Petice za odvolání Stanislava Grosse

Patrick Zandl · 6. únor 2005

Filip Rožánek s Martinem Malým (Artur Dent) sestavili petici za odvolání premiéra Stanislava Grosse. Podepsal jsem ji. Jak by ne - člověk, který si nemůže vzpomenout, kde sebral peníze na drahý byt a následně na to má tři fantaskní verze, ve mně nebudí důvěru. Nebudil ji sice ani před tím, ale poslední dva týdny tomu dává korunu.

Tři důvody z petice (našlo by se jich víc, na pár stran - ale petice musí být stručná):

  1. Stanislav Gross dosud uspokojivě nedoložil původ peněz, z nichž financoval koupi svého soukromého bytu a neprokázal, jak a komu je za jejich poskytnutí vázán; stejně tak Šárka Grossová jako manželka veřejného činitele dosud uspokojivě nedoložila příjmy ze svého podnikání;

  2. Stanislav Gross podle informací z médií vytvořil a utajeně nechal fungovat nejméně dva policejní týmy („Mlýn“ a „Zubr“) podléhající pouze jemu, a to aniž by je mohly kontrolovat jiné instituce než pouze on sám;

  3. Stanislav Gross do vysoké funkce na Úřadu vlády České republiky jmenoval příslušníka Pohotovostního pluku SNB Pavla Přibyla, a tím v našich očích snížil důvěryhodnost Úřadu vlády.

Z výše uvedených důvodů považujeme Stanislava Grosse za nedůvěryhodnou osobu, nezpůsobilou vykonávat funkci předsedy vlády České republiky a reprezentovat navenek Českou republiku coby její zástupce, a žádáme proto jeho odvolání.

Pokud ještě stále nejste rozhodnuti podepsat, snad vás naladí článek z MF DNES: Respekt: Grossová koupila dům za 5,9 milionu. Takhle se chová člověk prosazující majetková přiznání?

Takže podepíšete (by aTeo)?
2.161.jpg

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook