Oskarovy datové tarify – změna je potřeba

Patrick Zandl · 14. listopad 2003

MobilMania publikovala včera krátký článeček ("bleskovku") o tom, že se Oskar chystá změnit datové tarify. Krátkou větičku o tom prohlásil někdo z Oskara v Euru, bohužel nejsou známy žádné oficiální detaily. A tak malé zamyšlení.

Vtipné jsou reakce lidí pod tou bleskovkou - lidi by chtěli mít jedno giga dat za nějakou "rozumnou cenu" - rozumná cena, aby to nebyl vánoční dárek zákazníkům, by byla někde kolem deseti tisíc, to by se pak Oskarovi rentovalo, ale kdopak do toho půjde. Zde je Oskarův GPRS ceník.

Oskar do datového paušálu jen tak nepůjde, netěšme se. Jeho síť je dimenzovaná na hlasové hovory, její kvalita pro GPRS je nižší než u T-Mobile neřkuli Eurotelu, ačkoliv to na první pohled není tak vidět. Na velkou zátěž to není. Čili Oskar bude muset přistoupit zřejmě k jediné změně a to ke změně struktury tarifu. GPRS Basic dneska totiž nabízí data sice bez měsíčního paušálu, zato za cenu skoro dvacetkrát vyšší, než GPRS Standard a dokonce i než Oskarta. Je pravda, že Standard vyžaduje paušál, ale zákaznící si stěžují a Oskar nemůže nevidět, že T-Mobile přesně z toho důvodu u základního GPRS nasadil rozumnou cenu za data, ačkoliv před tím propagoval přesně ten model, co Oskar - vysoká cena v základním tarifu, dvacetkrát nižší cena v tarifu rozšířeném, kde je paušální poplatek.

Uživatelům to bránilo GPRS využívat. Málokdo se chce vázat na paušální poplatky a za ty drahé peníze základního tarifu nemělo smysl nic dělat - za přečtení jediného emailu byste zaplatili kolem dvoukoruny, stažení titulní stránky Marigolda by přišlo zhruba na 10 Kč, iDNES by stál dvojnásobek. To nejsou ceny, na které uživatelé slyší.

Takže můj tip pro Oskara: v tarifu Basic nasadit stejné ceny, jako má GPRS Standard, ale bez měsíčního poplatku. A u Standardu dát minimálně 5 MB dat v rámci toho paušálu (jako má T-Mobile), lépe pak 10 MB, ať trumfujete. Samozřejmě jestli dáte data bez limitu za pětikilo, jste kabrňáci a čtenáři marigolda se vám jistě složí na flašku bohemky ;)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook