Oskar dostal 3G licenci, start v lednu 2008


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Oskar Mobil a.s. souhlasil se zaplacením částky 2 miliard korun za poskytnutí licence v souladu s návrhem vlády České republiky, splatné ve splátkách během pěti let. Licence byla udělena na 20 let provozu a její podmínkou je spuštění sítě v Praze nejpozději do 1. ledna 2008.

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.

8 komentářů

 • neni blbost, aby stat prodaval licence operatorum, kdyz to pak jako lide zaplatime v cenach? Neni to vlastne dalsi skryta dan?

 • dva pristupy:
  – prakticky – aukce je lepsi – jak jinak vybrat toho, kdo dostane licenci? soutez krasy? radeji ne.

  – teoreticky – stat prodava medium. opticky linky si take musis zaplatit. tady si kupujes vzduch 🙂

 • myslim ze to Oskar vyresil temer genialne, vsechna cest….
  Btw k vyse uvedenym prispevkum – asi neexistuje jednoznacne reseni. Aukce je relativne fer, ale ano, je to dvoji zdaneni. Soutez krasy – by byla ok, kdyby na svete nebyla korupce ruzneho charakteru (a zejmena v Cechach). Koneckoncu, udeleni licence Oskarovi (ktery to bezpochyby dela dobre, nic proti nemu) bylo take mimoradne pochybne, pametnici jiste vedi… 🙂

 • [3] no, Oskar ma totiz, mam pocit, strategii "nic zbytecne neuspechat, hlavne s rozvahou" tak nejak temer ve vsem. 🙂

  Ostatne jak to dneska krasne vystihli zastupci mob. operatoru na Wireless Wednesday pri diskusi o M-Platbach. (u vsech jen vypichnu z cele prezentace jednu myslenku)
  Markéta Wernerová z Eurotelu: Tyhle a tyhle m-platebni systemy a sluzby jsme provozovali, ale zrusili jsme to, predbehly dobu. A ted delame tohle.
  Filip Ulík z T-Mobile: Tyhle sluzby jsme delali, ale dvoji zdaneni a sazba 19% DPH atd., tak jsme to zrusili. A delame tohle.
  Petr Boček z Oskara: Narozdil od kolegu vam neukazu zadnou sluzbu, kterou bysme uz zrusili. Vsechno co jsme zacali nabizet poskytujeme stale. 🙂 My jsme proste ten treti, my toho umime vyuzit a vyvarujeme se tak zbytecnych chyb. 🙂 A tak nabizime tohle …

  Ja myslim ze to docela mluvi za vse. Proste stretegie, ktera ma sve pro a proti. Sice vetsinou neni ten nej nej inovativni, ale zase je to levnejsi.

 • [3] no byla to spise z nouze cnost, protoze tehdy na to skutecne nemeli penize, velkou vyhodu vidim v povinnem datu implementace – po 1.1.2008 se da realne ocekavat povoleni systemu z cele rodiny IMT2000 (tj. nejen dnes jiz zastarale WCDMA)

 • [4] Hmmm strategii, když nejsou prachy tak nic jiného nezbývá….jinak to udělení kapku podvod.Vsadím se že ET proti způsobu udělení bude protestovat.

 • [6] Proc podvod? A nezacinej zase s obehranym, ze je nespravedlive, ze to je dnes za jinou cenu, nez pred nejakymi tremi lety.

 • [7] cena to radši nekomentuju, to je taky komedie.Pravidla mají být pro všechny podnikatele stejné.Jde o to že to Oskar dostal bez vyběrového řízení…………to je bez diskuse.