Placení přes Google Checkout je zde

Patrick Zandl · 29. červen 2006 Opravit 📃

Google dnes spustil svoji verzi elektronické peněženky. Jmenuje se Google Checkout a funguje jednoduše. Jako kupující si registrujete platební kartu a Google ji pro obchodníka zinkasuje, aniž byste museli svoje data o kartě dávat obchodníkovi. Data jsou uložena u Google, takže musíte věřit jen Google, ne každému obchodníkovi.

Obchodník má zase pro transakce velmi jednoduché API a pro Google platí určitou částku – zhruba 2%, pokud investuje do AdWords, něco je mu odpuštěno. Pro obchodníky je vstup zde.

Systém je zatím zřejmě určený jen pro občany USA. K registraci jako obchodník potřebujete federální Tax ID nebo Security number, takže asi nic pro náš. I když se registrujete jako kupující, je v podmínkách uvedeno, že musíte být občan USA. Přesto mi registrace české karty prošla i v momentě, kdy jsem přiznal, že bydlím v Česku – dokonce je na to roletové menu, kde vyberete, v jakém státě žijete.

Zaplatit se mi zatím nic nepodařilo, takže je otázka, zda účet alespoň pro kupující bude pro non-USA občany fungovat. Škoda, chtěl jsem si zaplatit 25 dolarů za Picasaweb… :)

PS: Kdypak budu moci přes Google Checkout platit na eBay? :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook