdních večerních hodin. Prostě žádní garážoví hurá podnikatelé, které musíte několik dnů „lovit“ na ICQ 😉

 • Webhosting mi u Nethostu ale prijde docela drahej zejmena pri pohledu na to kolik MB ma web k dispozici =(

 • na jednu věc bych přeci jen upozornil, opravte mě, budu-li se mýlit: tak jako například na panáčkovi v reality show – i zde se vlivem cachování objevuje přezdívka předřečníka. Než jsem začal psát tento komentář, měl jsem v poli jméno předvyplněno „LokoN“..

 • Vím o tom, umím to i řešit, ale nevěděl jsem, jak velký je to problém, čekal jsem, kdy se s tím někdo ozve. A za celou dobu jseš první – takže otázka do pléna – je to pro vás problém? Jestli ano, dám řešení větší prioritu – to nejjednodušší je vymazat přidávání kontaktu – 5 minut, o trochu složitější je ukládání javascriptem do lokální cookie a to by mi trvalo tak odhadem 30 minut, jsem lama 😉

 • Souhlasim s tim, ze Nethost je az zjeveni na ceskem webhostingovem trhu, nepotkal jsem v CR profesionalnejsi IT firmu. Mam u nich servery uz 6 let a jsem stoprocentne spokojen, stejne tak jako kazdy, komu jsme je doporucil.

 • Ano, je to problem.

 • *kurzíva*nejdříve jsem neměl čas a pak jsme na to ve spěchu zapomněl – předně děkuji velice **nethostingu** Nethost za skvělý, rychlý a bezproblémový přechod na jejich servery, který probíhal při změně CMS na Marigoldu. *kurzíva*

  Díky za pochvalu, že by díky nám začat trh používat NETHOSTING místo WEBHOSTING 🙂

  Ad to že jsme drazí:
  – nemyslím si to
  – jako jedni z mála (né-li jediní) dáváme exaktní limity co si vlastně klient kupuje. Pak neexistujou výmluvy že to přetěžuje a přehazování jak horkého bramboru – každá varianta má přesně vyhrazený minimálně garantovaný a maximálně přidělený čas. Platí pseudo-gausova křivka tj  je 2-3 procenta těch kteří prostě odejdou jinam protože jim tam jejich projekty „trpí“ a omezují tak ostatní na sdíleném webhostingu a taky jsou takoví o kterých není léta ani vidu ani slechu.

  Jinak z pohledu provozovatele serveru kde běží marigold tak díky pár zásahům do kódu a pár optimalizačním nastavením a konzultaci s anonymními /Noname :-)/ – nealkoholiky ale programátory je na tom se zátěží MG2 stejně, ne-li lépe než předtím.