Oskar MMS za měsíc. Palm je PalmOne, T-Mobile UK spustí 3G prý brzy

Podle některých informací z Oskara je start služby MMS stanoven na 15. září. MobilMania spekuluje nad tím, zda cena bude pětikačka, což se zdá být docela pravděpodobná cena za MMS zasílané z mobilu na mobil. MobilMania do článku přidala popis infokanálů, které si budete moci přes MMS objednat – nic extra proti T-Mobile a Eurotelu tam není.


Firma Palm, výrobce PalmOS a PDA s tímto operačním systémem, se odhodlala k nezvyklému kroku – přejmenovala svoji hardware divizi, nedávno sloučenou s Handspringem, na PalmOne. Softwarová divize se dále bude jmenovat PalmSource. Oddělení těchto divizí do samostatných firem má údajně následovat – Palm tak oddělí licencování operačního systému konkurentům od výroby vlastních PDA. To mi připomíná, jak se Borland halasně přejmenoval na něco jako Imprise a pak zase méně halasně spět na Borland, když jim došlo, že nové jméno fakt nikdo nezná.


Nové zvěsti ohledně 3G sítí ve Velké Británii má na svědomí T-Mobile UK. Ten totiž údajně spustí svoji 3G síť v Británii ještě na letošní vánoce. V Německu bude startovat zřejmě již na podzim letošního roku. Operátora 3 patřícího firmě Hutchison to asi moc nepotěší. Další britský operátor Virgin, který je na trhu teprve tři roky, se dostal ke třem milionům zákazníkům.

Chcete nové články emailem?

Přihlašte se zde a nově vydané články vám hned dorazí na email:
Jak se vám líbil článek?
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (zatím nehodnoceno)
Loading...