Novinky z CES: Motorola

Veletrh CES konečně prolomil ledy a objevují se po delší době informace o nových zajímavých produktech.


Tak především se na CES vytáhla Motorola. Za nejzajímavější považuji její VT1000v VoiP Voice Terminal, tedy zařízení, které umožní připojit přes internet ke službě internetové telefonie klasické analogové telefony (v tomto případě až dva najednou). Popis zařízení najdete zde.


Kromě toho Motorola představuje svůj WPS870 Wireless Print ServerWU830G USB adapter, obojí jsou 802.11g produkty.


Novinkou je také Motorola HM1000 Home Monitoring and Control  – v podstatě bezdrátová kamera sloužící pro monitoring toho, co se děje u vás doma, vypadá to na hezké a zajímavé řešení, jenže samozřejmě založené na tom, že američani mohou mít svůj domov připojený pevnou linkou a občas by se chtěli podívat, co se v něm děje, nic pro naše dialupy…


Motorola také představuje své HD obrazová zařízení, tedy displeje ale i dekodéry digitálního televizního signálu, navíc kombinované s DVD vypalovačkou nebo pevným diskem. To už jsou ale zařízení spíše pro americký trh. Obrázky najdete zde (Broadband Consumer Electronics graphics) a zde jsou nové mobilní telefony.


A aby toho nebylo málo, na těchto stránkách Motorola spustila službu My Network Planer, která vám umožní naplánovat si vlastní domácí síť podle toho, co potřebujete. Je to spíš pro začátečníky, nečekejte planer pro stavbu rozsáhlé sítě, ale spíše generování soupisu motoroláckých komponent, které vám umožní zasíťovat domácost dle toho, co potřebujete… Presentaci novinek v angličtině najdete zde na MediaCentre Motoroly.