Placení přes Google Checkout je zde

Google dnes spustil svoji verzi elektronické peněženky. Jmenuje se Google Checkout a funguje jednoduše. Jako kupující si registrujete platební kartu a Google ji pro obchodníka zinkasuje, aniž byste museli svoje data o kartě dávat obchodníkovi. Data jsou uložena u Google, takže musíte věřit jen Google, ne každému obchodníkovi.

Obchodník má zase pro transakce velmi jednoduché API a pro Google platí určitou částku – zhruba 2%, pokud investuje do AdWords, něco je mu odpuštěno. Pro obchodníky je vstup zde.

Systém je zatím zřejmě určený jen pro občany USA. K registraci jako obchodník potřebujete federální Tax ID nebo Security number, takže asi nic pro náš. I když se registrujete jako kupující, je v podmínkách uvedeno, že musíte být občan USA. Přesto mi registrace české karty prošla i v momentě, kdy jsem přiznal, že bydlím v Česku – dokonce je na to roletové menu, kde vyberete, v jakém státě žijete.

Zaplatit se mi zatím nic nepodařilo, takže je otázka, zda účet alespoň pro kupující bude pro non-USA občany fungovat. Škoda, chtěl jsem si zaplatit 25 dolarů za Picasaweb… 🙂

PS: Kdypak budu moci přes Google Checkout platit na eBay? 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

8 komentářů

 • nj platebnich systemu je fura, ale u nas zadnej poradne nefunguje. PayPal nejde nabit prevodem z uctu. MoneyBrooker je malo rozsireny. Elektronicke platebni karty jsou blokovane pro platby na inetu. Embosovane karty jsou pekelne drahe a na netu pomerne nebezpecne. Tak uvidime jak se vyvrbi Google.

 • [1] no.. mám platební kartu vystavenou pouze pro platby na internetu – tzv. virtuální kartu a není nijak drahá – prakticky jako jakákoli jiná Visa. A platil jsem s ní několikrát v USA, jednou v anglii a mnohokrát v ČR (vše přes web samozřejmně) a nikdy žádný problém

 • [2] virtualni karta za 150 rocne je dobra. Bohuzel ji vydavaji jen 3 banky eBanka, KB a GECB.

  Konecne se mne podarilo najit optimalni reseni, hlavne ucet u ZB za 100 mesicne a vedlejsi ucet na placeni po internetu, studensky na bratra u KB za 20 mesice. (bohuzel seznam banku zrusili).

 • na ebay pouzivam paypal… ale to asi vetsina lidi 🙂

 • Blíže než Paypalu bych Checkout přirovnal k původní myšlence MS Passportu, který cca 2003 za podobný záměr (uchovávat platební informace uživatele) všichni sepsuli.

  Holt jiná doba a jiná firma. Hlavně že to funguje/bude.

 • priznani mista bydliste v cesku mi nefuguje,
  ve formulari chteli kod usa statu a prislusny platny zip 🙁

 • Me to zacina byt uz trochu neprijemne s tim googlem, postupne spousti mnozstvi sluzeb na ktere bude cim dal vice lidi pristupovat a bude sva osobni data davat do jedne ci nekolika googlovskych databazi, samozrejme je pekne mit vsechny informace na jednom miste a pristupovat k nim pres jeden ucet z jakehokoli mista z vesmiru, ale muze to sklouznout k VELKEMU BRATRU… POZOR POZOR POZOR, a nemyslim takoveho, ktereho jsme videli v televizi, takoveho, ktery si bude s bleskovou rychlosti spojovat souvislosti a diky tomu ovlivnovat zivot vsech co na nem budou zavisli

  Sorry dostal jsem se tam kam jsem se nechtel dostat

  Jinak zdarec

 • [7] No věčí pozor než na velkýho bratra bych si dával na JEŠTÍRKY!!! Ty tě totiž můžou ovládnout silou pekel a pak nedáš své peníze panu IA Bendovy, ale Googlovy!