Obchodujeme s akciemi na americké burze 4 – grafy


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Čtvrtý díl mého seriálu věnovaného obchodováním s akciemi je na serveru Peníze.cz. Tentokrát nejsem s textem moc spokojený, zejména proto, že teorii grafů a chartování, zkoumání grafů, nemám moc v oblibě a považuji to za směšné, jenže hodně lidí na charting přísahá a podle nejrůznějších obrazců v grafu věští na mnoho trendů do daleké budoucnosti. Podle mne (a hlavně podle mnoha průzkumů a názorů lidí, co se tím zabývají podstatně více) ale grafy zachycují jen okamžitý trend, není žádná metoda, jak z nich věštit dlouhodobý trend.


Čiliž článek obsahuje jen základní a ověřenou práci s grafem (nikoliv ale samostatně použitelnou bez další analýzy!), abyste do grafu nekoukali jak trubky a nesnažili se marně domyslet, co tím autor chtěl řici. Ještě uvidíme, jak seriál bude pokračovat, původně jsem slíbil asi šest dílů, jenže přitom jsem chtěl většinu témat jen drobně nakousnout, nikoliv se jimi podrobněji zabývat (podrobněji, nikoliv podrobně!).


Pokračujte ve čtení článku na Peníze.cz… >>

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.