Patentové šílenství s přesměrovací stránkou na hotspotu pokračuje


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na světě je další mamelucká firma s patentem na přesměrování neautorizovaného připojení na hotspot na nějakou vstupní stránku. Firma se jmenuje Acacia Technologies a je vlastníkem patentu číslo 6,226,677, který koupila od společnosti LodgeNet.

Firma Acacia se zabývá nákupem zajímavých patentů a vymáháním poplatků z nich. Nejde o žádnou laboratoř nebo vývojáře, kteří něco užitečného vymyslí, ale o právní společnost, která koupí patent udělený na nějakou šíře používanou technologii a pak se snaží vymáhat nějaké peníze. Osobně tenhle způsob podnikání nazývám patentterorismem, protože s výzkumem to nemá nic společného.

Firma rozesílá provozovatelům hotspotů dopis, v němž požaduje 1000 dolarů za každých 3500 přesměrování na vstupní stránku. Zatím tedy zřejmě jen provozovatelům v USA.

Podobný patent má Nomadix (psal jsem zde), který chvíli upozorňoval na to, že si jej chce strážit, ale nadšení jej záhy z velké části opustilo. Nicméně patent Acacie je o 11 měsíců starší, i když to vypadá, že je udělený prakticky na to samé.

Tento patentterorista už ukázal, jak bude postupovat. V prohlášení pro tisk Acacia uvedla, že kdo jí nebude platit poplatky, s tím se potká u soudu a že má v bance 30 milionů dolarů připravených na takováto soudní stání.

O události podrobně referují WiFiNetNews a zmiňují příklad sítě NewburyOpen.Net, která tuto technologii ani nepoužívá a dopis také dostala.

Inu, s patenty je to veselé…

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

5 komentářů

  • Sráči jedni! Pošlete mě už někdo o těch 1000 let zpět, prosím vás…

  • BTW Acacia Technologies si narokuje patent na mnoho veci uz jen proto, ze je to jeji zakladni podnikatelska cinnost. Kupuje levne patenty a pak vymaha sva prava… Mimo jine si narokuje patent i na prenos audia/videa v digitalni forme (kabelove televize, satelity, video na internetu)… Cela rada velkych firem (treba Bloomberg, atd.) uz s ni uzavrela dohodu. Viz news.google.com a ACACIA.

  • Jeste stesti, ze nekoho nenapadlo patentovat si dvere a vybirat za kazde stisknuti kliky…

  • [1] Śogunát Tokugawa je starý tak 150 let. Tak co bys tam před těmi 1000 lety dělal? 😉

  • [4] Jásu Tokugawa zemřel, jestli mne paměť neklame, něco před rokem 1620, takže spíš 400 let. A už to byla stejně poslední veselá doba v Japonsku, takže tu rezervičku lze chápat 😉