Nový Sony Ericsson mobil má megapixelový foťák


REKLAMA:

Podcast Povídání o Apple, Tesla, Muskovi a cestách mezi BTC a EU na Mars

To je Patrickův týdenní podcast. Poslechněte si, jak se věci opravdu mají ve světě techniky. Ty důležité a podstatné, které vybral někdo, kdo tomu rozumí, ne generátor zpráv.
Rozcestník k podcastu i web verzi najdete zde.


 


Sony Ericsson SO505iNový mobilní telefon z produkce Sony Ericsson se zaměřuje na fotografování a na japonské sítě (zapomeňte na GSM), má vestavěnou kameru s rozlišením 1,3 milionu bodů. To vše ve váze 145 gramů. K tomu samozřejmě plnobarevný displej s 262144 barvami (až dosud bylo maximum 65535 barev!) a s úhlopříčkou 2,2 palce.


Tento zázrak techniky se jmenuje Sony Ericsson SO505i a podporuje i-mode a pro zájemce o data také má vestavěn ifračervený port.


Sony Ericsson SO505i


Tiskovou zprávu NTT DoCoMo s detaily v japonštině najdete zde 🙂


Moje poznámka: soudím, že mobily, pokud mají mít smysl pro alespoň hobby focení, budou muset zvládat minimálně megapixel, ale lépe dva. Cokoliv nad to je při současných možnostech vestavěné optiky asi docela zbytečné. Stejně tak budou muset operátoři podporovat funkci ukládání fotek na síti, u nás to umí jen Eurotel. A ještě lépe ukládání fotek rovnou do minilabu a účet rovnou připsat na účet za telefon. Posílat si fotografie via MMS je sice veselé, ale člověka to rychle přejde, když na tom displeji spíše tuší, než vidí…


 


 

Odebírejte Patrickův Newsletter

Technologie v souvislostech. Týdenní komentář, který jde za pěnu dní.

Invalid email address
Slibuji, žádný spam. Co sám nerad, nečiním jiným.