Nová verze firmwaru pro Asus WL500 přináší podporu modemu AnyData

Adam Koppel vydal novou aktualizaci firmware pro Asus WL-500. Nejočekávanější je podpora CDMA modemu AnyData E100h, se kterou přicházíme jako první platforma mimo oficiální Windows driver.

Nový firmware uživatelům umožňuje sdílet připojení realizované modemem GTRAN nebo AnyData bez nutnosti provádět jakákoliv složitá nastavení.

Nový firmware ovšem nekončí u podpory CDMA, ale umožňuje připojit téměř jakékoliv zařízení, které používá sériovou komunikaci přes USB. Přímo jsou podporovány oblíbené převodníky PL2303 obsažené ve většině USB kabelů k současným mobilním telefonům. Zpřístupňuje se tak široká škála dalších technologií jako GPRS, EDGE nebo 3G UMTS. Tím se Asus WL500 stává univerzálním zařízením, které umožní vytvořit připojení k internetu přes wifi nebo ethernet téměř na každém místě v ČR.
Podpora dalších zařízení může být později přidávána samotným uživatelem bez nutnosti měnit firmware zařízení.

Nová verze firmwaru také výrazně ulehčuje správu a nasazení AP v nové lokalitě pomocí funkce AP Scan. Ta vyhledá stávající wifi sítě a umožní tak nalezení volného kanálu.

Aktuální firmware samozřejmě obsahuje i vymoženosti ze starších verzí jako OpenVPN server/klient, SNMP monitoring a podporuje monitorování přenosu pomocí grafické utility AsusMon pro Windows.

Asus WL500 se ve své kategorii také díky našemu firmwaru stává nejuniverzálnějším SOHO bezdrátovým routerem s velkou uživatelskou bází a doboru podporou realizovanou mimo jiné i na specializovaném Fóru. Firmware je dostupný na http://koppel.cz/cdmawifi

Přihlásit k odběru Patrickova newsletteru

15 komentářů

 • Podpora modemu AnyDATA pro Mac OS X take funguje, byt jsem to zatim nehodil na web a je to na vyzadani u me 😉

 • Bohužel originální ASUS WL-500g již zkončil. WL-500g DLX to má již také za pár. Následně přijde nová řada ASUS WL-700, o které tady již Patrik psal. Já zde pouze připomenu tento link: http://koppel.cz/cdmawifi/contacts/thanks/index_html/view?searchterm=i4

  kdo stojí za původní podporou tohoto projektu.

 • ASUS WL-500g mel tusim i LPT printer port. Docela to pouzivam na jinem switchi/routeru (Baricade 7008ABR), ktery zrejme odchazi do vecnych lovist (nezvlada PPPoE a seka spojeni ven).
  Puvodne jsem chtel jit do tohohle ASUSe, ale jak tak vidim, tak uz hodne tezko sezenu neco prave s LPT portem a print serverem. Netusite nekdo nejakou nahradu? Nebo se da treba na deluxe do USB dat nejaky adapter na LPT a pakt to funguje s tiskarnou?

 • [1] Skoda, ze jsme nevedeli, ze na tom delas driv, mohli jsme si navzajem pomoci. Dalo nam to docela zabrat. Kazdopadne jeste chybi vicitani informaci z modemu.
  [2] Nastesti je docela dost podobnych platforem, kam jde funkcionalitu rychle prevest. Jako velice prespektivni vidim ruzne network shared storage (aktualne tu mam 3 a na vsech by to slo).
  [3] 500g jde stale koupit, tak bych nevahal. Pozdeji to jde samozrejme resit samostatnym network print serverem.

 • [4] Paneboze: jakmile zacnu psat bez hacku a carek, tak se mi vypina automaticky i pravopis. Takze prosim budte tolerantni.

 • zdravim mam 2 doma cena odpovidajici. zaruka neni problem martin@kalenda.cz

 • Umi to Nokii 6230 nebo 6230i?

 • [7] tiez by ma zaujimala podpora gprs/edge telefonov. este na predchadzajucom CDMA FW som to skusal s N9300 pripojenou cez USB, avsak bezvysledne.

 • [8][7] Jake USB kabely pouzivate? Ty od Nokie?

 • [9] Originál od Nokie jmenuje se to DKU-2

 • existuje software, ktery by chodil s Mac OS 9.2 ?

 • [1] Nenašel by se v šuplíku také ovladač modemu AnyDATA Adu-E100h pro WIN-98?Předem děkuji za pomoc.

 • Funguje vám file server s oficiálním firmware? Nedaří se mi připojit na flash disk z vnitřní sítě, Windows.

  V Network mám „WL500g.Premium“ s ikonkou filmu a noty 🙂 Po kliknutí se automaticky otevírá Windows Media Player.
  Pak zde mám klasicky ikonku počítače „WL500G.PREMIUM“, ale zde je po rozkliknutí jediná položka „Printers“.

  Předem díky za nakopnutí správným směrem 🙂