Pedro Pick znovu u telekomáckého lizu


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Máme tu další malý skandálek a v jeho středu je opět Pedro Pick. Český Telecom si ho totiž vybral bez výběrového řízení za poradce při nákupu Eurotelu a vyplatí mu za to 1 až 2 miliony dolarů. To, že by mělo proběhnout výběrové řízení, představenstvo Telecomu nevzrušuje.


Pedro Pick není neznámý, naposledy si před médii vysloužil ostruhy v roce 1999 při vyšetřování aféry spojené s uplácením při privatizaci Českého Telecomu. On měl být člověkem, který pomohl s organizací téměř třísetmilionového úplatku při privatizaci ČTc. Jenže se nic neprokázalo a vyšetřování vyznělo do ztracena. Jeden z lidí zapojených do vyšetřování mi dokonce později řekl, že mu bylo výslovně řečeno, aby se nezabýval takovým starým případem a pustil se do nových, aktuálních. Inu, podezření, že ty úplatky skončily v bezedných pokladnách určitých politických stran, se bude už těžko smývat. Zdroj: Mobil.cz, Korupční aféra TelSource: jméno zprostředkovatele úplatku je venku.


Zdalipak celé šarádě velel baby Gross a káplo z toho něco pořádného pro ČSSD? Nebo je v tom jen Vladimír Mlynář, jak říká Euro? Neříkejte mi, že taková trafika se bez výběrového řízení dává zadarmo… Zdroj: Mobil.cz.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.