Obchodujeme s akciemi v USA díl 2.

Na Peníze.cz vyšel druhý díl mého seriálu věnovanému obchodování s akciemi na americké burze. Tentokráte je zaměřený na to, kolik peněz bude člověk potřebovat pro spekulativní obchody (takzvaný daytrading) a kolik by potřeboval na dlouhodobé investování, dozvíte se také základy technické práce s účtem, tedy co znamenají kryptogramy a anglické názvy jednotlivých obchodních pokynů.


Pokračujte ve čtení článku Obchodujeme s akciemi na amerických trzích II.>>


Burza byla také včera v podstatě to jediné, co mi spravilo náladu, včera byl naprosto nepříjemný den.


Před několika dny jsem úspěšně zahučel při razantním poklesu kurzů. Prostě jsem obchodoval jako vždy, oblíbený spekulativní nákup TIWI akcií, v prvním kolem jsem už po deseti minutách shrábl dvě stovky dolarů zaslouženého zisku a chystal jsem se na životní spekulaci. Trh jsem měl v malíčku, všechny prognózy a výhledy byly excelentní, akcie měly stoupat, takže i při short spekulaci jsem měl krytá záda vzestupem kurzu a tak jsem nakoupil opravdu hodně. Chvíli to vypadalo slibně, jenže pak se kurz TIWI začal komíhat dolů. Nevyměkl jsem, to se stává, že kurz se chvíli pohybuje dolů, než poskočí o požadované centíky nahoru. Jenže on jel dolů trvale a za čtvrt hodiny bylo jasné, že je někde problém a já jsem byl chudší o patnáct stovek. Pak mi na monitor vyběhla zpráva z čtečky, že v Istanbulu provedl bin Ládin pumové atentáty a bylo jasno, odkud vítr fouká.


Burza se včera naštěstí vzpamatovala a akcie šly globálně nahoru. Týden jsem držel na maržin nakoupené akcie a naštěstí jsem nepodlehl klamu okamžitě se jich zbavit (jak praví bezpečností pravidla pro případ poklesu kurzů), včera jsem je prodal a ztráta je ta tam. Ještě že tak, po bin Ládinovi bych tu ztrátu těžko vymáhal…