Nominace na GSM Association Awards 2004

Patrick Zandl · 26. leden 2004

Na webu 3GSM konference byly zveřejněny užší nominace na letošní Ceny GSM Asociace. Letos tu nemáme žádného českého zástupce.

Nominováni v kategorii Best Mobile Terminal jsou:

  • Orange a Treo 600 za spolupráci mezi PalmOne a Orange
  • Motorola A835 za univerzální terminál kombinující mobil, videokameru, videohry a další funkce
  • Sharp za svůj Sharp GX20, mobil vybavený videokamerou s jednoduchým uživatelským rozhraním
  • Sony Ericsson T610 jako první mobil podporující QuickShare zjednodušujícím používání aplikací.

Zajímavé jsou i další nominace, které najdete na této stránce. Kategorie Best Mobile Application or Service – Corporate Market se hemží nominacemi produktů pro spolupráci s bezdrátovými sítěmi, vypadá to, že WiFi horečka zasáhla i 3GSM kongres :)

Kategorie Best Mobile Application or Service – Consumer Market má také zajímavé nominace:

  • DUCONT FZ-LLC za školní připojení ve Spojených arabských emirátech, které "překlenuje komunikační propast mezi školou, žáky a rodiči", minimalizuje administrativní záležitosti a prohlubuje spolupráci.
  • mobilkom austria za m-parking umožňující motoristům platit za parkování pomocí mobilních telefonů.
  • Shazam Entertainment za službu Shazam nabízející rozpoznání libovolné melodie zavoláním na vyhrazené číslo. Uf, vypadá to tak, že fakt stačí zavolat na nějaké číslo, do mobilu pustit hudbu třeba z rádia a za půl minuty přijde SMS s názvem kapely a skladby... web mají tady.
  • SMART Communications za SMART Load, první službu prodávající předplacené služby pomocí SMS. Nejdříve mi to znělo strašně mysticky, říkal jsem si, že by bylo fajn nabít si z vlastní Oskarty kredit na té samé Oskartě pomocí SMS, ale nějak jsem v tom neviděl to kouzlo. Pak se ukázalo, že Smart Load je vlastně elektronické nabíjení, kdy úplně odpadají kupony a prodejní místo vám mobil nabije na dálku pomocí OTA SMS. Podrobnosti jsou zde, zase tak moc fikané mi to nepřijde...je to něco podobného, jako u nás to jde z bankomatu a Sazka kuponu...

Můj favorit je tedy Shazam nebo Mobilkom a z mobilů to Treo 600 (Motorka je dobrá, ale nějak mi ty první UMTS mobily nejdou pod nos).

Chcete tyto články emailem?

Twitter, Facebook