Oskarovy víkendové hovory zdarma: pozor, lezou do zálohy

Patrick Zandl · 7. březen 2003

Pokud jste si koupil v poslední době některý z Oskarových tarifů, jistě vás potěšila možnost víkendových hovorů zdarma po síti Oskar. Milé překvapení můžete používat několik měsíců podle toho, jaký tarif jste si koupili, v případě tarifu nejvyššího až rok.

Co vás ale brzy nemile překvapí, je skutečnost, že tyto volné hovory zdarma se vám přeci jen započtou do zálohy. Pokud totiž voláte o víkendu v síti Oskar, Český Mobil vám tyto hovory účtuje a zahrnuje je do výše zálohy dle vašeho tarifu. Na konci účtovacího období vám je na faktuře vypíše jako slevu, takže z hlediska faktury je všechno v pořádku.

Horší je, že tyto hovory zdarma se průběžně zahrnují do volacího limitu, tedy do částky, po jejímž provolání už v Oskarovi nemůžete SIM kartu používat a musíte limit navýšit. To je ale mrzuté, protože uživatelé o tom běžně nevědí a pokud mají trochu průběžný přehled o svém účtě, asi se podiví, že jim najednou přijde SMS, že mají provolaných 75 procent ... a ještě více se podiví, až tuto SMS budou ingorovat, že provolají 100 procent a jsou jim služby Oskara zablokovány. No, asi to není novinka, ale vědět byste to měli...

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook