PaySec – mikro/platby ČSOB na internetu

Oříšek obživl a hned sólokaprem. Po dvou letech bez článku vyšťáral a publikoval informace o novém českém internetovém platebním systému, který připravuje ČSOB. Bude se jmenovat PaySec a určen je pro klienty všech bank. Takže jsem zvědav, jak to dopadne ve skutečnosti, až odstartuje, zatím detaily na Oříšku.

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

8 komentářů

 • Oříšek nevyšťoural sólokapra, pouze ven pustil informace, které měly být důvěrné pro uzavřené testování.

 • myslím že letošek bude na poli mikroplateb ještě zajímavý – http://www.czechidea.com/?p=57

 • Po přečtení popisu funkčnosti se nemohu ubránit dojmu, že celý projekt nespustila ČSOB s cílem usnadnit online platby a konkurovat u nás populární dobírce (nesouvisel s tím onen průzkum před cca týdnem či dvěma?), což i Oříšky uvádějí. Obchodní model bude tedy postaven na Long Tail poplatcích a úrocích ze zůstatků – viz bariéra 2 denního zpoždění dobíjení.
  Osobně si myslím, že je to odsouzené k zániku, ale je fajn, že se v poslední době s těmito iniciativami (e-jízdenky, SMS jízdenky, apod.) roztrhl pytel. Konkurence je nezbytná a také to větří masový příchod mobilního internetu.

 • Mikroplatby už nejsou jen o přesunu peněz, ale hlavně o vymahatelnosti práva. Chargeback musí jít na jedno kliknutí a hlavně musí být nějaké oddělení, které se tím bude zabývat.
  Proč je například na Aukru tolik opakovaných podvodníků a na eBay je relativně bezpečno? Protože kdykoliv se vám něco stane, řeknou vám ať jde na policii. Na eBay jednoduše reklamujete platbu a pokud prodejce nemá důkazy, peníze se vám vrací.

 • „eBay jednoduše reklamujete platbu a pokud prodejce nemá důkazy, peníze se vám vrací.“

  To vam to jako eBay zacvaka ze sveho?

 • To ZS.
  Nikdy jsem to nezkousel, ale eBay vlastni paypal a u CC jde pouzit funkce chargeback. Takze eBay skodna nebude

 • ad annonym: mno hele nevim jestli je to unik, kdyz uz se o tom pise i z cobky … nebo to teda aspon tvrdi 🙂
  http://zenzico.blogspot.com/2008/04/pejskova-betabouda-otevena.html

 • Oříšek s tím sice přišel první, ale teď už informací všede hodně. Osobně si myslím, že by to mohlo mít úspěch. Na českém internetu něco podobného dlouho chybí. Usnadní to placení na internetových shopech a navíc se stane využití internetových obchodlů ještě populárnější než nyní, což zlepší i úroveň služeb. Paysecovi tedy fandím!