Pixi updatoval zjištění o rušení ISM pásma na Kladně

Patrick Zandl · 11. září 2003

Včerejší Pixyho příspěvek týkající se rušení ISM pásma na Kladně neušel pozornosti lidí, o kterých se původně Pixy domníval, že to mají na triku. A tak to probrali a snad si to i trochu vyjasnili. Pixy k tomu píše:

Děkuji zástupcům kladenského KLFreeNetu za dodatečné osvětlení situace. Jak jsem se dozvěděl, nejedná se v žádném případě o jejich antény a rušení z jejich strany, neboť se snaží jednat co možná důsledně v mezích zákona. Pro mě to nebylo moc přehledné, ale teď už v tom snad mám trochu jasněji:

Na Kladně existovala veřejná komunitní síť, která se prezentovala na stránkách klfree.net a jejíž členové komunikovali v rámci diskusního fóra CZFreeNet. I v rámci těchto diskusí někteří jedinci debatovali o umísťování "černých" antén, o vyhýbání se kontrolám a postihům atd. Na tyto jejich stránky jsem se koukal jen příležitostně a byl to pro mně prostě "KLFreeNet". Jenže z této otevřené komunity nedávno vzniklo nově ustavené občanské sdružení KLFreeNet — a současně se od ní taky oddělilo i několik samostatných skupin a jednotlivců, kteří dál jedou na vlastním písečku. A máslo na hlavě mají patrně oni. Občanské sdružení KLFreeNet, kterému se tímto omlouvám, prohlašuje, že se zmiňovaným rušením signálu a obcházením zákonů nemá nic společného.

Toliko Pixyho komentář. Já k tomu jen dodávám, že je dobře, když chyba není na straně stavitelů komunitní sítě a od garážových rádobypodnikatelů se to bohužel dá čekat. Znovu je ale jasně vidět, jak těžké je někdy rozlišovat obě skupiny - skupinu lidí, kteří staví síť ze zájmu a pro radost svoji a svého okolí a skupinu lidí, kteří doufají, že se vlakem komunitních sítí svezou k relativně jednoduchému výdělku.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook