Overload

Omlouvám se, nepíšu nic. Turboúvod do UMTS se zasekl na těžkém pracovním přetížení. Dorazil jsem do práce a kupodivu se tu za mne po dobu mé nemoci nic samo neudělalo. Smlouvy se nezkontrolovaly, faktury se nezapsaly, lidi se sami nebuzerovali. Ach, jak zrádné je to zvratné SE. Nic SE samo neudělá. Udělám to buďto já, nebo konkurence. V danném případě bych raději, kdyby to vyšlo na mne. A tak jsem v turborežimu já i bez pokračování článků o UMTS… 🙂

PS: Momentální personal shopping target. Než uvolním prostředky, bude ještě levnější 🙂

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

11 komentářů

 • Dovolil bych si nesouhlasit, je vseobecne znamo, ze technicke prostredky, predevsim vypocetni technika, se casto samy pokazi.

  Aspon to radi tvrdi uzivatele?

  "Co jste tomu udelal?"

  "Ja nic, samo se to"

 • SW taky. Ted najedou somo to zazalo delat.

  PS: Ten shopping target vypada dobre.

 • btw, a to chceš jako monitor, nebo jako náhradu TV?

  Za stejnou cenu máš super-kvalitní Sony Wega TV, ale o 50% větší úhlopříčku, a rozhodně lepší kvalitu pro sledování DVD 😉

  LCD na TV moc není, to snad plazma, ale ta je zase cenově zcela jinde..

 • Ahoj Patricku,

  resil jsem problem se zavesenim klasicke crt tv v loznici a nakonec jsem ho vyresil takhle http://www.fujitsu-siemens.cz/produkty/monitory/tv/v30-1.jsp… . Ale vzhledem k tomu, ze mam v obyvaku klasickou crt wegu od Sony, tak jsem pochopil, ze pokud chci tv v placce, tak si za a) nasetrim na brutalne drahou plazmu napr. http://www.sony.cz/ShowProduct.do?site=odw_cs_CZ&category=TVP+Flat+Panel+TV&product=KE-61MRX1… (koupil si ji znamej, je to moooc fajn :o) – obzvlaste pokud se nekoukas na klasickou tv, ale jen na sat a dvd) nebo za b) se na to vybodnu a koupim si nejakou super crt, napr. jakl Ti doporucil Radek. Nebud za kafku :o)
  PS: diky za tip na stehovani, stehovani dopadlo uspesne :o).

 • sorry za chaos v zavorkach :o) Bydlet 50 metru od Lechovickeho sklipku cloveku smysly zrovna nepodpori :o)

 • jo a jeste drobnost. Pokud by Vas nekoho napadlo si tu Myricu za ty nehorazny prachy od FSC koupit, tak to radeji zkuste primo od vyrobce tady http://www.amtran.com.tw/index.jsp… . At zijou prodejci se 100 % prirazkou za nalepeni svyho loga (OEM se tomu rika :o) ). A to jsem si zacal vybavovat Siemensem kuchyn, grrrrrrr….

 • [3] já chci nějaké LCD jako náhradu pro TV. Proč LCD – plazma postupně ztrácí jas a CRT je moc tlusté – chci mít v pokoji co nejvíce místa a to TV s úhlopříčkou cca 70 cm s CRT moc nerespektuje.

  [5] co je za problém s LCD? jaké jsou s tím zkušenosti? v čem je CRT lepší? Fakt jsem to ještě nestudoval, je to sice shopping target, ale zatím poměrně vzdálený 🙂 jsem rád, že stěhování pomohlo 🙂

 • [8] LCD je oproti CRT především pomalé, a pak.. není "analogové". To je důvod, proč na špičkovém Michell Gyrodeck gramofonu s Benz Micro M0.9 přenoskou, Brassany předzesilovačem a 2x Pass Aleph 3 koncáky hraje LP deska mnohem lépe než CD.. Kdesi podvědomě tam totiž není slyšet ten elektronický / převodníkový šum…. CRT je prostě pro oči přirozenější, stejně tak jako je super-kvalitní reprodukce lepší než CD 😉

  Nemluvě o tom, že CRT je rychlejší..

  PS: pokud mám obývák 75m, tak 1m2 na televizi neřeším, ne?

 • [9] no myslím že to srovnání s gramofonem je blbost. Tam jde o konflikt spojité signály / digitální, zatímco i v CRT je analogový systém převeden na čtverečky a řádky (navíc interpolovaně), takže je to trochu jako srovnávat VGA a XVGA.
  Samozřejmě že LCD jsou přísně pravoúhlé a naprosto přesné v zobrazení, žádné rozpliznuté body, takže se to může někdy jevit kostrbatě, ale to je spíše chyba omezení televizního signálu. Větší problém je ale v tom, že netelevizní LCD neumí vlastnosti drahých televizí (inteligentní zdvojnásobení řádků, ořezávání obrazu, …). Vesměs také měly pomalé zobrazování/zhasínání bodů, takže to mělo duchy (tady u toho LCD píšou 12 ms, takže jestli moc nekecaj, tak by to problém být neměl).
  V každém případě ale při sledování ze tří metrů je to jedno.
  IMHO nejlepší řešení pro domácí kino je koupit si projektor – bude tě stát polovinu, a úhlopříčku si uděláš jakou potřebuješ. Je to optimální zejména pro ty, co nechtějí na televizi čumět furt, ale jen když se hraje fotbal a nebo na nějaké DVD. To jsou pak zážitky jak v kině či u fotbalového klání v hospodě.

 • [9] CRT je pro oči přirozenější – tak proč sis koupil 19" LCD ke kompu? 😀

  [8] Ty nevim jestli i LCD časem neztrácí jas – třeba já mám asi 3-3.5 roku starej notebook FujitsuSiemens (celer450,64RAM,14"LCD) a tam musím jet na nejvyšším jasu protože na nejnižším nic nepřečtu jak je to tmavý. A zase když si na svým dellovi (15" LCD) zapnu největší podsvětlení tak to září jako 4kW halogen.