O2 představil hotspot napojeny do internetu via UMTS


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Na CeBITu představuje německý operátor svoju 3G strategii. O ní bude podrobněji řeč později, nyní jen jedna zajímavost: surf@home je hotspot, který bude O2 nabízet domácím uživatelům. Tento hotspot vytvoří domácí síť založenou na 802.11b a můžete se tak doma připojovat z notebooků a odkudkoliv úplně po libosti. Na to jsme ale u hotspotu zvyklí, zajímavé je, jak se tento hotspot připojuje do internetu – pomoci UMTS sítě O2 a to na rychlosti až 384 Kbps.


Nejdůležitější bude cena – ta známá není. V nejlevnějším datovém 3G tarifů nabízí O2 1 MB dát za v přepočtu 10 Kč, což není mnoho, ale také to není málo, když uvážíte, že v Německu seženete za 20-30 euro ADSL linku o solidní rychlosti a s velmi benevolentními limity (když už ne bez limitu) prakticky v jakémkoliv městě. surf@home bude na trhu na podzim, přesně cenové podmínky zatím nejsou známy. Zajímavé je, že O2 svazuje toto řešení se svoji Genion platformou, která účtuje nižší ceny za telefonování v případě, že jste doma. surf@home bude nabízet evidentně nižší než obvykle ceny – pokud budete doma… (automaticky ohakovano).

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.