Pedro Pick znovu u telekomáckého lizu

Patrick Zandl · 30. červen 2003

Máme tu další malý skandálek a v jeho středu je opět Pedro Pick. Český Telecom si ho totiž vybral bez výběrového řízení za poradce při nákupu Eurotelu a vyplatí mu za to 1 až 2 miliony dolarů. To, že by mělo proběhnout výběrové řízení, představenstvo Telecomu nevzrušuje.

Pedro Pick není neznámý, naposledy si před médii vysloužil ostruhy v roce 1999 při vyšetřování aféry spojené s uplácením při privatizaci Českého Telecomu. On měl být člověkem, který pomohl s organizací téměř třísetmilionového úplatku při privatizaci ČTc. Jenže se nic neprokázalo a vyšetřování vyznělo do ztracena. Jeden z lidí zapojených do vyšetřování mi dokonce později řekl, že mu bylo výslovně řečeno, aby se nezabýval takovým starým případem a pustil se do nových, aktuálních. Inu, podezření, že ty úplatky skončily v bezedných pokladnách určitých politických stran, se bude už těžko smývat. Zdroj: Mobil.cz, Korupční aféra TelSource: jméno zprostředkovatele úplatku je venku.

Zdalipak celé šarádě velel baby Gross a káplo z toho něco pořádného pro ČSSD? Nebo je v tom jen Vladimír Mlynář, jak říká Euro? Neříkejte mi, že taková trafika se bez výběrového řízení dává zadarmo... Zdroj: Mobil.cz.

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook