Nový WiFi shop se jmenuje WiFishop.cz :)

Patrick Zandl · 25. duben 2003

Nedávno jsem dostal tip na právě zahájený provoz WiFi shopu firmy Vanco.Net, provozovatele sítě WIA. Shop najdete na doméně wifi-shop.cz- a příjemné na něm je to, že na něm najdete všechno možné co je pro síťařinu potřeba a to včetně stožárů, hmoždinek a dalších legrácek. Například výběr access pointů tu není nijak široký - v podstatě jen dva levné a několik drahých, například shop od Elity má nabídku širší. Otázka je, jestli mezi access pointy najdete tolik rozdílů (vyjma ceny), abyste museli vybírat podle značek.

Zpět k shopu - výhoda Vanco.Netu je v tom, že sítě staví a tak má většinu věcí skladem pro sebe a pro svoji aktuální výstavbu. Nečekáte, až někdo s nákupní taškou objede sklady, ale můžete zboží dostat rovnou. Alespoň by to tak teoreticky mělo fungovat, pokud to Vanco.Net nepomrví a nebude objednávky zbytečně zdržovat.

Porovnání přeci jen mám: objednal jsem si na shopu Elity pigtail k Lucentí kartě s anténou - 17.4. v 11:30. Cena 2000 Kč. Dne 23.4. o půlnoci jsem dostal, že cena bude o litr vyšší. Inu, potřeboval jsem to a už jsem to nechtěl nikde dále shánět, souhlasil jsem. Dneska jsem dostal email, že mi to expedovali a to jsem ještě napochybách, jestli tomu nepomohlo to, že jsem se znovu emailem otázal, co že je s tou zásilkou. Osm dní tedy trvalo, abychom si ujasnili, za jakou cenu mají to co chci a co na webu nabízejí. Dalších pár dní potrvá, než mi objednaný tovar dojde. Takhle si prodej po netu nepředstavuju - můžete namítnout, že byly velikonoce, ale polovina čtvrtka a celý pátek je dostatek času...

Inu, logistika shopů je dosti zapeklitá věc. Jistou zkušenost s tím mám, v Mobil Medii jsem si takto vyhrál s několika shopy, než se mi podařilo lidi přesvědčit jak to dělat. A nyní v Cinetiku si to můžu užívat ve velkém. Testovací provoz jsme trochu přehnali a tak denně expedujeme kolem stovky zásilek s DVD :) Překvapilo to nejenom nás, ale i místní poštu. Nu, snad se s tím potýkáme zdárně :)

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook