OnAir – broadcasting TV programu z WiFi hotspotu

Včera jsem narazil na zajímavý produkt od společnosti OnAir Entertainment. Jde o broadcasting TV programu z WiFi hotspotu. Do svého notebooku či PDA si nainstalujete klient pro příjem videa a z hotspotu, který tuto technologii podporuje, můžete přijímat TV vysílání.

OnAir

Vypadá to moc hezky jako geekovina, jenže zamysleme se nad tímto řešením z pohledu businessu. Komu to co vydělá? Uživatel to bude používat, pokud to bude zadarmo a pokud bude v dosahu hotspotu, tedy umím si představit třeba letiště. Jenže to taky znamená drahou úpravu zúčtovacího software pro hotspot, protože platit tři eura za čtvrt hodiny, minimální letištní taxu za WiFi, to není moc na to, abyste při tom sledovali TV přes WiFi. To byste si při větším zpoždění na letišti mohli rovnou koupit přenosnou LCD-TV. Takže asi platit jinak, pokud ne vůbec? A pokud zadarmo, co to přinese provozovateli hotspotu?

Ano, je to moc hezké řešení, jenže co s ním. Letiště, které ho nabídne, si s ním může tak maximálně dělat slušné PR, jak je moderní. Ale stojí to za to? Nebo jsem něco přehlédl?

Jo, něco jiného by bylo, kdyby to byl software zdarma, open-source. Pak by to byla hezká geekovina… Omlouvám se za pesimismus po ránu…

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

7 komentářů

 • A neni to tak trosku vareni z vody? Dyt ty hotspoty sou pripojeny k Internetu a na Internetu, jak znamo, vysila spousta stanic. Tak proc nakou proprietarni technologii?

 • [1] no jak říkám, to business plánu moc nerozumím, ale třeba jsem něco přehlédl 🙂

 • Na letisti je spousta obchodu, treba by si rady udelaly reklamu. 😉

 • Cely je to divny a jeste k tomu pristupuje to, ze by se pro takovej "byznys" musely doresit autorskopravni otazky a pochybuju, ze by to za to stalo…

 • 1. peníze z reklamy
  2. s dostatečnou kapacitou to není problém ani za běžnou taxu
  3. mohla by to být výhoda pro ty, co si koupí business tarif

  smysl to mít může (zároveň se musí blokovat jiné on-line televize, aby to mohli využívat jen takto 😉 )

 • Zkousel sem poustet VLC multicast 1 Mbps pres normalni DLinka 900AP na 11 mbps a bylo to naprd, internet potom vubec nejel. Takze pochybuju, ze tohle bude fungovat v rozumny kvalite, tj. lip nez na obrazovkach PDAcek. Ale jako sranda na letiste, proc ne, ale ne za penize…. 😛

 • Napada mne jedno reseni zuctovani. Internet na hotspotu zdarma, cele se to zaplati z reklamy vkladane do televizniho programu.
  Jestli by to ale fungovalo, to uz musi spocitat nejaky ekonom na zaklade vysledku z pilotniho provozu. 🙂